hiperaktifkoala typo çalışmalarım

Tipografi Tasarımları - hiperaktifkoala typo çalışmalarım ...

hiperaktifkoala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hiperaktifkoala(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 27-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam ben yeniyim bu forumda. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi grafik bölümü öğrencisiyim. Her türlü yorumunuz için şimdiden teşekkürler...

hiperaktifkoala  typo çalışmalarım
bu çalışmada toplam 1612 adet 3 kullanıldı ve hiçbiri copy/paste değildir hepsi tek tek yerleştirildi dolayısıyla 2 günümü almdı hiperaktifkoala  typo çalışmalarım

bu da birbirinden farklı tarzlarda çalışmalar içeren bir kataloğun kapağıydı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

budabua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

budabua

Grafiker / İzmir

Alt 27-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bir birinden güzel çalışmalar
çok emek harcamışsın gerçekten
emeğine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 27-02-2009 #3
GSF öğrencisi olunca beklentiler birazdaha yüksek olmalı.
Bu mesajdan alıntı yap

hiperaktifkoala(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 27-02-2009 #4
yani? hiperaktifkoala  typo çalışmalarım bunlar yeterli değil mi oluyo?
Bu mesajdan alıntı yap
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 27-02-2009 #5
yani? hiperaktifkoala  typo çalışmalarım bunlar yeterli değil mi oluyo?
Bu soruyu bence kendine sor. Eğitimli bir beynin ve gözün, daha farklı algılaması ve üretmesini düşünüyorum sadece.
Bu mesajdan alıntı yap
yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 27-02-2009 #6
gerçekten güzel tipografi çalışmalarınız var.. tebrik ederim.. İlk çalışmanıza benzer bir çalışmayı görmüştüm daha önce. belki bunu görmüşümdür. en büyük 3 2 gibi duruyor. onun dışında bir problem göremedim. özellikle 6. çalışmanızı çok beğendim.. başarılarınızın devamını dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap

hiperaktifkoala(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 27-02-2009 #7
Bu soruyu bence kendine sor. Eğitimli bir beynin ve gözün, daha farklı algılaması ve üretmesini düşünüyorum sadece.
hmm. siz hangi fakülteden mezun oldunuz bilmiyorum ama eğer gsf grafik okuduysanız bilirsiniz ki 1. ve 2. sınıfta tipografi dersi tamamen kağıda grotesk veya benzeri bir fontu farklı ebat ve espaslarla geçirmekten ibarettir. yani herhangi bir tasarım, üretim fikir veya deneysel çalışma okulda verilen ders kapsamı içerisinde değildir. görmüş olduklarınız (bana göre) okulda verilenin çok çok üstünde ve gelişmekte olan, henüz istediğim seviyeye varamamış çalışmalar. ayrıca bazıları çeşitli dergi ve benzeri yerlerde yayınlanmış, deviantart gibi sitelerde typography başlıklı haberlerde yer almış, günün çalışması seçilmiş çalışmalardır.
birini eleştirirken "hmm, okuyomuş bu daha iyisini yapsın" yerine beğenmediğiniz yada eksik olan yerleri söyleyerek eleştirirseniz sanırım her iki taraf içinde daha faydalı bir paylaşım olur.

gerçekten güzel tipografi çalışmalarınız var.. tebrik ederim.. İlk çalışmanıza benzer bir çalışmayı görmüştüm daha önce. belki bunu görmüşümdür. en büyük 3 2 gibi duruyor. onun dışında bir problem göremedim. özellikle 6. çalışmanızı çok beğendim.. başarılarınızın devamını dilerim..
teşekkürler beğenmenize sevindim. onu o şekilde koymamdaki amaç bakan kişinin önce "eee ortaya niye 2 koymuş" diyip sonra "haa 3ün kesitiymiş o da" demesini sağlamaktı. başarmışım sanırım hiperaktifkoala  typo çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap
*Nadas* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

*Nadas*

Grafiker / İstanbul

Alt 27-02-2009 #8
Hoş çalışmalar, emek isteyen çalışmalar çok güzeller
Ufkum açılıyor böyle güzellikler gördükçe bizlerle paylaştığınız için teşekkürlerhiperaktifkoala  typo çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap

hiperaktifkoala(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 27-02-2009 #9
Teşekkürler hiperaktifkoala  typo çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-02-2009 #10
hmm. siz hangi fakülteden mezun oldunuz bilmiyorum ama eğer gsf grafik okuduysanız bilirsiniz ki 1. ve 2. sınıfta tipografi dersi tamamen kağıda grotesk veya benzeri bir fontu farklı ebat ve espaslarla geçirmekten ibarettir. yani herhangi bir tasarım, üretim fikir veya deneysel çalışma okulda verilen ders kapsamı içerisinde değildir. görmüş olduklarınız (bana göre) okulda verilenin çok çok üstünde ve [COLOR="DarkOrange"]gelişmekte olan, [/COLOR][COLOR="darkorange"]henüz istediğim seviyeye varamamış çalışmalar.[/COLOR] ayrıca bazıları çeşitli dergi ve benzeri yerlerde yayınlanmış, deviantart gibi sitelerde typography başlıklı haberlerde yer almış, [COLOR="darkorange"]günün çalışması seçilmiş çalışmalardır.[/COLOR]
birini eleştirirken "hmm, okuyomuş bu daha iyisini yapsın" yerine beğenmediğiniz yada eksik olan yerleri söyleyerek eleştirirseniz sanırım her iki taraf içinde daha faydalı bir paylaşım olur.

teşekkürler beğenmenize sevindim. onu o şekilde koymamdaki amaç bakan kişinin önce "eee ortaya niye 2 koymuş" diyip sonra "haa 3ün kesitiymiş o da" demesini sağlamaktı. başarmışım sanırım hiperaktifkoala  typo çalışmalarım
Sayın hiperaktifkoala,
Her yorum bir eleştiri niteliği taşımak zorunluluğu yoktur.Kurallar dahilinde hertürlü yazıya açık olmanı gerekir.
Ayrıca fakulte mezunu olduğunuzdan beklentilerin daha çok olması gayet normal.
Bir doktorun :" Hastalarıma iğne yapabiliyorum " demesiyle bunda nasıl bir fikir uyandırıyorsa , meslektaşınız olan ve bu konu başlığı altında başarılı işlere imza atmış bir kişinin sizden beklentileri daha yüksek tutması acaba kötü bir yorum mudur.?

Gelelim sizin savunmanıza ;
"henüz istediğim seviyeye varamamış çalışmalar" (!)
"günün çalışması seçilmiş çalışmalardır" (!)

kendiniz düşünmüşsünüz arkadaşımız sesli düşünmüş ? çalışmalarınız kötü değil gayet güzel ancak daha güzel çalışmalarada imza atabiliriz.Sabırsızlıkla bekliyor olucam.

Elinize sağlık.
iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları