herhangi bir şekli resim haline getırmek istiyorum

Photoshop Dersleri - herhangi bir şekli resim haline getırmek istiyorum ...

.elif. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

.elif.

Grafiker / Ankara

Alt 13-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herhangi bir şekli mesela bi yuvarlak onu nasıl resim haline getırebilirim yardım edin lütfen:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

smadj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smadj

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 13-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
nasıl resim ne tür resim yuvarlak şekilden ne resmi mesela örnek verirsen iyi olur
Bu mesajdan alıntı yap

.elif.

Grafiker / Ankara

Alt 13-01-2009 #3
yani şöyleki bi fotografı boyuorum ve onun catısı var catısını granit gıbı yapıcam orayı penle çiziyorum ama filtrelerle bişi yapamıyorum çünkü aktif olmuo onun içinde o penle çizdiim kısmı resim halıne getırmem gerekiyo galıba
Bu mesajdan alıntı yap
smadj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smadj

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 13-01-2009 #4
söylediğinden birşey anlamadım evmi yapıyosun photoshopta yoksa var olan bi fotoya retouch (birşeyler eklemek) mı yapıosun
Bu mesajdan alıntı yap
djmatrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djmatrak

Webmaster / İstanbul

Alt 13-01-2009 #5
eğer photoshoptan bahsediyosan, imajın kilidi varsa önce onu açman gerekir layer bölümünden, layer a çift tıkla enter tamamdır sonra sorunsuz çalışır
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2009 #6
eğer photoshoptan bahsediyosan, imajın kilidi varsa önce onu açman gerekir layer bölümünden, layer a çift tıkla enter tamamdır sonra sorunsuz çalışır
Buna ek olarak; asla dökumanın kendisinde çalışmayın. Ctrl+j yapın yeni layerda çalışın. Yoksa dönüşünüz olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
Rüzgar ALPASLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüzgar ALPASLAN

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2009 #7
Buna ek olarak; asla dökumanın kendisinde çalışmayın. Ctrl+j yapın yeni layerda çalışın. Yoksa dönüşünüz olmaz.

.elif.

Grafiker / Ankara

Alt 13-01-2009 #8
hiç birisi deil ztn yeni layer açıyorum autocadde çizilen bi şeyi boyuyorum ve bi layer acıp sihirli çubukla seçtim bı kısmını o kısmına granit gibi bi goruntu vermek ıstıyorum ama fıltrelerın içindekı filter gallery aktif deil bunun nedeni ne olabilir? yada başka turlu öle secılen bı sekle nasıl o goruntulerı verebılırım cam gıbı yada işte ahşap gıbı fln
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2009 #9
hiç birisi deil ztn yeni layer açıyorum autocadde çizilen bi şeyi boyuyorum ve bi layer acıp sihirli çubukla seçtim bı kısmını o kısmına granit gibi bi goruntu vermek ıstıyorum ama fıltrelerın içindekı filter gallery aktif deil bunun nedeni ne olabilir? yada başka turlu öle secılen bı sekle nasıl o goruntulerı verebılırım cam gıbı yada işte ahşap gıbı fln
tam anlamadım ama, bazı efektler resim cmyk modunda iken çalışmaz...
Bu mesajdan alıntı yap
mizoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mizoo

Grafiker / İstanbul

Alt 16-01-2009 #10
ben anlaadım galiba tahmınıme göre çatıyı senın tabırınle kesiyorsun yani dekube ediyorsun secılı hale getırıyorsun fakat (tahmınıme göre styles bölümündeki efektlerı kullanıyorsun)efektler çalışmıyor öylemi,bunun nedeni çizdiğin yani dekube ettiğn kısma renk vermemendir,dekube et renk ver daha sonra efekt uygula,aksi halde sadece fılters kısmındaki bazı efektleri kullanabılırsın,fakat onlarlada granit görüntüsü veremezsin.Sana tavsiyem bir granit resmi bul ve çatıya montajla veya bir granit style'sı bul çatıyı dekube et renk ve efektini uygula,UMARIM ANLATTIKLARIMDA YANLIS BİRŞEY YOKTUR VE YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR İNŞherhangi bir şekli resim haline getırmek istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bir, getirmek, haline, herhangi, istiyorum, resim, sekli