Haydaroğlu Ambalaj Firması için yaptığım logo çalışmaları

Logo Tasarımları - Haydaroğlu Ambalaj Firması için yaptığım logo çalışmaları ...

compedant isimli Üye şimdilik offline konumundadır

compedant

Bilg. Teknikeri / Samsun

Alt 27-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Haydaroğlu Ambalaj Firması için yaptığım logo çalışmalarıArkadaşlar bi ambalaj firması için logo tasarımı yaptım. Bu firma sadece plastik tabak, poşet, çatal bıçak ve kaşık satıyorlar. İşin açıkçası bu firmaya daha nasıl bi logo yapılabilir bulamadım. Yorumlarsanız yaptığım çalışmaları sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

user123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user123

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 27-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
fontlar olmamış
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 27-07-2009 #3
Logo kavramından çok uzak ve özensiz çalışmalar olmuş. Fontlar ve anlatılmak istenen ifade edilememiş. Tekrar sade va amacına uygun çalışmalar denemenizi öneririm. Haydaroğlu Ambalaj Firması için yaptığım logo çalışmaları
Önce biraz araştırma yapın. Forumdaki ve sökterdeki çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Emeğinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap

compedant

Bilg. Teknikeri / Samsun

Alt 27-07-2009 #4
teşekkür ederim. ilk logo tasarımım sayılır. daha önce farklı sektörlere yaptım ama :S böyle bi sektöre nasıl logo yapabilirim bilmiyorum Haydaroğlu Ambalaj Firması için yaptığım logo çalışmaları teşekkür ederim yorumlarınız için
Bu mesajdan alıntı yap
SayBorG isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SayBorG(35)

Grafiker / İzmir

Alt 27-07-2009 #5
uğraşmış olduğunuz belli, birçok çalışma yapmışsınız. ancak bence biraz karmaşık olmuş. daha sade bir tasarım daha etkili olacaktır. hangi logoyu anlatmak istediğimi belirtebilmek için logoların sıralanışına göre numara vereyim:
123
456
789
0

-Snap ITC fontu pek ciddi bir font değildir. şirket logolarında kullanılmasını doğru bulmuyorum. elbet istisna şirketler olabilir.
-1-2-4 numaralı logolarda mavi yazı soluk kalmış. açık renk zeminlerde sıkıntı yaratabilir.
-3-5-7-8-9-0 numaralı logolarda H ve A harfleriyle yarattığınız HA motifi pek şık olmamış. bunun sebebi ise yine kullandığınız fonttan kaynaklanıyor bence.
-6-7-8 numaralarda yuvarlak içerisinde haydaroğlu iyi durmuş ama ambalaj yazısının ters durması yerine yine yuvarlatılmış olarak ama yazı soldan sağa ve düzgün şekle çevrilirse daha net olur.
-9-0 numaralar kahve zemin ve tarz olarak tamamen benim zevkim dışında, kusura bakmayın Haydaroğlu Ambalaj Firması için yaptığım logo çalışmaları
-kurdele kesinlikle doğru bir materyal, bunu kullanmanız şık olmuş. ama onda da renk karmaşası biraz fazla gibi

ama çalışmaların geneline bakıldığında güzel şeyler çıkarabileceğinize inanıyorum. daha sade fontlar, daha uyumlu renkler ve daha net okunabilir tasarımlar bekliyorum sizden.
emeğinize sağlık, iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

compedant

Bilg. Teknikeri / Samsun

Alt 27-07-2009 #6
Çok teşekkür ederim ilginize ve paylaştığınız bilgilerinize...
Bu mesajdan alıntı yap

compedant

Bilg. Teknikeri / Samsun

Haydaroğlu Ambalaj logosunu yeniledim.

Alt 27-07-2009 #7
Arkadaşlar,

Daha önce yaptığım logoların tümünü es geçip bu tarz bir logonun üzerinde çalıştım. Fikirlerinizi Beyan ederseniz çok mutlu olacağım.

İyi çalışmalar

Bu mesajdan alıntı yap
tango-mm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tango-mm(58)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-07-2009 #8

Hoover logosundan almissiniz zannedersem, ilk cagristirdigi marka bu oldu
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-07-2009 #9
Aynı firma için yapılan değişik çalışmaların farklı başlıklarda açılması:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Aynı firma için yapmış olduğunuz aynı tür çalışmaları farklı başlıklar altında açmayınız. Bu çalışmanızın ne gibi değişiklikler gösterdiğini ve yorumlar neticesinde nasıl geliştiğini görmemiz açısından zorluk yaratmaktadır.
Konularınız, tek bir başlıkta birleştirilmiştir.
Bu mesajdan alıntı yap

compedant

Bilg. Teknikeri / Samsun

Alt 27-07-2009 #10
Aaaaa hiç aklıma gelmedi cidden hiç düşnmedim ben bunu bir yerdemi gördüm acaba diye düşünüyordum :S olmadı yaniiiiiiii offffffff Haydaroğlu Ambalaj Firması için yaptığım logo çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları