Hat Sanatı Çalışmaları - Freehand

Freehand - Hat Sanatı Çalışmaları - Freehand ...

Like Tree3Likes

ismailümit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ismailümit

Sanat Yn. / Kütahya

Alt 06-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hep kesik uçlu kamış ile çizmeyi hayal ettiğim ama bir türlü eğitimini alabilecek bir yer bulamadığım için öğrenemediğim, bari freehand ile eski üstadların çizimlerini taklit edeyim diyerek çizimlerini tamamladığım çalışmalarım...
Beğenilerinize,
Saygılarımla,
volkan038 ve ulugazim beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
ebraremel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebraremel

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 07-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok güzel, çok başarılı bence. sizin hayaliniz kesik uçlu kamışken freehandde çizmeyi başarabilmişsiniz, ben önce freehandde çizmeyi hayal etmeli, kesik uçlu kamış için ise bir fırın ekmek yemeliyim herhalde Hat Sanatı Çalışmaları - Freehand
elitcop bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap

ismailümit

Sanat Yn. / Kütahya

Alt 07-11-2009 #3
çok güzel, çok başarılı bence. sizin hayaliniz kesik uçlu kamışken freehandde çizmeyi başarabilmişsiniz, ben önce freehandde çizmeyi hayal etmeli, kesik uçlu kamış için ise bir fırın ekmek yemeliyim herhalde Hat Sanatı Çalışmaları - Freehand
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Bu tip çalışmalar inanın zannedildiği kadar zor değil hiç birimiz için. Sizde eminim çok daha güzellerini yapabilirsiniz. Yapılan işi hafife almak değil amacım, ancak bence sahip olunması gereken şey bilgiden ziyade sabır. Sabır ve istek olduktan sonra bilgiyi edinmek hiçte zor değil hiçbirimiz için.
Bu mesajdan alıntı yap
chabalco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chabalco

Grafiker / Tekirdağ

Alt 07-11-2009 #4
tebrik ederim ..ellerinize gözlerinize sağlık ..
Bu mesajdan alıntı yap

ismailümit

Sanat Yn. / Kütahya

Alt 07-11-2009 #5
Çok teşekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
E_Turkay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

E_Turkay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-11-2009 #6
Çok güzel olmuş elinize sağlık. Özendim size nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz acaba? mesela simetrik yazı için hangi aracı kullandınız ve çizgileri bu kadar düzgün nasıl yapabildiniz? Bahsedebilirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

ismailümit

Sanat Yn. / Kütahya

Alt 08-11-2009 #7
Çok güzel olmuş elinize sağlık. Özendim size nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz acaba? mesela simetrik yazı için hangi aracı kullandınız ve çizgileri bu kadar düzgün nasıl yapabildiniz? Bahsedebilirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin..
Yukarda da belirttiğim gibi çalışmalar benim özgün çalışmalarım değiller. Ben var olan tarihi hat sanatını günümüz vektörel çizimine çevirdim. Simetrik kısımlarda asla copy paste yapmadım onlarıda ayrı olarak çizdim. Çünkü orjinali kamış ile çizildiği için kamışta şekil simetrik olsada asla tam simetriyi vermez. Çizimlerde kalem(pen) ve geçişli renklendirmeden(gradient) ziyade bir araç kullanmadım. Çizginlerin düzgünlüğü hususunda söyleyebileceğim tavsiye ise bol bol pratik yapılması ve en güzeli buluncaya kadar sabırla uğraşı gösterilmesi gerektiği olur sanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
airjordan_00 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

airjordan_00

Öğrenci (Grafik) / Hatay

Alt 10-11-2009 #8
tebrikler kardaş
Bu mesajdan alıntı yap
cogen1971 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cogen1971

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 14-02-2011 #9
ismail ümit arkadaş bu çizimlerinden gemi gibi olanı göremiyorum ve aslında vektörel olarak larım eğer sence bir mahsuhu yoksa adresine gönderebilirsen sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
mihralp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mihralp

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-08-2011 #10
çok güzeller orjinali yapanında sizinde elinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links