Hera Tasarım Kartvizit Çalışması

Kartvizit Tasarımları - Hera Tasarım Kartvizit Çalışması ...

by_rehep isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_rehep

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

Alt 28-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar kart vizit çalışmamı sizlerle paylaşmak istedim kart vizit hakkındaki düşünceleriniz sölerseniz sevnirim..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle kart vizit değil biz kartvizit diye adlandırırız. Doğrusu da budur. Sonrasında kartvizite vesikalık fotoğraf koymanın mantığını çözmüş değilim ben açıkcası. Amacanız şöhret olmak mı?
Bu mesajdan alıntı yap
eddA_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eddA_

Öğrenci

Alt 28-12-2008 #3
fotoğraf bencede fazla evet gerek olduğunu düşünmüyorum ve biraz daha sade çalışılabilir belki..yine sen bilirsin tabi ki..
Bu mesajdan alıntı yap

by_rehep

Alt 28-12-2008 #4
Öncelikle kart vizit değil biz kartvizit diye adlandırırız. Doğrusu da budur. Sonrasında kartvizite vesikalık fotoğraf koymanın mantığını çözmüş değilim ben açıkcası. Amacanız şöhret olmak mı?
şöhret olmak ile alakası yok sadece müşterilerin temsilcerini yüz şekli olarak tanımalarını sağlamak amacı ile düşünülmüştür... bu yüzden dolayı sizlerin fikirlerine ihtiyaç duyuyorum.. Hera Tasarım Kartvizit Çalışması

fotoğraf bencede fazla evet gerek olduğunu düşünmüyorum ve biraz daha sade çalışılabilir belki..yine sen bilirsin tabi ki..
Ya aslında ben pek fazla sade çalışmasını bir türlü öğrenemedim gitti arkadaşlarımda aynısı diyor cok şaşalı yapıyorsun yaptığın işi diyolar ve benimde en büyük hatam bu herhalde...
Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2008 #5
şöhret olmak ile alakası yok sadece müşterilerin temsilcerini yüz şekli olarak tanımalarını sağlamak amacı ile düşünülmüştür... bu yüzden dolayı sizlerin fikirlerine ihtiyaç duyuyorum.. Hera Tasarım Kartvizit Çalışması
Müşteriler temsilcilerini yüz yüze gelince tanısalar, kartvizitin mantığı bozulup da vesikalık fotoğraf mantığını almasa olmaz mı ? Kartvizit bir kurumu ya da kişinin firma içerisindeki yetkilerini belirten tanıtım amaçlı basılı materyeldir. Sanırım açıklayacı oldu? Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

by_rehep

Alt 28-12-2008 #6
Müşteriler temsilcilerini yüz yüze gelince tanısalar, kartvizitin mantığı bozulup da vesikalık fotoğraf mantığını almasa olmaz mı ? Kartvizit bir kurumu ya da kişinin firma içerisindeki yetkilerini belirten tanıtım amaçlı basılı materyeldir. Sanırım açıklayacı oldu? Saygılar.

teşekkürler hocam basıma gitmeden önce resimler kaldırılıcak zaten. başka eksik birşeyler varmı acaba kartvizit'te
Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2008 #7
teşekkürler hocam basıma gitmeden önce resimler kaldırılıcak zaten. başka eksik birşeyler varmı acaba kartvizit'te
Şahsi fikrim bir tasarım sade ve özgün olmalıdır dan yanadır herzaman. Bu gözle çalışamanıza bakacak olursak efectlere boğulmuş diyebiliriz. Bence bu kadar efect gereksiz. Ayrıca size baskı aşamasında sıkıntılar da doğrabilir. Örneğin kartvizit değil de daha büyük bir materyel olsaydı çalışmanız, verdiğiniz drop shodow, outher glow, inner shadow efectleri, önlemini almadığınız taktirde baskıda 72 dpi. olarak görülecek bu sebeple pixell bir görünüm alacaktı.( Vektörel çalışmalar için ) Gördüğüm sıkıntılar bundan ibaret. İyi çalışamalar.
Bu mesajdan alıntı yap

by_rehep

Alt 28-12-2008 #8
teşekkürler hocam şirket ismindeki efectleri cıkardığım zaman yazı renginide değiştirmem gerekiyor ve ben bir türlü hangi rengi kullanmam gerektiğine karar veremediğimden dolayı efectler biraz kaçtı.
Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2008 #9
teşekkürler hocam şirket ismindeki efectleri cıkardığım zaman yazı renginide değiştirmem gerekiyor ve ben bir türlü hangi rengi kullanmam gerektiğine karar veremediğimden dolayı efectler biraz kaçtı.
Şirketin kurumsal renkleri yoksa, logo renkleri sabitlendikten sonra çalışma ona göre renk kazandırılır diye biliyor ve çalışamlarımı bu şekilde yapıyorum ben. Şirket logosunun renkleri ne olsun derseniz bu şirketin hedef kitlesi, kriterleri, işleyişi, kimliği v.s. ile anlam kazanır.
Bu mesajdan alıntı yap

by_rehep

Alt 28-12-2008 #10
şirket logosu turucu renklede oluşmakta hocam bu işlerde sizin kadar iyi değilim yavaş yavaş yol kat ederek inşallah daha güzel çalışmalara imza atmayı planlıyorum. bilgileriniz için çok teşekkür ederim bana cok yardımcı oldunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
calismam, calismasi, heba, hera, kart, kartvizit, tasarim, vizit