Herşeyimiz Toprakta -1

Organik Tarım Grafik Tasarım Yarışması - Herşeyimiz Toprakta -1 ...

Herşeyimiz Toprakta -1
iour isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iour

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Herşeyimiz Toprakta -1

Alt 09-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Faydalı olacağın kazanması dileğimle, Herkese Başarılar..

Herşeyimiz Toprakta -1
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 09-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 09-02-2010 #3
başarılar dilerim
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 09-02-2010 #4
Başarılar.
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 09-02-2010 #5
Başarılar diliyorum.
firex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firex

Arı Üye

Eğitimci / İstanbul

Alt 09-02-2010 #6
Başarılar dilerim...
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 09-02-2010 #7
Öncelikle emeğinize sağlık, başarılar. Düşünce olarak güzel olduğunu belirtmek isterim. Fakat birkaç eleştiride bulunmak istiyorum müsaadenizle.

"Her şeyimiz" ifadesindeki iyelik ekiyle gerekli olan "insan" vurgusunu yakaladığınızı düşünüyorum. Asıl dikkat çekilmek istenen "toprak" olgusu da kompozisyondaki yerini alıyor ve ana düşünce olarak karşımıza çıkıyor. Bu açıdan sorun yok gibi. Ancak, madem ki toprağa vurgu yapılmak istenmiş; "Her şeyimiz toprakta" ifadesi, devamında gelen "Koruyalım yeter!" ifadesinden farklı olarak toprak rengine uygun olarak seçilebilirmiş. Ayrıca, yazı karakteri seçimi, rengi ve uygulanan efekt olarak da göze hoş görünmediğini ifade etmeliyim.

Ağaç görseli seçimi "basit" duruyor. Verilmek istenen mesajı daha açık ve net anlatabilmek adına, daha farklı ve daha etkili bir ağaç görseli kullanılabilirdi. Bu basitlik, ağaç görselinin dekupe yapılmak istenmesinden kaynaklanıyor olabilir düşüncesindeyim. Ayrıca, ağacın ortasındaki (bir türlü çözemediğim ve anlam veremediğim) "silinmiş bölüm" de yanlışlıkla olmuş ya da orada bir yazı, görsel vs... varmış da o silinmek istenmiş diye tahmin ediyorum.

Çimen ve toprak görseli de aynı şekilde basit durmuş diyebilirim.

Tekrar başarılar. Saygılarımla...
ebrue isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebrue

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 09-02-2010 #8
Başarılar...
iour isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iour

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 09-02-2010 #9
Öncelikle emeğinize sağlık, başarılar. Düşünce olarak güzel olduğunu belirtmek isterim. Fakat birkaç eleştiride bulunmak istiyorum müsaadenizle.

"Her şeyimiz" ifadesindeki iyelik ekiyle gerekli olan "insan" vurgusunu yakaladığınızı düşünüyorum. Asıl dikkat çekilmek istenen "toprak" olgusu da kompozisyondaki yerini alıyor ve ana düşünce olarak karşımıza çıkıyor. Bu açıdan sorun yok gibi. Ancak, madem ki toprağa vurgu yapılmak istenmiş; "Her şeyimiz toprakta" ifadesi, devamında gelen "Koruyalım yeter!" ifadesinden farklı olarak toprak rengine uygun olarak seçilebilirmiş. Ayrıca, yazı karakteri seçimi, rengi ve uygulanan efekt olarak da göze hoş görünmediğini ifade etmeliyim.

Ağaç görseli seçimi "basit" duruyor. Verilmek istenen mesajı daha açık ve net anlatabilmek adına, daha farklı ve daha etkili bir ağaç görseli kullanılabilirdi. Bu basitlik, ağaç görselinin dekupe yapılmak istenmesinden kaynaklanıyor olabilir düşüncesindeyim. Ayrıca, ağacın ortasındaki (bir türlü çözemediğim ve anlam veremediğim) "silinmiş bölüm" de yanlışlıkla olmuş ya da orada bir yazı, görsel vs... varmış da o silinmek istenmiş diye tahmin ediyorum.

Çimen ve toprak görseli de aynı şekilde basit durmuş diyebilirim.

Tekrar başarılar. Saygılarımla...
Görüşlerin için teşekkürler dostum, aklımdakini tam olarak yansıtmaya çalıştım ancak grafik programlarındaki tecrübem yeterli değil sanırım, ondan kaynaklanan basit görünüm oluşmuş olabilir, fikri beğenmeniz benim için kafidir,teşekkürler.
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 10-02-2010 #10
Görüşlerin için teşekkürler dostum, aklımdakini tam olarak yansıtmaya çalıştım ancak grafik programlarındaki tecrübem yeterli değil sanırım, ondan kaynaklanan basit görünüm oluşmuş olabilir, fikri beğenmeniz benim için kafidir,teşekkürler.
Estağfurullah, yeterli olmadığınızı düşünmenize sebep olduysam özür dilerim. Herşeyimiz Toprakta -1 Kimi zaman fikir olarak bir şeyler ortaya koymak, görselliğin önüne geçebilir. Bu açıdan bakınız lütfen. Herşeyimiz Toprakta -1 Ayrıca yapılan yorumların, "gelişmek" ve "geliştirmek" amaçlı olduğunu düşünürsek; bu açıdan da kendinizi yeterli görmeme düşüncesinden çok, beynimize "azim" ve "kararlılık" olgusu hakim olmalı. Emeğinize, fikrinize ve elinize sağlık. Herşeyimiz Toprakta -1 Saygılarımla...
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Kapat
Şifremi Unuttum?