Hasip PEKTAŞ

Biyografiler - Hasip PEKTAŞ ...

Hasip PEKTAŞ
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Hasip PEKTAŞ

Alt 12-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

HASİP PEKTAŞ, 1953'te Ermenek'te doğdu. 1971'de Akşehir İlköğretmen Okulu'ndan, 1974'te Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü'nden mezun oldu. 1982 yılına kadar Öğretmen Okullarında ve Orta Öğretimde resim öğretmenliği yaptı. 1982-1987 yıllarında Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Grafik Anasanat Dalı'nda çalıştı. 1987 yılından bu yana Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu. 2001-2003 yıllarında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2003-2006 yıllarında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı görevini sürdürdü. 1996'da yayımlanan Ekslibris kitabının 2003'te ikinci baskısı yapıldı. Ekslibrisleri, Belçika'da Graphia ve Boekmerk , Amerika'da Bookplates in the News , Almanya'da Exlibriskunst und Graphic , İngiltere'de Bookplate Journal , Finlandiya'da Exlibris Aboensis isimli dergilerde yer aldı. Yirmi üç kişisel sergi açtı. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yarışmalara ve karma sergilere katıldı. Ekslibris ve grafik konusunda çok sayıda seminer verdi, atölye çalışması yaptı. Erasmus çerçevesinde Belçika Gent Güzel Sanatlar Akademisi'nde dersler verdi. 1974'de Ressam Şeref Akdik Resim Yarışması'nda Baskı Resim Özel Ödülü, 1996'da III. İtalya-Türkiye Ekslibris Bienali'nde Birincilik Ödülü, 2006'da Francavilla al Mare IV. Uluslararası Grafik Bienali'nde mansiyon aldı. Ankara Ekslibris Derneği Başkanı ve Hacettepe Sanat Müzesi Müdürü'dür.

Alıntıdır .
Kaynak : http://gsf.isikun.edu.tr/hasippektas.htm
Hasip PEKTAŞ
Hasip PEKTAŞ
Hasip PEKTAŞ
Hasip PEKTAŞ
Hasip PEKTAŞ

Uzun Özgeçmişini indirmek istiyenler.

Çalışmaları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

merveporay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

merveporay(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok güzel bir paylaşım çok teşekkürler herkesin Hasip Hoca ve onun gibi değerli hocaları yakından tanıması lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 13-01-2008 #3
Ayrıca kendileri 2050 Balık konulu ödüllü afiş yarışmamız da jüri üyesidir.

Hasip beyi bir iki satır ile anlatmak oldukça zor. Yurt içi ve yurt dışı eğitim alanın da saygın bir yere sahiptir. Dünya sanat literatürün de yer almakta. Kendileri ile ilerleyen zamanlar da bir söyleşi yapmak isterim. Gerçekleştiği taktirde paha biçilemez bilgilerini, görüşlerini sizlerle paylaşmaktan onur duyarım.
Bu mesajdan alıntı yap
afroman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afroman

Sanat Yn. / İzmir

Alt 27-02-2008 #4
okuldayken bizi ziyaret etmişti exlibris ile ilgili kendisine birşeyler sormuştum. çok değerli bir hoca...
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 27-02-2008 #5
Hasip hocamız ayrıca 2050 yılında bir balık adli yarışmamıza da grafikerler.net yönetimini kırmayıp jurimizde yer aldığı için burdan teşekür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 27-02-2008 #6
Çok İyi Bir Paylaşım Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
...grafixo... isimli Üye şimdilik offline konumundadır

...grafixo...

Grafiker / İzmir

Alt 06-05-2008 #7
paylaşım için teşekkürler ne kadar basarılı bir kariyer insan özenmiyo değil hani tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 16-07-2008 #8
Hasip hocaya geçenlerde bir exlibris yollamıştık. o da bizden daha fazlasını istedi. kendisi benim üstadımın eşinin amcası olurHasip PEKTAŞ
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2008 #9
Hasip Pektaş üç yıl süreyle haftada 18 saat Anasanat dalım olan Grafik Atölye dersimde
beraber olduğum, aynı zamanda kendisinden çok şey aldığım yegane hocamdır.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
hasip, pekta

Kapat
Şifremi Unuttum?