Harf Değiştirmede Türkçe sorun

InDesign - Harf Değiştirmede Türkçe sorun ...

nahityildirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nahityildirim

Grafiker / Ankara

Alt 04-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hepsi büyük harf olan Ana Başlığımı üst bilgide sadece ilk harfleri büyük yapmak istiyorum. Ancak İ-ı sorunu ile karşılaşıyorum. nasıl çözebileceğim hakkında bilgisi olanlardan yanıt bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asiprensasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asiprensasi

Grafiker / Ankara

Alt 04-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hangi proğramda yazdığını sölemelisin , corel photoshop office vs. ?
Bu mesajdan alıntı yap

nahityildirim

Grafiker / Ankara

Alt 04-07-2012 #3
ms word'de yazılan metni İndesign'a ekledim. İndesign'da problem çıkıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 09-07-2012 #5
Hepsi büyük harf olan Ana Başlığımı üst bilgide sadece ilk harfleri büyük yapmak istiyorum. Ancak İ-ı sorunu ile karşılaşıyorum. nasıl çözebileceğim hakkında bilgisi olanlardan yanıt bekliyorum.
MUhtemelen metin kutunuzun dil desteği Türkçe dışında bir başka dil olarak seçili yapmanız gereken metinler seçiliyken dil desteğini Türkçe yapmanız ve ondan sonra "Change Case" seçeneklerini kullanmanızdır çünkü Türkçe dışında bir dil desteğiyle örneğin metine "title case" uygularsanız bu tip bir sorunu yaşamanız kaçınılmazdır.
Bu mesajdan alıntı yap

nahityildirim

Grafiker / Ankara

Alt 09-07-2012 #6
Başlık 1 ve Üst Metin için paragraf stili oluşturdum bunlar Türkçe ve Dosyanın genel dili de Türkçe yine de sorunla karşılaşıyorum. bunun dışında Türkçe seçmem gereken bölüm var mı bilmiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 09-07-2012 #7
Başlık 1 ve Üst Metin için paragraf stili oluşturdum bunlar Türkçe ve Dosyanın genel dili de Türkçe yine de sorunla karşılaşıyorum. bunun dışında Türkçe seçmem gereken bölüm var mı bilmiyorum.
Bahsettiğim kısım ekteki gibidir eğer metin alanınız seçiliyken bu bölüm Türkçe dışında bir dil olarak seçiliyse dediğiniz sorun oluşur.Harf Değiştirmede Türkçe sorun
Bu mesajdan alıntı yap

nahityildirim

Grafiker / Ankara

Alt 09-07-2012 #8
Hezarfen Kullanıcı ilgin için teşekkürler ancak sözüne ettiğin bölüm Türkçe olmasına rağmen sorun devam ediyor. Acaba Font problemimi dedim başka fontlar denetim ancak sorun devam ediyor.
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-07-2012 #9
Hezarfen Kullanıcı ilgin için teşekkürler ancak sözüne ettiğin bölüm Türkçe olmasına rağmen sorun devam ediyor. Acaba Font problemimi dedim başka fontlar denetim ancak sorun devam ediyor.
Belki font türkçe değildir veya truetype değildir..Yani truetype türkçe fontlarda bu sorun çıkmaz..Başka bir truetype türkçe fontla denedinizmi acaba..
Bu mesajdan alıntı yap