herhangi bir zemine yazılan yazıyı kopyalama

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - herhangi bir zemine yazılan yazıyı kopyalama Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar bir türlü bulamadım nette hep şu çime yazılan örnek var benim yapmak istediğim şey çime denize veya çamura veya tahtaya ismimi yazmak ve onu ordan o kaplamayla ...

rivell isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rivell

Öğrenci (Diğer) / Çanakkale

Alt 03-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bir türlü bulamadım nette hep şu çime yazılan örnek var benim yapmak istediğim şey çime denize veya çamura veya tahtaya ismimi yazmak ve onu ordan o kaplamayla almak yani ismim çim yazılı veya tahta yazılı olucak basit bir yöntemi vardı ama unutttum istenilen zemine yazıyı yazıp o zeminde alabiliyodun yazıyı bilen arkadaşlar lütfen yazsın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 03-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
zeminde textürü koy yeni layerd ismini yaz. seçili hale getir. seçimi kaybetmeden textür zemine dön ctrl+j ile çoğalt layer üzerinde sağ tuş tıkla blend ayarlamalrı aç. ordaki ayarları kullan. veya stle ile hazır ayarları kullanabilirsin. stylede sağ üstteki küçük üçgene tıklayıp açılan formdan başla stil tipleride çağırırsın
Bu mesajdan alıntı yap

rivell

Alt 03-07-2012 #3
şunu uygulamalı gösterecek yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
asiprensasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asiprensasi

Grafiker / Ankara

Alt 03-07-2012 #4
bu işlemi corelde yapmak istiyorsan; zemini aktif hale getirip EFECTS/roveller/creataroveller seçeneğini seçiyorsun- yazmak istediğin metni yazıp resmin üzerine yerleştiriyorsun ve daha sonra yukarı objeleri kırptığımız menüden interseck seçeneğine basıp yazını zemin rengine dönüştürüyorsun
Bu mesajdan alıntı yap
gulli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-07-2012 #5
En Basit Yöntem
1:Yazını Yaz
2:Çim Tahta vs Resmini yazının Üstüne At Yazıyı Kaplasın Yazı arkada kalsın Gözükmesin
3:Çim Tahta vs Resmine Layerden Sağ tıkla "Create Clipping Mask" Bul Tıkla
Bu Gadder
Bu mesajdan alıntı yap
Imortall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imortall

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2012 #6
konuyu yukarıdan aşagıya dogru okumaya başladıkca direk aklıma gulli'nin yöntemi geldiherhangi bir zemine yazılan yazıyı kopyalama) 3 adımda kolaylık işte...
Bu mesajdan alıntı yap

rivell

Alt 04-07-2012 #7
bu işlemi corelde yapmak istiyorsan; zemini aktif hale getirip EFECTS/roveller/creataroveller seçeneğini seçiyorsun- yazmak istediğin metni yazıp resmin üzerine yerleştiriyorsun ve daha sonra yukarı objeleri kırptığımız menüden interseck seçeneğine basıp yazını zemin rengine dönüştürüyorsun
dediğini uyguladım oldu ama ben ordaki yazıyı nasıl alıcam ne bilim banner falan yapmak istersem veya o yazıyı bir resmime koymak istersem nasıl olcak?
Bu mesajdan alıntı yap
asiprensasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asiprensasi

Grafiker / Ankara

Alt 04-07-2012 #8
grup olarak vermezki zaten direk vektörel olarak kalır sayfada, yada diyelim proğram ayarından sende grup olarak çıkıyor; ctrl+U tuşuna basarak yada ctrl+K tuşuna basarak çözebilirsin birleştirmek içinse ctrl+L basarak birleştirirsin
Bu mesajdan alıntı yap

rivell

Alt 04-07-2012 #9
dediğini uyguladım oldu ama ben ordaki yazıyı nasıl alıcam ne bilim banner falan yapmak istersem veya o yazıyı bir resmime koymak istersem nasıl olcak?
yok o yazıyı alamıyosun ordan maskeledimiz için yazıyı çekip almak istedimizde doğal olarak çim kayboluyor orjinal yazı çıkıyor meydanaherhangi bir zemine yazılan yazıyı kopyalama off yaa bunu nasıl halledicez?? photoshopta
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 04-07-2012 #10
yok o yazıyı alamıyosun ordan maskeledimiz için yazıyı çekip almak istedimizde doğal olarak çim kayboluyor orjinal yazı çıkıyor meydanaherhangi bir zemine yazılan yazıyı kopyalama off yaa bunu nasıl halledicez?? photoshopta
Çok basit, yazı yukarda anlatılan şekilde kestin mi? Kaydederken png seç ve kaydet, her şey bu kaddar!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları