Hangisini öğrenmeliyim

Temel Tasarım İlkeleri - Hangisini öğrenmeliyim ...

Hangisini öğrenmeliyim
kornVshayko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kornVshayko

Hiç Biri / İzmir

Dosya18

Hangisini öğrenmeliyim

Alt 28-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İzmirde mobilya ve inşaat sektöründe çalışıyorum.Bina iç dekorasyon ve dış görünüm projelerini hazırlayabilmek için program eğitimi almak istiyorum.Herhangi bir tasarım programı kullanmadım daha önce.Outocadmi yoksa 3d max kursunamı gideyim kararsız kaldım.Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.Bilgisayar becerim iyidir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 29-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Temelde, Autocad ve Rhino3D gibi programlar; "ölçekli projelendirme"ye ve endüstriyel üretime:

AutoCAD Architecture

Rhino3DTV . - YouTube

3DMax ve Maya ise, 3 boyutlu görselleştirme/sunum ve animasyona yöneliktir:

http://digitaldomain.com/projects/20

Yani mimar veya tasarımcı değilseniz, 3Dmax veya Maya öğrenebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
kornVshayko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kornVshayko

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-04-2013 #3
Ben daha çok anlaştığım işler için müşteriye fikir sahibi olması için çizim yapacağım.Şöyleki eski bir bina ve komple elden geçecek.Yeni halini resmetmem gerekiyor.Tabi içersinideki elbise dolapları mutfaklar vs de çizmem gerekenler arasında.
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 30-04-2013 #4
Mimarî proje çizmek ayrı, mevcut bir projenin 3 boyutlu sunumunu yapmak ise apayrı. Ancak 3 boyutlu sunum yapabilmek için program bilgisi de asla yetmez; renk, ışık ve kompozisyon gibi temel sanat bilgilerine de vakıf olmak zorundasınız:

Kısacası, mimar veya içmimar olmadığınıza göre, "elden geçme projesini" de siz çizmeyeceksiniz herhalde. Öyleyse yukarıdaki tavsiyelerim gayet açık ve halen geçerlidir.
Bu mesajdan alıntı yap