hangi programı kullanmalıyım

3D Studio Max - hangi programı kullanmalıyım Sponsorlu Bağlantılar merhaba size 3d modelleme programları hakkında birkaç soru sormak istiyorum ben daha önce Photoshop Cs3/2 Kullandım 3d modelleme programına geçmek istiyorum sizce hangi programla başlamalıyım ve bu tür ...

DeLiRüZgAr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DeLiRüZgAr

Grafiker / Zonguldak

Alt 25-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba size 3d modelleme programları hakkında birkaç soru sormak istiyorum
ben daha önce Photoshop Cs3/2 Kullandım 3d modelleme programına geçmek istiyorum sizce hangi programla başlamalıyım ve bu tür programları kullanmak için grafik tablet mi gerekiyor ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Berk Graphic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Berk Graphic

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 25-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kesinlikle Tablete gerek yok Mouselada yapabilirsin 3D Max Öneririm hangi programı kullanmalıyım
Bu mesajdan alıntı yap

DeLiRüZgAr

Grafiker / Zonguldak

Alt 25-06-2010 #3
ilk mesaj geldi teşekkürler bakalım daha başka tavsiyeler olcakmı
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 26-06-2010 #4
tablete falan gerek yok. program olarak 3ds max ilk tercih genelde. bundaki en büyük pay hiç kuşkusuz en büyük kaynağa sahip olması.
yalnız photoshopla uzaktan yakından ilgisi yoktur onu da bilesin.
kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
icten_cagri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 27-06-2010 #5
yeni başlayacaksan ilk tercihin bence 3ds Max olmalı, bunun yanında blender ve z-brush modelleme için oldukça ilgi çekici bir program, üstelik blender ücretsiz ve extra olarak oyun programlamada yapılabiliniyor arayüz olarak biraz karışık görünsede alıştıktan sonra vazgeçilmez oluyor.....

Blender'i buradan indirebilirsin..!
Bu mesajdan alıntı yap

DeLiRüZgAr

Grafiker / Zonguldak

Alt 28-06-2010 #6
hepinize çok teşekkür ederim anlaşıldı 3ds max kullancaz acna indirmek için link alabilirmiyim forumda baktım ama bulamadım
Bu mesajdan alıntı yap
errortaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

errortaa

Grafiker / İstanbul

Alt 12-07-2010 #7
Türkiyede kullanılan 3dmax sen 3dMaxle başla sonra autocad öğren o basit zaten üstüne maya yada zbrush öğren bunları öğrenirsen hertürlü iş bulursun.Tablet sadece photoshop ve zbrush için geçerli diğerlerine gerek yok
Bu mesajdan alıntı yap