Hareketli logo (.gif) ekleyememek ve bir efekt sesi yardımı.

Edius - Hareketli logo (.gif) ekleyememek ve bir efekt sesi yardımı. Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, bir video kurguluyorum,örneğin bir klipte logo var ve ben onu normal bir resim ile değil de,örneğin .gif formatında hareketli bir logo ile kapatmak istiyorum veya kapatmak değil ...

MIY1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 27-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

bir video kurguluyorum,örneğin bir klipte logo var ve ben onu normal bir resim ile değil de,örneğin .gif formatında hareketli bir logo ile kapatmak istiyorum veya kapatmak değil de,ekranın atıyorum sağ köşesine koymak istiyorum.Video akarken o hareketli resim de aynı anda hareket etsin istiyorum.(Tıpkı bazı kanalların logosu gibi.) : ) Ancak bunu başaramıyorum.Ekleyebildiğim resimler .jpeg oluyor,onu da ancak videonun tam ortasına ekleyebiliyorum.Eklemek istediğim resmi EDIUS'a çağırıp üst satıra koyuyorum.Asıl video VA satırında oluyor tabi doğal olarak.Üstte bıraktığım resmin üstüne tıklıyorum (resmin konumunu ayarlarım diye) ama ne yazık ki titlemış gibi ayar yapamıyorum.Motion ile de alakalı olduğunu sanmıyorum.Nasıl yaparım acaba ?

- - - - -

Dailymotion - Amr Diab - Neol Eih - une vidéo Musique

Şu videonun ilk 5 saniyesinde "fiyuuu fiyuuu" diye imzanın atılmasıyla senkron bir şekilde gelen efekt sesi var ve ben o tip ses efektlerini nerden bulurum ? Bahsi geçen efekt sesini,klipten alıp videoyu atıp sadece ses olarak alırım almasına ama ona benzer ses efektleri lâzım.Belli bir adı oluyor mu acaba bu seslerin ? "fiyuuu fiyuuu" : P : )))
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 27-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bende ses efekti var istersen sana yollayayım dostum AMA FİYUUU FİYUUUU VAR MI ONU BİLMİYORUM Hareketli logo (.gif) ekleyememek ve bir efekt sesi yardımı.)
Bu mesajdan alıntı yap
demirhanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 27-01-2010 #3
Valla ben şahsen hiç gif kullanmadım genelde flashları videoya çevirip kullanıyorum denemek lazım resimin konumuda 3 d pip le değiştirebilirsin yada layoutla oynayabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 27-01-2010 #4
poyrazhan55; abi sorun değil,kolayındaysa almak isterim. : ) Unutmadan yazayım;ben grafikerler.net'te gördüğüm bir başlıkta 700 küsur ses efekti olduğunu öğrendim,büyük bir heyecanla indirdim,(3 part halinde rapid'den) bir de baktım ki benim geçenlerde beğenmeyip sildiğim efektlerin aynısı. : ) Sanırım sendekiler farklı efekt sesleri.Eğer öyleyse güzel efektlerinden edinmek isterim eheh. : )

- - - - -

demirhanca;3D pip derken ? : $ Acaba title maker gibi ek bir program mı oluyor ? Şöyle söyleyeyim;eğer Gamer adlı 2009 yapımı filmi izlediyseniz orada bir TV kanalındaki görüntüleri canlandırırken (yani kurmaca bir kanal görüntüleri gösterilirken) çok güzel kanal logosu falan yapmışlardı.Hareketli birşeydi ve ekranın köşesinde çok güzel duruyordu.Ben de siteme ekleyeceğim videolarım akarken, eklediğim .gif'te hareket etsin istedim ama başaramadım.Belki de Premiere'de daha farklı bir tekniği vardır,en iyisi biraz daha araştırayım.
Bu mesajdan alıntı yap

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 28-01-2010 #5
En altta Keyers var orada 3D Picture In Picture Var yazıları video kanalına atarak istediğin hareketi verebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 28-01-2010 #6
dostum ben efektleri tv deki bir arkadaşımdan almıştım olmazsa ben onları upload edip sana link vereyim
Bu mesajdan alıntı yap
fadıs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fadıs

Grafiker / İstanbul

Alt 28-01-2010 #7
poyraz abi senin msn yi alabilirmiyim
Bu mesajdan alıntı yap

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 29-01-2010 #8
poyraz abi senin msn yi alabilirmiyim

eklemeden önce bana bir mesaj atarsn iyi olur her isteği kabul etmiyorum ortalık virüs kaynıyo bilirsin işte Hareketli logo (.gif) ekleyememek ve bir efekt sesi yardımı.))
zafercakmak55 hot
Bu mesajdan alıntı yap

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 29-01-2010 #9
poyrazhan55;abi nasıl kolayına geliyorsa hiç acelesi yok.Müsait olduğun bir zaman olsun,ben buradayım. : )

demirhanca;çok teşekkür ederim,uykumu aldıktan sonra ilk defa deneyeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 29-01-2010 #10
önemli değil...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları