Her seferinde aynı fontla yazmak

Corel Draw - Her seferinde aynı fontla yazmak ...

coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 04-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corel 11 kullanıyorum ve sayfayı her açtığımda yazı karekterim arial narrow olsun istiyorum her dafasında değiştirmek zamanımı alıyor ayrıca bazen unutuyorumda her açtığımda ayarlamak zorunda kalmadan arial narrowla yazmak istiyorum bunun bi yolu vardı ve ben bu siteden öğrenmiştim ama uzun zaman oldu unuttum bu sefer eğer biri bana nasıl yapıldığını anlatırsa söz bu sefer yazıcam bi kenara.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 05-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ust kısımdakı menulerde TEXT menusunde "CHARACTER FORMATTING" secenegıne tıkladıgınızda bır tablo acılacak o tablodan ıstedıgınız yazı karakterını ve boyutunu secın ve karşınıza çıkan ""Text Attributes"" penceresındeki OK secenegıne tıklayın.
Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 05-10-2009 #3
öylebir seçenek yok bende başka biyerden yapılıyorda zannadersem bir kere ayarlıyordum her açtığım yeni sayfada hep aynı karekterle yazıyordum.lütfen bilen biri yazarsa çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 05-10-2009 #4
ctrl+T de cıkar belkı.. nasıl olmaz.. Corel den bahstmıyormuyuz?
Bu mesajdan alıntı yap
sincap06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sincap06

Grafiker / Ankara

Alt 05-10-2009 #5
corel de yeni sayfa aç. A işaretinin üstüne tıkla yazı yazmadan arial narrow u işaretle çıkan sunuma ok de.sürekli arial narrow olur.
Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 05-10-2009 #6
Selim sel dediğini yaptım fakat format text çıkıyor ordan "CHARACTER FORMATTING" değil gerçi ikiside aynı şey diceksin ama bu yaptığım işlemle sadece açılı olan sayfadaki yazı fontu değişmiş oluyor ben corelde açtığım her yeni sayfada sorgusuz sualsiz hep arial narrowu kullanmak istiyorum daha önce yaptım ama programı yeniden yükleyince ayarlarım gitti ve nerden yaptığımıda unuttum şimdi.
Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 05-10-2009 #7
Arkadaşlar tamam buldum daha önce musdi arkadaşımız yine benim sorum üzerine forumda cevaplamış; Tools / Options / Document / styles'e giriniz. Oradaki pencereden default artistic text ve default paragraph text te bulunan edit'ten yazı fontunu ayarlayın. Son olarak ta document'e girip değişiklikleri save yapın. Bundan sonraki bütün çalışmalarınızda istediğiniz yazı fontunu kullanabilirsiniz...bu sefer yazdım biyere aynı soruyu 2 kere sorup bir kirlilik oluşturduysam özür dilerim geçengün aradığımda bulşamamıştım.Herkeze kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
musati isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musati

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2009 #8
Ust kısımdakı menulerde TEXT menusunde "CHARACTER FORMATTING" secenegıne tıkladıgınızda bır tablo acılacak o tablodan ıstedıgınız yazı karakterını ve boyutunu secın ve karşınıza çıkan ""Text Attributes"" penceresındeki OK secenegıne tıklayın.
Teşekkürler kardeş dediklerini birebir yaptım ve oldu gerçekten cok saol..:angel::angel:
Bu mesajdan alıntı yap