Hizalama ile ilgili sorun

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Hizalama ile ilgili sorun ...

gobrasoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gobrasoft

Öğrenci (Grafik) / Trabzon

Alt 16-06-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Beyler öncelikle s.a herkese kolay gelsin. resimde görüldüğü gibi bir sorunum var. Mesela 0 lar aynı hizaya gelmiyor bir boşluk vuruyorum daha ileri kayıyor. acaba bunları nasıl tam eşit hızaya alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-06-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Beyler öncelikle s.a herkese kolay gelsin. resimde görüldüğü gibi bir sorunum var. Mesela 0 lar aynı hizaya gelmiyor bir boşluk vuruyorum daha ileri kayıyor. acaba bunları nasıl tam eşit hızaya alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle forumda bayan üstadlarımızda var bunu belirteyim

sorunuza gelince kalvyeden tab tuşunu olmazsa programıdan Type>Taps yapabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

gobrasoft

Alt 16-06-2016 #3
Öncelikle forumda bayan üstadlarımızda var bunu belirteyim

sorunuza gelince kalvyeden tab tuşunu olmazsa programıdan Type>Taps yapabilirsiniz
Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim üstadım. Herkese die belirtmiş olmama rağmen beyler kelimesi alışkanlık haline geldiği için bende özür diliyorum. Bay ve bayan üstadlara kolay gelsin. Cevap için tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah razı olsun..
Bu mesajdan alıntı yap
Albayrammatbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Albayrammatbaa

Grafiker / Gaziantep

Alt 16-06-2016 #4
Sanada kolay gelsiin bu proğramı bilmiyorum ama corelde hizalamak istediğimiz şeyleri seçip
E tuşuna veya C tuşuna basıyoruz bi dene senin proğramdada olabilir belk Hizalama ile ilgili sorun
Bu mesajdan alıntı yap

gobrasoft

Alt 16-06-2016 #5
Sanada kolay gelsiin bu proğramı bilmiyorum ama corelde hizalamak istediğimiz şeyleri seçip
E tuşuna veya C tuşuna basıyoruz bi dene senin proğramdada olabilir belk Hizalama ile ilgili sorun
Çok teşekkür ederim ama işe yaramıo indesignda Hizalama ile ilgili sorun
Bu mesajdan alıntı yap
grafi5907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 16-06-2016 #6
yazıları soldan blok yazarsınız, sayıları da ayrıca soldan blok yazarsınız ikisini de üstten hizala rakamları gerektiği kadar yazılara yakınlaştırırsınız
Bu mesajdan alıntı yap

gobrasoft

Alt 17-06-2016 #7
yazıları soldan blok yazarsınız, sayıları da ayrıca soldan blok yazarsınız ikisini de üstten hizala rakamları gerektiği kadar yazılara yakınlaştırırsınız
üstad cevap için çok saol. ama biraz açarmısın lütfen bu blok yazma ve hizalama işi nasıl oluyor acaba. Düşünün kü mesela şu şekilde bir yazının hızalı olmasını istiyorum

xxxxxxxxx......................................... ...............xxxx
xxxxxxxxxxxx...................................... ..............xxxx
xxxx.............................................. .................xxxx

söylediğiniz şekilde bunu gerçekleştirebilirmiyim.

Saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 17-06-2016 #8
corelde yapılışını videolu anlatacağım mutlaka aynı özellikler sizin programda da vardır

sizin programda yazıları soldan blok (sola yaslama) sağdan blok, ortalı, yazma mutlaka vardır siz yazıları soldan blok yapacaksınız ayrıca rakam ları da ayrı olarak soldan blok yaparak yazacaksınız yazı ve rakamları sizde klavuz çizgi olmayabilir bir yatay dikdörtgen çizerek bile yazıları üstten hizalayabilirsiniz videoyu izleyin anlaşılmayan yer olursa yazarsınız son verdiğiniz örnekte yazıları soldan blok yapmışsınız bu da öyle olacak ama yazıları ayrı rakanları ayrı soldan blok yaparak yazacaksınız;
https://youtu.be/CIJDi34Xsfo

en üste düz yatay bir çizgi çizerek bile iki yazıyı bu çizgiye değdirerek üstlerini aynı hizaya getirmiş olursunuz ama şimdi baktım indesing de klavuz çizgi varmış her iki yazının üstlerini bu çizgiye hizalarsanız olur
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-06-2016 #9
corelde yapılışını videolu anlatacağım mutlaka aynı özellikler sizin programda da vardır

gobrasoft arkadaşımız çalışmasını InDesign yapıyor CorelDRAW nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz çok merak ediyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 17-06-2016 #10
indesingde olduğunu bende biliyorum efendi doğru dürüst okusaydın;
"corelde yapılışını videolu anlatacağım mutlaka aynı özellikler sizin programda da vardır"
yazısı sana bişeyler anlatabilirdi kaç yerde sizin programda yazdım okusaydın bu kadar merak etmezdin sağdan soldan ortadan blok klavuz çizgi indesingde de var bunu da aklının bi köşesine yaz. corelde bu yüzden anlattım tab tuşuyla rakamları alt alta nasıl getirebiliyorsun bende bunu çok merak ettim. sallayacağına bir video da sen yap da şu sıfırlar alt alta nasıl gelebiliyormuş sayende biz de öğrenelim istediğin programda yapabilirsindebriyaj fren direksiyon her arabada aynı olduktan sonra dersin hangi arabayula verileceği önemli değil ha corel olmuş ha indesing olmuş.
arkadaşın size yazdığı ;
"Çok teşekkür ederim ama işe yaramıo indesignda"
yazısını da okumuşsundur bu arada
sanırım gereksiz merakın giderilmiştir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları