Hep Beraber Kalp Yapalım

Photoshop Dersleri - Hep Beraber Kalp Yapalım Sponsorlu Bağlantılar Selam Arkadaşlar Hep Beraber Güzel Bi Kalp Yapalım =) Bevel and Emboss" sıkça kullandığımız bi layer özelliği. burada anlatmak istediğim lighting effetcs ile daha yumuşak bir etki elde ...

Hep Beraber Kalp Yapalım
hrn35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hrn35(24)

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Hep Beraber Kalp Yapalım

Alt 07-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam Arkadaşlar Hep Beraber Güzel Bi Kalp Yapalım =)

Bevel and Emboss" sıkça kullandığımız bi layer özelliği. burada anlatmak istediğim lighting effetcs ile daha yumuşak bir etki elde etmek umarım beğenirsiniz...
istediğiniz şekli çizin . ben "custom shape" kullandım. renk seçiminizi yapın. daha sonra aynı layeri çoğaltın

Hep Beraber Kalp Yapalım

çoğalttığınız layeri gri renkle doldurun.

Hep Beraber Kalp Yapalım

aynı layerde "Gaussian Blur" uygulayın. (Filter \Blur\Gaussian Blur) Burdaki ayrıntı blur effectinde.

Hep Beraber Kalp Yapalım

Önce büyük bir değer verin. Ben "20" kullandım. Daha sonra sırasıyla 10 - 5 - 2 - 1 değerleriyle devam ettim

Hep Beraber Kalp Yapalım

sonra Filter\Render\Lighting Effects kullandım. Burdaki ayrıntı işaretli yerdeki gibi "Texture Channel"den layerimizin "Transparancy" özelliğini seçmek. değerler şekildeki gibi tabi siz artırıp azaltabilirsiniz.

Hep Beraber Kalp Yapalım

Resimdeki sonuca ulaştım. İlk layerin dış kısmını seçerek fazlalığı sildim.

Hep Beraber Kalp Yapalım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

BATMANCU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BATMANCU

Webmaster / Denizli

Alt 08-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Paylaşım için tşk. Ama basit bir ders omuş bence...
Bu mesajdan alıntı yap
hrn35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hrn35(24)

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 09-10-2009 #3
=) yeni başlayanların ilgisini çekeceğine inanıyorum yada bilmiyenlerin ilgisini çeker
Bu mesajdan alıntı yap