hidroelektrik santralleri

Afiş Tasarımı - hidroelektrik santralleri ...

seventh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seventh

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 19-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 19-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu çalışma grafik tasarımdan yoksun kalmış, neden?
tipografi yönü hiç yok, halbuki kitap kapağınızdan sonra burada daha başarılı bir çalışma görmek isterdim.

Tasarıma Başlamışsın! Hadi Hayırlısı Olsun! -Bunu da Okumalısın!

faydalı olması dileğiyle....
Bu mesajdan alıntı yap

seventh

Alt 19-07-2011 #3
yorumunuz için çok teşekkür ederim dikkate alırım
Bu mesajdan alıntı yap
denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 19-07-2011 #4
fikir güzel, anlatım da sade olmuş.
keyifle izlediğim bir tasarım, eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

seventh

Alt 19-07-2011 #5
teşekkür ederim beğenmenize çok sevindim hidroelektrik santralleri
Bu mesajdan alıntı yap
bulutxxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bulutxxx

Webmaster / İstanbul

Alt 22-07-2011 #6
rasarım ve fikir iyi ama anlatım yönü zayıf gibime geldi
Bu mesajdan alıntı yap

seventh

Alt 22-07-2011 #7
peki teşekkür ederim yorumunuzu dikkate alırım
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 22-07-2011 #8
önce hidroelektirik santralinin ne olduğunu dahi bilmeden çevrenizden gördüğünüz tepkileri afişe çevirerek toplum üzerinde bilgilendirme çalışması yapmanızı anlamaya çalışsam da
ne yazık ki hidroelektirik santrali ile yukarıdaki görselin ne alakası var cidden anlayamadım.

hes ler barajdan ibarettir.

Yineleyerek geçmişte yazdığım bir yazıyı yazacağım. Ama öncesinde eklemem lazım gelen birşeyler var.

Türk toplumu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı çok sever ki bu çalışma bunun bir örneği. Soruyorum seventh;
hes nedir diye acaba hiç araştırma yaptın mı?
bu çalışmayı yapmak için seni yönelten güç nereden geldi? (televizyondaki haberlerden deme lütfen)
Çevrende gazete, dergi, kitap okumayan dünyadan bi haber olmasına ramen her konuda bilgi sahibi olan o muhteşem zatlardan kaç tane var?

Tepkim sana değil. Lütfen yanlış anlama ama bu ülkede nükleer olmasın, hes olmasın, o olmasın bu olmasın o zaman sen o kullandığın bilgisayarın power tuşuna basınca elektirik nereden gelsin. Komşu ermenistandan mı yunanistandan mı bulgaristandan mı iran dan mı?
Eğer o kadar büyük tehlike olsa idi G8 ülkelerinin hepsi nükleerden vazgeçerdi. Ama o 8 ülkede de nükleer ve hidro santralleri bolca var.
Lütfen aşağıdaki yazıyı bu konuyu okuyan herkes okusun. Katılır katılmazsınız orası sizin bileceğiniz iş.

Amacınız her ne kadar güzel olsa da uygulama o kadar başarılı değil gibi.
Elinize sağlık
Not: Yeri gelmişken bu konu hakkındaki düşüncem Türkiye de nükleer bir santralin kurulması yönündedir. Japonyadaki felaket konusunda ne kadar hassas olduğum geçen ay ki çalışmalarımda bulunuyor ancak Türkiye kara sınırları içinde bir santralin olmaması bizim nükller tehdit altında bulunmayacağımız anlamına gelmiyor. Zira GSMH'sı 1000 dolar gibi bir sayı olan Ermenistan da dahil olmak üzere neredeyse tüm komşularımızda; bizlere bir elin parmak sayısı kadar yakın km'lerde bulununan onlarca nükleer santral var. Kısaca Bu ülkelerdeki santralleri yok edemiyorsak; kendi içimzde enerjiye bağımsız hale gelmenin alternatif yollarını aramak mantıklı. Türkiye en çok elektrik üretimin doğalgaz ve fosil yakıtlar ile sağlayarak her yıl nükleer enerjininkinden çok daha fazla zarar ortaya çıkartmaktadır. Önlemler alındığında nükleer enerjinin getireceği felaketler İHTİMAL dahilinde iken; fosil enerjinin getirdiği felaketler her yıl bir önceki yıla göre artan miktarlarda devam etmektedir. Rüzgar ve elektirik enerjisi için ise ODTÜ ucuza üretme yöntemleri araştırmaktadır zira bu sistemlerin kendini amorti edip, artı kazançlara çevirmesi için çok uzun bir süreye ihtiyaç vardır ki Türkiye henüz bu güçte değildir. Temennim tamamen su rüzgâr ve güneş enerjisinin kullanılmasıdır. Bu olana kadar alternatifleri değerlendirmekte sakınca görmüyorum. Benimle zıt düşüncelere sahip arkadaşlara da endişelerinden dolayı saygı duyuyorum.

