Hayır deme zamanı. SAVAŞA HAYIR

Afiş Tasarımı - Hayır deme zamanı. SAVAŞA HAYIR ...

guvenmx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

guvenmx

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 28-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Savaşın sık yaşandığı bu günlerde ben kendime yediremedim sessiz kalmayı.
Herkesi duyarlı olmaya bekliyorum.
yapmış olduğum çalışma için görseller ararken inanın AĞLADIM. yazık ölenler bugün olar, yarın biz olabiliriz.

Sizinle Amerikanın 5. Başkanının söylemiş olduğu bir sözle bırakıyorum.
Abraham Lincaln, Düşmanlarına çok yumuşak bir dil kullanırdı. Bazıları bunu hoş görmeyerek sordular.
"Düşmanlarını yok etmek varken, onları okşamanızı anlamıyoruz."
Lincaln, onlara şu cevabı verdi.
"Düşmanları kendimize dost etmekle onları zeten yok etmiş olmuyor muyuz?"

Evet Bende "SAVAŞA HAYIR" diyorum.
iyi seyirler

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

guvenmx

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 28-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çalışmalarımı bu iki günde yaptım.

uzun süreli bir çalışmayla daha güzel ve daha iyi bir çalışmayı kısa zamanda göreceksiniz.

SAVAŞA HAYIR
Bu mesajdan alıntı yap
gulum352 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulum352

Grafiker / Kayseri

Alt 28-12-2008 #3
çalısmalarınızı cok sevdım..inşallah gunumuzde savaslar bıter,bebekler,analar,babalar...güler...bende SAVAŞA HAYIR!!! diyorum....
Bu calısma ıcın sana cok tesekkur edıyorum...basarılar dılıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

guvenmx

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 28-12-2008 #4
çalısmalarınızı cok sevdım..inşallah gunumuzde savaslar bıter,bebekler,analar,babalar...güler...bende SAVAŞA HAYIR!!! diyorum....
Bu calısma ıcın sana cok tesekkur edıyorum...basarılar dılıyorum...
Güzel yorumunzla sevindirdiniz beni.

Savaş çözüm olmamalı bence. sevgi bile düşmanı zaten ortadan kaldırıyor.

SAVAŞA HAYIR!!!
Bu mesajdan alıntı yap
ereyler isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ereyler(38)

Grafiker / İstanbul

savaşa hayır

Alt 28-12-2008 #5
çalışmalarından ötürü sizi kutlarım onlarda sizin gibi düşünse
Bu mesajdan alıntı yap

guvenmx

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 28-12-2008 #6
çalışmalarından ötürü sizi kutlarım onlarda sizin gibi düşünse
teşekkürler yorumunuz ve düşünceniz için.

Yaşam bu kardar değersiz ve anlamsız olamaz.

Savaşa Hayır!!!
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2008 #7
Verdiğiniz mesaj kuşkusuz çook anlamlı ancak 2. çalışmada yer vermiş olduğunuz açıklamayı okumak çook güç.. Rengi yada puntosu değişmeli bence....
Bu mesajdan alıntı yap

guvenmx

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 28-12-2008 #8
Verdiğiniz mesaj kuşkusuz çook anlamlı ancak 2. çalışmada yer vermiş olduğunuz açıklamayı okumak çook güç.. Rengi yada puntosu değişmeli bence....
Teşekkürler katılımızın için. yorumunuz için teşekkürler.

Evet haklısınız sanırım bende iki çalışma arasında karar kılamadım ve ikisinide yükleyeyim dedim. Tekrar teşekkürler yorumunuz için.

SAVAŞA HAYIR!!!
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 28-12-2008 #9
Kullandığınız resimler internetin herköşesinde bulunabilir ama bilmiyorum ben resimdekilerin ailelerini tekrar tekrar üzeceğini ve o anları yaşayıpta hayatta olanların duygularını tekrar etkileyeceğini düşünmekteyim..Hassas bir konu olduğundan resim kullanılmadan çalışılırsa sanırım daha düşünceli davranılmış olur..

Abraham lincoln kim? Galatasaraylı Linconl ün akrabasımı? Ondan örnekler verileceğine ben size alıntı bir yazıdan örnek vereyim..

''...
Yurtta barış, dünyada barış için çalışıyoruz.
Dünya Savaşına sebebiyet verirken Mustafa Kemal Atatürk, milletine barış getirmiş; "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözüyle de savaşın değil, barışın taraftarı olduğunu göstermiştir. İşte, Mustafa Kemal Atatürk'ün ve onun bir ferdi olduğu Türk milletinin yüceliği ve büyüklüğü bundan ileri gelir....''
Bu mesajdan alıntı yap

guvenmx

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 28-12-2008 #10
Kullandığınız resimler internetin herköşesinde bulunabilir ama bilmiyorum ben resimdekilerin ailelerini tekrar tekrar üzeceğini ve o anları yaşayıpta hayatta olanların duygularını tekrar etkileyeceğini düşünmekteyim..Hassas bir konu olduğundan resim kullanılmadan çalışılırsa sanırım daha düşünceli davranılmış olur..

Abraham lincoln kim? Galatasaraylı Linconl ün akrabasımı? Ondan örnekler verileceğine ben size alıntı bir yazıdan örnek vereyim..

''...
Yurtta barış, dünyada barış için çalışıyoruz.
Dünya Savaşına sebebiyet verirken Mustafa Kemal Atatürk, milletine barış getirmiş; "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözüyle de savaşın değil, barışın taraftarı olduğunu göstermiştir. İşte, Mustafa Kemal Atatürk'ün ve onun bir ferdi olduğu Türk milletinin yüceliği ve büyüklüğü bundan ileri gelir....''

Anlıyorum haklı olabilirsiniz ama görsellerle bir iletişimkurmak daha farklıdır diye düşünüyorum. bunlar bugun bu ülkede dğil ve göreceklerinide sanmıyorum.
hassas bir konu olduğu kesin.

Birde Bildiğimiz üzre "Yurtta sulh, cihanda sulh" bunu herkesn bildiğini ve tğrk milletinin ne kadar yüce ve anlayışlı olduğunu biliriz.

ben burda ince ama derin bir nokta olan savaşın nedenleri cve çıkaran ülkelerden birinin örnegini vererek kime gönderme yapacağımı düşündüm ve Abraham Lincoln un sösüzle çelişen bir ülkeyi ele aldım.

Ben burda savaşı savaşmayarak kazanmayı anlatan bir sözle bütünleştirmek istedim...

birde işi espiriye dökmek değil işin içeriğini ve duygusunu anlata bilecek başka yolda olabilirdi...

Tekrar güzel yorumunuz için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
deme, hayir, savasa, zamani