Hendek - Karapürçek Akyazı Günlüğü Düşünce ve Haberde Farklılık Gazete Tasarımı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Hendek - Karapürçek Akyazı Günlüğü Düşünce ve Haberde Farklılık Gazete Tasarımı ...

Seostanbul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seostanbul

Grafiker / Sakarya

Alt 11-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

SAKARYA'nın AKYAZI ilçesinde 10 günde bir kez çıkan yerel gazetenin ilk üç sayfasını yayınlıyorum. Ben gazetenin tasarımcısıyım. Eğer beğenirseniz diğer sayfaları da yayınlayabilirim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 12-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yerel gazete için başarılı bir çalışma emeğine sağlık kardeşim
Bu mesajdan alıntı yap
Seostanbul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seostanbul

Grafiker / Sakarya

Alt 14-04-2010 #3
Teşekkür ederim efendim. Başka yorumlar varmı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 15-04-2010 #4
sayfalarının genelinde resimler küçük yazılar çok uzun... bu da görselliği bozuyor düşüncesindeyim

genel olarak yine yazılar kenarlara çok yaklaşık ve sıkışık duruyor.. en az 5 er milimlik boşluklar kullanmanı tavsiye ederim.
birinci sayfada sağtarafdan inen blokta haberlerin başlıkları orantısız... birinci ve ikinci haber iki satır üçüncü haber tek satır .. ve ortalı... bence sağdan bloklu olsa ve ezmeden kullansan daha güzel ve hoş durur. haberlerin üçünde paragraf var gerisinde paragraf yok ya hep kullan ya da hiç kullanma derim... Hendek - Karapürçek Akyazı Günlüğü Düşünce ve Haberde Farklılık Gazete Tasarımı

ikinci sayfanda da haberler çok sıkışık duruyor.. bence rahatlatmalısın.. 5'er milim boşlukları unutma derim.. manşet haberinin alt başlığı haberi de resmi de başlığı da bastırmış bence 4 satır alt başlık kullanmak yerine iki satır kullansan görsellik açısından daha rahat olur... bi de parti logolarını neden kullandığını merak ediyorum... her siyasi habere parti logosu uygun olmaz diye düşünüyorum... seçim için çalışmıyoruz galiba...
mesela işsizlik tehlike haberinde resmi dekupe kullanıp sağ tara büyükçe kullansan manşet başlığını ona göre kullansan ve haberi öyle işlesen... alttaki çetenin savcısı haberinide o zaman önce birinci resim sonra başlık ve yazı arasına veya en alta ikinci resmi kullansan çete haberinin başlığı güçlü siyasetçi haberinin başlığı ile çakışmamış olurdu.
bunun gibi başlık başlığa ve resim resime getirmemeye özen göstermelisin...

bana göre üçüncü sayfanda da aynı sorunlar var..

bu sorunları aşman için daha rahat çalışman lazım 5 er milim boşlukları unutmamalisin... yazı karakter seçimlerini iyi yapmalısın... başlık karakterlerin pek hoşuma gitmedi.. haberleri işleyisin görsellik açısından çok önemli... Haberlerde yazı tirelemesine dikkat etmelisin... ya tireli çalış ya da tiresiz ama hepsi aynı olsun... kullanacığın karakter genelde hep aynı olsun. gibi kendi nacizane düşüncelerim var...

kendimce gördüğüm kadarıyla eleştri yaptım...

emeğine sağlık...

iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap