HDR yaptım ama JPEG olarak kaydedemiyorum

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - HDR yaptım ama JPEG olarak kaydedemiyorum ...

refazmutlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

refazmutlu

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 11-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

CS3'de 3 farklı pozlanmış fotoğrafı merge to HDR komutu ile HDR yaptım. Sonuç güzel ancak save as komutundan jpeg olarak kaydetmek istiyorum ama jpeg seçeneği gelmiyor. Nasıl JPEG olarak kaydedebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ysndkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ysndkn

Grafiker / Konya

Alt 12-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
image>mode>8 bit seçeneğini işaretleyiniz
Bu mesajdan alıntı yap
refazmutlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

refazmutlu

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 12-03-2009 #3
Teşekkürler ysndkn.

Dediğin gibi yaptım ve jpeg olarak kaydettim.

Peki 8 bit, 16 bit ve 32 bit arasındaki farkı da cevaplarsan çok memnun olurum...

Selamlar..
Bu mesajdan alıntı yap
Edi22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Edi22(32)

Grafiker / Yozgat

Alt 13-03-2009 #4
Ben onu böyle biliyorum yanlis ise kusura bakma. 32 Bit HDRI Resimlerde kullanilir. Yani Renkboyutu yüksek olan resimler.
Mesela 8-Bit'lik bir resmin aydinlik derecesini yükseltmek istediginde pixel kayip oluyor.
RGB - Kanallari ile alakali birsey. 8-Bit'li olan bir resimi 16-Bit modusda degistirmeye calisdiginda biraz kaliteden tasaruf edersin yalniz genede baya kalite elden gider. 16-Bit'lik resimlerde kalite kaybi fazla olmuyor.
Bu mesajdan alıntı yap