yani nükleer'e nasıl bakıyorsam hes'lere de aynı şekilde bakmaktayım. Kişisel düşüncem olduğunu tekrar ediyorum. Heslerin zararı elbet vardır. Bazı tarihi dokulara ve doğadaki bazı bölgelerde değişikliklere neden olmaktadır. Bu yazıyı okuyan kaç kişi evinde sıcak duşunu, cattle ile pişirdiği kahvesini, internetini vs vs vs çoğalacak onlarca nedenini bu sebepler için gözardı eder bilemem. Herkes bolkepçe hayır yapılmasın edilmesin demekte. Diyenlere bakınız lütfen tuzu kuru Tarkan(ki kendisi, kişiliğini çok severim) gibi insanlar karşı çıkıyor. Ama bizim gibi ortalama insanların ihtiyaçları tarihi değerlerinden önce gelmektedir. Bu ülke en çok gideri yaklaşık 70 milyar doları enerji için harcamakta. (Benzin ve elektirik)
elektriğimizi üretmemizi engelleyen bir tarihi eser ise kusura bakmayın ama o eser benim işime yaramaz; ancak temel ihtiyaçlarımı gidermem için gerekli olan elektirik benim için herşeydir.

çok konuşuyorum biliyorum ama bu tip konularda lütfen ama lütfen araştırma yapalım ve kesinlikle kişisel düşüncelerimizi ortaya koyalım. Kulaktan dolma fikirler (ç)alıntı tasarımlara benzerler.
Bu mesajdan alıntı yap
denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 22-07-2011 #9
arixira düşüncelerine katılıyorum elbette.
Bir ülkenin söz sahibi olabileceği materyallerden biri ÇELİK ve bunun da en çabuk elde edilme yoludur enerji ve bu tip santraller...

Benim korkum doğalgaz boru hattındaki gaz kaçağını dahi çakmakla kontrol eden eğitimli arkadaşlarımızın aramızda oluşları. Sigarasını demir çelik fabrıkasının fırınında yakmaya çalışan kardeşlerimizin olması. Eğitimsiz olmamız. Sanki gömlek biraz büyük gibi...
Bu mesajdan alıntı yap

seventh

Alt 22-07-2011 #10
önce hidroelektirik santralinin ne olduğunu dahi bilmeden çevrenizden gördüğünüz tepkileri afişe çevirerek toplum üzerinde bilgilendirme çalışması yapmanızı anlamaya çalışsam da
ne yazık ki hidroelektirik santrali ile yukarıdaki görselin ne alakası var cidden anlayamadım.

hes ler barajdan ibarettir.

Yineleyerek geçmişte yazdığım bir yazıyı yazacağım. Ama öncesinde eklemem lazım gelen birşeyler var.

Türk toplumu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı çok sever ki bu çalışma bunun bir örneği. Soruyorum seventh;
hes nedir diye acaba hiç araştırma yaptın mı?
bu çalışmayı yapmak için seni yönelten güç nereden geldi? (televizyondaki haberlerden deme lütfen)
Çevrende gazete, dergi, kitap okumayan dünyadan bi haber olmasına ramen her konuda bilgi sahibi olan o muhteşem zatlardan kaç tane var?

