Hareketli Yazı Yapma

Fireworks - Hareketli Yazı Yapma Sponsorlu Bağlantılar Bir başka dersimizden herkese merhaba Bu dersimizde Hareketli yazı yapmayı öğreneceğiz.. Adım adım sizlere net bir şekilde anlatmaya çalışacağım.. 1. İlk olarak 450x170 pixel boyutunda bi dosya açıyoruz.. ...

Hareketli Yazı Yapma
oGuzHan* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oGuzHan*

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Hareketli Yazı Yapma

Alt 14-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir başka dersimizden herkese merhaba Hareketli Yazı Yapma
Bu dersimizde Hareketli yazı yapmayı öğreneceğiz.. Adım adım sizlere net bir şekilde anlatmaya çalışacağım..
1. İlk olarak 450x170 pixel boyutunda bi dosya açıyoruz.. Hemen yazımızı yazıyoruz..
Hareketli Yazı Yapma
2. Şimdi MODIFT > ANIMATION > ANIMATE SELECTION seçeneğine basıyoruz. Aşağıda resimle gösterdim.
Hareketli Yazı Yapma
3. Şimdi ise değerlerimizi düzgün bir şekilde vereceğiz Hareketli Yazı Yapma Aksi takdirde yazımız düzgün olmayabilir.
Eğer yazımızın sadece yanıp sönmesini istiyorsak aşağıda ki gibi değerlimizi veriyoruz..
Hareketli Yazı Yapma
4. Ve şimdi resmimizi tüm FRAME'lerde göstermek için aşağıda ki resimde ki gibi uygulamamızı yapıyoruz..
Hareketli Yazı Yapma
5. Üstteki resimde ki işlemleri yaptıktan sonra karşımıza bir uyarı gelecek " Shareing layer " Layer 1 " will delete any object on that layer in frames
other than the current frame. OK to proceed? " şeklinde. Yani tüm tabakalara dağılacak hepsinde gözükeceğini bize söylüyor Hareketli Yazı Yapma (Tam çevirememiş olabilirim
ama aynı şeye geliyor..) " TAMAM " butonuna basıyoruz.
Hareketli Yazı Yapma
6. Şimdi ise yazılarımızın yanıp sönme hızını ayarlayacağız. Aşağıda size resimde detaylı bir şekilde gösterdim.
NOT : Ama isterseniz de yazının yanıp söndükten sonra biraz beklemesini istiyorsanız FRAME menüsünden son FRAME'in sayısını yükseltebilirsiniz.
Hareketli Yazı Yapma
7. Şimdi ise dosyamızı kaydedeceğiz. Burada sizlere çok önemli bir şey göstereceğim. Biliyorsunuz ki hareketli resimlerin uzantısı " .gif " 'tir. Yani anlatmak
[b]istediğim dosyayı kaydederken uzantısını " .gif " yapsanız da hareketli yaptığımız dosya sizlere hareketli olarak gözükmez. Onun için sizlere detaylı bir şekilde gösteriyorum.
Hareketli Yazı Yapma
8. Burada da EXPORT ediceğiz resmi Hareketli Yazı Yapma " FILE > EXPORT " olarak yapıyoruz.

Hareketli Yazı Yapma
9. Ve son olarak da çalışmamızın son hali..
Hareketli Yazı Yapma
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları