havayolu şirketine yapmış olduğum logo - seropis

Logo Tasarımları - havayolu şirketine yapmış olduğum logo - seropis Sponsorlu Bağlantılar eleştirilerini bekliyorum....

jonathan34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jonathan34

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

eleştirilerini bekliyorum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sirine24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sirine24(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resim yüklemede bir hata olmuş resim görünmüyor tekrar deneyin
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2009 #3
eleştirilerini bekliyorum.
Görselinizi CMYK yüklemeyin...
Başlığınızı kurallara uygun açın lütfen...
Gereken düzeltmeler yapılmıştır...

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2009 #4
Şimdi asıl sorulması gereken soru, şirket ne şirketi ise amblemde aynısı olmak zorundamıdır. O zaman her aynı sektöre yapılan logoların hepsinin aynı olması gerekmez miydi..?

Bütün bunları geçersek logo yaparken neden hiç kimse logonun amacını düşünmez. Uçak şirketi diye uçak koymayı biliyorsunuz ama uçak şirketinin logosundaki logotype'ı şeker dükkanıymış gibi tombul ve renkli bir şekilde uyguluyorsunuz.

Bunuda geçersek kullanılan uçak vektörü bir logoda olması gerekenden bin kat daha fazla detaylı bu logonun daha basım açaması var sizse bu boyuttayken bile nokta şekilinde gözüken camlar kullanmışsınız.

Peki bu logo küçültülüp basıldığında o amblemin başlı başına sadece bir nokta olacağının farkında değilmisiniz.. ? Her açıdan üstünden geçilmesi gereken bir logo. Daha çok çalışmalı ve daha yaratıcı ürünler ortaya çıkarmalısınız. Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 26-07-2009 #5
Şimdi asıl sorulması gereken soru, şirket ne şirketi ise amblemde aynısı olmak zorundamıdır. O zaman her aynı sektöre yapılan logoların hepsinin aynı olması gerekmez miydi..?

Bütün bunları geçersek logo yaparken neden hiç kimse logonun amacını düşünmez. Uçak şirketi diye uçak koymayı biliyorsunuz ama uçak şirketinin logosundaki logotype'ı şeker dükkanıymış gibi tombul ve renkli bir şekilde uyguluyorsunuz.

Bunuda geçersek kullanılan uçak vektörü bir logoda olması gerekenden bin kat daha fazla detaylı bu logonun daha basım açaması var sizse bu boyuttayken bile nokta şekilinde gözüken camlar kullanmışsınız.

Peki bu logo küçültülüp basıldığında o amblemin başlı başına sadece bir nokta olacağının farkında değilmisiniz.. ? Her açıdan üstünden geçilmesi gereken bir logo. Daha çok çalışmalı ve daha yaratıcı ürünler ortaya çıkarmalısınız. Kolay gelsin..
gerçekten müthiş bir yorum. katılıyorum size. arkadaşımızın çalışmalarında başarılar dilerim. bu uyarıları dikkate alırsanız emin olun daha güzel logolar çıkacaktır ellerinizden.:tongueout::smile:
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 26-07-2009 #6
havayolu firmalarının logolarını incelemeni tavsiye ederimhiç birinde uçağı alıp komple kullanmazlar, ama uçağı (uçmayı) çağrıştıracak bir figür sembolize edilmiştir. çalışmanı bu doğrultuda yaparsan amaca daha uygun olur
Bu mesajdan alıntı yap
SayBorG isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SayBorG(35)

Grafiker / İzmir

Alt 27-07-2009 #7
emeğinize sağlık ancak tüm yorumlar doğru. uçak figürünü kullanmak yerine bir kuş koymanız bile daha yerinde olacaktır. ayrıca detayı fazla bir logo sizi her zaman sıkıntıya sokacaktır. ayrıca uçak çizimi size mi ait bilemiyorum ama hazır bir çizim gibi duruyor. ve kurumsal bir şirketin logosunda bu tip bir çizim pek yakışık almaz. logo tasarımlarınızda aşırı detaydan uzak durun. thy nin logosundaki kuyruk kanadını düşünün. hemen çağrışım yapıyor ve çok sade. biraz araştırmanızı öneririm. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap