hayallerimden çizgiler.....

Karakalem - hayallerimden çizgiler..... Sponsorlu Bağlantılar emre aydın :smile: merhaba bende grafikerlik düşünüyorum kazanamak zor biliyorum ama denimek istiyorum şansımı çizimlerime daha yeni başladım ama hemen ısındım zaten çizmek benim hobim biliyorum pek iyi ...

nurrsell isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nurrsell

Öğrenci

Alt 19-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

emre aydın :smile:

merhaba bende grafikerlik düşünüyorum kazanamak zor biliyorum ama denimek istiyorum şansımı çizimlerime daha yeni başladım ama hemen ısındım zaten çizmek benim hobim biliyorum pek iyi değil çizimlerim ama çalışmaya devam ediyorum sizce nasıl grafikerlik seçmeli miyim aslında karakalemde pek iyi değilim ama hayalgücüm çok fazla ve bu mesleği kendime uygun buluyorum :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 19-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle kendinize olan güveninizi taktir etmek istiyorum bulunduğunuz çizgininde farkındasınız.
Forumdan başlamayı uygun gördüm Üyelere Özel Forum Kullanım Kılavuzu incelemenizde fayda var.

Çalışmalarınıza gelince anotomi, ora-orantı, çizgi, ışık-gölge problemleriniz bir hayli fazla. Bunlarda desenin olmazsa olmaz unsurlarıdır. Biran önce bunlara yönelik çalışmalar yapmalısınız.
Gölgeleme olayı bazı yerlerde başarılı ama tam anlamı ile değil. Kendinizde bu güven ve inanç varken uzman birinde yardım almanızı tavsiye ederim. Eskiz çalışmalarınızıda çok sık yapmalısınız. Başarılar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

nurrsell

Öğrenci

Alt 22-02-2009 #3
teşekkür ederim tavsiyelerin için bunları dikkate alacağım ve daha iyisini çizmeye çalışacağım hayallerimden çizgiler.....
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 24-02-2009 #4
kendini daha fazla geliştirebilrisin
Bu mesajdan alıntı yap

nurrsell

Öğrenci

Alt 24-02-2009 #5
kendini daha fazla geliştirebilrisin
teşekkürler dikkkate alıcam :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
narcotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

narcotic

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Alt 26-02-2009 #6
şöyle bi önerim var..portre çalışmaları için daha çok erken..onun yerine obje çalış..örneğin koy önüne bi makas kitap vs.. onları çizmeye çalış yada eğer imkanın varsa canlı model (desen) çiz..kendini geliştirdikçe portre çalışmalarına ağırlık verebilirsin.. yukarıdaki çizimlerde oran orantı anatomi hataları fazla birde çok net deil görüntüler tam anlaşılmıyor..ama inanırsan hiçbişy imkansız değildir..hayal gücünede güveniyorsun..kimse anasının karnında çizmeye başlamadı değil mi? hayallerimden çizgiler..... çalışmaya devammm başarılar hayallerimden çizgiler.....
Bu mesajdan alıntı yap

nurrsell

Öğrenci

Alt 26-02-2009 #7
şöyle bi önerim var..portre çalışmaları için daha çok erken..onun yerine obje çalış..örneğin koy önüne bi makas kitap vs.. onları çizmeye çalış yada eğer imkanın varsa canlı model (desen) çiz..kendini geliştirdikçe portre çalışmalarına ağırlık verebilirsin.. yukarıdaki çizimlerde oran orantı anatomi hataları fazla birde çok net deil görüntüler tam anlaşılmıyor..ama inanırsan hiçbişy imkansız değildir..hayal gücünede güveniyorsun..kimse anasının karnında çizmeye başlamadı değil mi? hayallerimden çizgiler..... çalışmaya devammm başarılar hayallerimden çizgiler.....
zaten kurs alan herkes çiziyosa bu bir yetenek değil öğretidir ama çizmek değil önemli olan hayal etmek hani grafikerlik bakmak değil görmektir bi anlamda bunun farkındayım ben sadece yeteneklerimi deniyorum eğer bu alanda yeteneğim olmadığını görüsem vazgeçerim sorun değil yani hayallerimden çizgiler..... ama herkes çiziyosa bende çizebilirim diyorum ayrıca objede çiebliyorum ama obje çizmek istemiyorum ben direk insan resmi çizmek istiyorum yani tersten başlıyorum herşeye sanırım :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
seevgi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seevgi(27)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 26-02-2009 #8
Daha yolun başındasın çok çalışman gerekiyor..
Bu mesajdan alıntı yap

nurrsell

Öğrenci

Alt 27-02-2009 #9
Daha yolun başındasın çok çalışman gerekiyor..
biliyorum zaten ben zoru severim :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
sunuyerme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sunuyerme

Öğrenci (Grafik) / Sakarya

Alt 08-03-2009 #10
çok çalısman lasım çook ama yinede fena diil
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları