Hasar almış psd

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Hasar almış psd ...

Hasar almış psd
Umut Özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Umut Özkan

Öğrenci (Grafik) / Adana

Hasar almış psd

Alt 31-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Photoshopda çalışırken çalışmamı save edip müzik bakınıyordum, o sırada elektrik gitti ve pc kapandı. Save ettiğim için rahattı içim lakin pc yi açtığımda psd ye tıkladım ve aldığım hata;

Hasar almış psd

Uygunsuz kapatıldığı için psd hasar almış galiba :sweating: Open kısmından dosyanın resmini görebiliyorum zaten 20 mb psd ama açamıyorum bunun çözümü var mı? 3 saatlik çalışma :crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

design_tolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

design_tolga(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bana da olmuştu çözümünü bulamamıştım. ama geçenlerde bir program duydum silinen dosyaları buluyor hasar gören dosyaları tamir ediyor diye Hasar almış psd (recover my files)
Bu mesajdan alıntı yap

Umut Özkan

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 31-08-2012 #3
bana da olmuştu çözümünü bulamamıştım. ama geçenlerde bir program duydum silinen dosyaları buluyor hasar gören dosyaları tamir ediyor diye Hasar almış psd (recover my files)
Şimdi indirip denedim lakin kurtardığı psd'de aynı hatayı aldım :sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
ahmedylmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmedylmz

Ressam / İstanbul

Alt 31-08-2012 #4
Muhtemel kaydederken oluşan bir hatadır... Tamamen kurtarılması diye birşey bilmiyorum fakat not defteri ile belki bir kısmı kurtarılabilir diyeceğim Hasar almış psd ama katman olması sebebiyle buda pek mümkün görünmüyor...

Photoshopta çalışmayı kaydederken çalışmanın sekmesinde % lik (saving %x) çıkar o dolmadan photoshopu kapatmayın...

Diğer durumlar içinde şöyle bir önerim olabilir...
Edit/preferences/file handling/
sekmesinde otomatik kaydetme var bunu aktif hale getirerek veyahut otomati kayıt süresini azaltarak aniden kapanma vs gibi durumlarda çalışmalarınızı kurtarabilirsiniz...
Kolay gele Hasar almış psd
Bu mesajdan alıntı yap

Umut Özkan

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 31-08-2012 #5
Muhtemel kaydederken oluşan bir hatadır... Tamamen kurtarılması diye birşey bilmiyorum fakat not defteri ile belki bir kısmı kurtarılabilir diyeceğim Hasar almış psd ama katman olması sebebiyle buda pek mümkün görünmüyor...

Photoshopta çalışmayı kaydederken çalışmanın sekmesinde % lik (saving %x) çıkar o dolmadan photoshopu kapatmayın...

Diğer durumlar içinde şöyle bir önerim olabilir...
Edit/preferences/file handling/
sekmesinde otomatik kaydetme var bunu aktif hale getirerek veyahut otomati kayıt süresini azaltarak aniden kapanma vs gibi durumlarda çalışmalarınızı kurtarabilirsiniz...
Kolay gele Hasar almış psd
Yardımınız için teşekkür ederim öncelikle,

Bazı araştırmalarım sonucu PSD Repair programlarını buldum. 4-5 adet indirdim lakin neredeyse hepsi ücretli bu yüzden demo'ları ile deneme şansı buldum. 1 tanesi onardı lakin tüm layer'lar boş sadece layer blending opt. ayarları üzerindeydi ve text'ler duruyordu. Bi nebzede olsada işimi %15 kolaylaştırdı bu durum.

Sizin otomatik save ayar yerini bulamadım malesef tam olarak gösterebilir misiniz hocam?

Hasar almış psd
Bu mesajdan alıntı yap
ahmedylmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmedylmz

Ressam / İstanbul

Alt 31-08-2012 #6
Estağfurullah n demek... Bu arada sayende öyle bir program olduğunu öğrendim sağolasın Hasar almış psd
Bu özellik cs6 da gelmişti heralde??? söylemeyi unutmuşum kusura bakma...
Hasar almış psd
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 01-09-2012 #7
Recovery My Files bu işlem için değil silinen dosyaları kurtarma programıdır, konuyla ilgisi yok...
Bildiğim kadarıyla hatalı kapanmadan dolayı hasar gören dosyayı kurtarma yöntemi yok ...
CS6 ile gelen özellik güzel görünüyor ama bu özellik gereksiz kayıtlar yaparak sistemin yavaşlamasına sebep olur ki ben tavsiye etmem ve kendim de kullanmıyorum. Bunun yerine çalışırken gerekli yerlerde ctrl+s en iyi yöntemdir. Geriye dönülemeyecek işlemler yaptığınızda dosyayı farklı kaydederek ikinci bir kopyasıyla çalışmak daha garantili bir yöntemdir...
Bu mesajdan alıntı yap