Hayat Sadece 'Ben' Demek Değildir

Graficafe - Hayat Sadece 'Ben' Demek Değildir ...

Cevapla
Hayat Sadece 'Ben' Demek Değildir
melek ata isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melek ata

Grafiker / Konya

Standart

Hayat Sadece 'Ben' Demek Değildir

Alt 04-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Final

Yıllar önce, Seattle’ da düzenlenen Engelliler olimpiyatında, sıra 100 metre finallerine gelmişti. Finale kalan 9 yarışmacıdan her biri ya fiziksel açıdan engelliydi yahut zihinsel açıdan.


Yarışmacılar, başlama çizgisindeki yerlerini aldılar ve başlama işareti verilir verilmez var güçleriyle ileri atıldılar. Hiçbiri, atletizm yarışmalarında görmeye alışık olduğumuz türden bir hamle gerçekleştiremedi elbette. Ama hepsi de bu yarışı kazanmaya istekliydi ve yapabildikleri en iyi koşuyu yapmaya çalışıyorlardı.


Biri hariç!


O, daha ilk birkaç metrede tökezleyip yere yuvarlanmış, dengesini koruyamadığı için yerde iki takla atmış, sonra da hüngür hüngür ağlamaya başlamıştı.


O kadar yüksek sesle ağlıyordu ki, öndeki 8 yarışmacı da onun hıçkırıklarını işitip önce yavaşladılar, sonra da bitiş çizgisine doğru koşmayı bırakıp yerdeki bu sakat gencin yardımına koştular. içlerinden biri, Down Sendromu’ndan muzdarip bir kızcağız eğildi, gözyaşları içinde yerde oturan genci öptü ve elinden tutup onu kaldırmaya çalıştı. Diğerleri de yardımcı oldular kendisine, Sonra,dokuz yarışmacı elele tutuşup bitiş çizgisine doğru beraberce koşmaya başladılar.


Yarış pistindeki bu tablo karşısında bütün stadyum ayağa kalkmıştı. Seyirciler dokuz yarışmacıyı da ayakta alkışlıyor, kimisi de bir duygu seli içerisinde, gözyaşlarını silmeye çalışıyordu. Alkışlar, yarışmacılar elele bitiş çizgisini geçtikten sonra dahi bitmek bilmedi.


O gün o stadyumda bulunanlar bu olayın hala anlatırlar. Zira o an hayatları boyunca unutamayacakları bir şey öğrenmişlerdir. Hayatta gerçekten değerli olan, her halükarda kazanıp birinci olmak değildir, başkalarının da kazanmasına yardım etmek çok daha değerlidir. Bu, bizi bir derece yavaşlatsa, hatta yürüdüğümüz istikameti bir parça değiştirmemizi gerekli kılsa bile…
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tirEdsOuL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Standart
Alt 04-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok güzel bir yazi melet aka.. ellerine sağlik..
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Standart
Alt 04-09-2008 #3
Gerçekten çok güselmiş,teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
ben, değildir, demek, hayat, sadece

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Shape Ne demek? Ali Emre Shape 16 29-01-2013 17:48:15
Cad / Cam / Cnc Ne demek? Açılımları nedir ? Gökhan TEKİN CNC 3 09-02-2012 16:41:40
Hadi Yaa Demek İsteyenler :D Mustafa ERBÖCÜ Graficafe 17 28-05-2008 10:27:22

Kapat
Şifremi Unuttum?