Tepkim sana değil. Lütfen yanlış anlama ama bu ülkede nükleer olmasın, hes olmasın, o olmasın bu olmasın o zaman sen o kullandığın bilgisayarın power tuşuna basınca elektirik nereden gelsin. Komşu ermenistandan mı yunanistandan mı bulgaristandan mı iran dan mı?
Eğer o kadar büyük tehlike olsa idi G8 ülkelerinin hepsi nükleerden vazgeçerdi. Ama o 8 ülkede de nükleer ve hidro santralleri bolca var.
Lütfen aşağıdaki yazıyı bu konuyu okuyan herkes okusun. Katılır katılmazsınız orası sizin bileceğiniz iş.

yani nükleer'e nasıl bakıyorsam hes'lere de aynı şekilde bakmaktayım. Kişisel düşüncem olduğunu tekrar ediyorum. Heslerin zararı elbet vardır. Bazı tarihi dokulara ve doğadaki bazı bölgelerde değişikliklere neden olmaktadır. Bu yazıyı okuyan kaç kişi evinde sıcak duşunu, cattle ile pişirdiği kahvesini, internetini vs vs vs çoğalacak onlarca nedenini bu sebepler için gözardı eder bilemem. Herkes bolkepçe hayır yapılmasın edilmesin demekte. Diyenlere bakınız lütfen tuzu kuru Tarkan(ki kendisi, kişiliğini çok severim) gibi insanlar karşı çıkıyor. Ama bizim gibi ortalama insanların ihtiyaçları tarihi değerlerinden önce gelmektedir. Bu ülke en çok gideri yaklaşık 70 milyar doları enerji için harcamakta. (Benzin ve elektirik)
elektriğimizi üretmemizi engelleyen bir tarihi eser ise kusura bakmayın ama o eser benim işime yaramaz; ancak temel ihtiyaçlarımı gidermem için gerekli olan elektirik benim için herşeydir.

çok konuşuyorum biliyorum ama bu tip konularda lütfen ama lütfen araştırma yapalım ve kesinlikle kişisel düşüncelerimizi ortaya koyalım. Kulaktan dolma fikirler (ç)alıntı tasarımlara benzerler.

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim tabiki araştırma yaptım fakat bunların %80 i araştırdığım hakkında iyi bilgi vermeyen sonuçlardı ayrıca bu afişi yapmaya iten güç de benim gibi 20 kişinin birden yaptığı bir çalışmanın konusuydu kabul gördü sizin anlattığınız bilgileride okudum elbette araştırmam sırasında ama bize yapmamız gereken afişin çarpıcı sonuç vermesiydi tehlikesine dikkat çekmesinin sağlanmasaydı tek başıma bir afiş yapacak olsam böyle bir konuyu ele almak istemezdim, aslında isterdim çünkü sizin gibi düşüncelerle karşıt düşüncelerin savaşmasından çıkan sonuçlardan her zaman zevk almışımdır bu çalışmayı neden yayınladım öyleyse? çok düşündüm ve kararsız kaldım yayımlayıp yayımlamamak konusunda sizin gibi düşüncelerin gelmesini bekledim başlarda ve gelecekti de düşündüğümde gerçekleşti hem ben bilgi alıyorum hem de diğer kişiler, burda da sizin karşınızda ezilecek değilim bir çalışma yaptım ve yayımladım beğenip beğenmeyenler yorum yapanlar yapmayanlar her zaman başımın üzerinde yerleri var çünkü böyle besleniyorum kimine göre yanlış yapmış olabilirim kimine göre de doğru ama dedim ya tek başıma olsaydım ve yapma zorunluluğum olmasaydı bu gibi konulara tercihim olmayabilirdi genelde
yine de teşekkürler bilgilendirmeniz için
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Kapat
Şifremi Unuttum?