Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!

Graficafe - Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim! ...

Alt 07-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ABD'li sağlık terapisti Debbie Shapiro'ya göre, geçmişiyle uzlaşamayanlar kalp krizi, kendini yeterince zeki bulmayanlar kepek riski altında
ABD'de satışa sunulduğu günden bu yana büyük ilgi gören Debbie Shapiro'nun "Bedeninizi Dinleyin" isimli kitabı Türkiye'de Yakamoz Yayınları tarafından yayımlandı. Hastalıkların aslında kişilerin duygu ve düşüncelerinin etkisiyle ortaya çıktığını savunan Shapiro'ya göre, hastalıklar ruhun aynası. Shapiro'nun iddiasına göre bazı hastalıklar ve nedenleri şöyle:

KALP KRİZİ: Hiçbir şey hissetmemek amacıyla kalbini bir kafese kapatan, geçmişteki acılara, sıkıntılara takılıp kalan, affetmeyi reddedenlerde görülür. Ayrıca, yaşamını askeri bir disiplin içinde programlayan, tamamen işe odaklanarak duygusal yönünü zayıflatan ve duygularını bastırmaya çalışanlar risk altındadır.

YÜKSEK TANSİYON: Yüksek tansiyonlu kişiler, genellikle kendileriyle yüzleşmemek için, sürekli bir şeylerle uğraşan aşırı aktif insanlardır. Öfke, baskı, panik ve korku durumları etkili olur.

DÜŞÜK TANSİYON: Yaşama korkusuz bir şekilde katılmaya direnmenin göstergesidir. Kişi hayatla yüzleşmeyi beceremez ve pes eder.

KEPEK: Kişinin kendisini yeterince zeki ya da güvenilir bulmaması kepeğe yol açabilir.

SAFRAKESESİ: Safra taşı, başkalarını mutlu etmeye çalışırken, kişinin kendisini ihmal etmesinden ve ihmal edilmiş hissetmesinden kaynaklanır. Başkalarına "Hayır" diyememe etkilidir.

MİGREN: Kişinin yaşam gücünün azalması, hayata katılmaktan kaçınması, kabuğuna çekilmek istemesi anlamına gelir. Migren genellikle korkularla, hayal kırıklıklarıyla ve karşılanamayan psiko-duygusal beklentilerle bağlantılıdır.

FELÇ: Beyne kan gitmemesi sonucu oluşan felç, stresin sinir sistemi üzerine bindirdiği yükten kaynaklanır.

FITIK: Mükemmeliyetçi, bir şeyleri takıntı haline getiren, altına girdiği yükler altında ezilen kişilerde görülür.

OSTEOPOROZ: Boş vermişlik, umutsuzluk ve çaresizlik, amaçsızlık, eşinden yeterince ilgi görememe etkili olur.

MİYOP: Geleceğin güvensiz olduğunu düşünen, içe dönük, yalnız, utangaç kişilerdir.

HİPERMETROP: Dışa dönük kişilerdir. Sürekli olarak başkalarının yaşamlarını ilgilendiren işlerle meşgul olurlar, kendilerine bakmaya zaman ayırmazlar.

SİNÜZİT: Kendini kısıtlanmış, engellenmiş hissedenlerde, eski alışkanlıklarından kurtulamayanlarda, ilgiyi reddedenlerde görülür.

UÇUK: Duygusal stres dönemlerinde ve ilişkilerde çatışmalar yaşandığında ortaya çıkar. Cinsel sorunlar da uçuğa neden olabilir.

ZONA: Uzun zaman boyunca biriken içsel acının ve gerilimin göstergesidir.

BÖBREK TAŞI: Geçmişteki üzücü deneyimleri dile getirmeyip içinde biriktirenlerde görülür; çözülmemiş meseleler neden olur.

NASIR: Başkalarıyla olan ilişkilerinde set çekip duygularını engelleyen kişilerde olur.

KULAK ÇINLAMASI: Dikkatin dağıldığı, başkalarına ve özellikle kişinin kendisine dikkatini vermediği dönemlerde ortaya çıkar.

ZATÜRRE: Hayatla baş etme güçlüğü çekildiği, durup dinlenme isteği ve yardıma gereksinim duyulduğu dönemlerde ortaya çıkar.

DAMAR HASTALIKLARI: Duygusal açıdan bağlanmaktan kaçınan, sürekli çabalarken kendisini ihmal eden, her şeyi kendi başına halledebileceğini düşünen, katı tavırlı kişilerdir.
'Hipoglisemi' hastaları kendilerini ihmal ediyor

Kitaba göre şeker hastalığı, birisini kaybetmek ya da yalnızlık hissinin etkili olduğu durumlarda oluşuyor. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkarsa, kişiye gösterilen sevgi ve ilginin reddedildiğinin işareti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yakalandığı "hipoglisemi" ise kan şekerinin düşmesi olarak tarif ediliyor. Hipoglisemi, başkalarına vakit harcarken kendini ihmal edenlerin rahatsızlığı. Bu hastalık, sevilme, ilgi görme gereksinimini belirtiyor.

Son olarak; bu hastalıkların hepsi bende var diyorsanız, sizin için yapabileceğimiz bişey yok! GEÇMİŞ OLSUN Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
peki diger hastaliklar nolcek...

Mesela bende bademcik var, hangi soruna baglarsin bunu. Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-12-2007 #3
Az bekle ben bağlayacağım seni bir yere, merak etme Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2007 #4
Son olarak; bu hastalıkların hepsi bende var diyorsanız, sizin için yapabileceğimiz bişey yok! GEÇMİŞ OLSUN
Peki bu hastalıkların hiç biri yoksa Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!
bende de ülser var mesela Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!D

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-12-2007 #5
Şimdi şöyle ki; Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim! Ülser dedim mi bir duracaksınız Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim! Niye mi? Siz durmaya devam edin ben anlatacağım bir ara Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-12-2007 #6
Valla benim bir ülserli tanidigim var, kesinlikle sinirsel, stressel ve öfkesel bisey...

Bilmem anlatabildimmmi :P
Bu mesajdan alıntı yap
karmaskesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karmaskesi

Matbaacı / Bitlis

Alt 07-12-2007 #7
sebeblere takılmayın gerçeklere bakın derim herşeyin bir görünen birde görünmeyen yüzü vardır. Birazda görünmeyen tarafını görmeye çalışın derim.Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!DHastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2007 #8
Şimdi şöyle ki; Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim! Ülser dedim mi bir duracaksınız Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim! Niye mi? Siz durmaya devam edin ben anlatacağım bir ara Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!
Valla benim bir ülserli tanidigim var, kesinlikle sinirsel, stressel ve öfkesel bisey...

Bilmem anlatabildimmmi :P
bilmiyorum roxelana dur dedi duruyorum...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-12-2007 #9
bilmiyorum roxelana dur dedi duruyorum...
Tamam şimdi hareket edebilirsin Hastalığınızı söyleyin kişiliğinizi söyleyelim!
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 07-12-2007 #10
SİNÜZİT: Kendini kısıtlanmış, engellenmiş hissedenlerde, eski alışkanlıklarından kurtulamayanlarda, ilgiyi reddedenlerde görülür.

alakası yok :anlamsiz:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
hastalk kiilik

Kapat
Şifremi Unuttum?