Hp 5200 Laserjet Sorun !!!

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Hp 5200 Laserjet Sorun !!! ...

grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Dosya22

Alt 31-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

s.a. arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 haftadır yazıcıyla ilgili bir sorunum var corelde yapmış olduğum herhangi bir çizim, şekil, yazı vs. leri yaklaşık 2-3 mm kısa çıkarıyor yazıcı çıktım alırken. Yaptığım işlerde yeri geliyor 1 mm bile benim için çok öenmli olurken yazıcının 2-3 mm kısa çıkarması işin ölçülerini baya sorun yaşatıyor bana. Sizce bunun nedeni ve çözüm yolu nedir yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 15-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Üstadım bir kopyalama merkezinde çalışırken bizim de başımıza böyle bir olay gelmişti.
Corel'den çıkış alırken print penceresinin layout sekmesinin altında fit to page seçeneğinin işaretli olmadığını kontrol et. İşaretli iken çalışmanı baskı sayfasına sıkıştırıp çıkarır bu yüzden küçültme yapabilir. En üstteki as in document işaretli olsun inşallah çözülür.
kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Alt 15-06-2012 #3
Üstadım bir kopyalama merkezinde çalışırken bizim de başımıza böyle bir olay gelmişti.
Corel'den çıkış alırken print penceresinin layout sekmesinin altında fit to page seçeneğinin işaretli olmadığını kontrol et. İşaretli iken çalışmanı baskı sayfasına sıkıştırıp çıkarır bu yüzden küçültme yapabilir. En üstteki as in document işaretli olsun inşallah çözülür.
kolay gelsin.
deyerli yorum ve öneriniz için çok teşekkür ederim dediğiniz gibi sürekli as in document zaten ondan yana bi sorun yok kaç gündür hp destek merkeziylede görüşüyoruz onlarda bi çözüm bulamadı galiba geri vericez yazıcıyı Hp 5200 Laserjet Sorun !!!
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 15-06-2012 #4
Driver değiştirip denermisin kardeşim birde.
canon IPF800s'de aynı sorunu bu şekilde çözmüştük.
Farklı driver'dan gönderince farklı sonuç alınabiliyor.
Hp nin sitesinden: HP LaserJet 5200 Printer series*-* Download drivers and software - HP Business Support Center
işletim sistemini seçip pcl6 ve diğerlerini indirip kur, dene eminim çözüm olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Alt 15-06-2012 #5
Driver değiştirip denermisin kardeşim birde.
canon IPF800s'de aynı sorunu bu şekilde çözmüştük.
Farklı driver'dan gönderince farklı sonuç alınabiliyor.
Hp nin sitesinden: HP LaserJet 5200 Printer series*-* Download drivers and software - HP Business Support Center
işletim sistemini seçip pcl6 ve diğerlerini indirip kur, dene eminim çözüm olacaktır.
denedik kardeşim denedik hp çağrı merkezindeki arkadaşlarda aynı yöntemi uygulattı sonuç gene hüsran ;( hemde iki üç kez yaptık yok yok yokk aynı nasıl bi sorunsa artık...
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 15-06-2012 #6
denedik kardeşim denedik hp çağrı merkezindeki arkadaşlarda aynı yöntemi uygulattı sonuç gene hüsran ;( hemde iki üç kez yaptık yok yok yokk aynı nasıl bi sorunsa artık...
:headbang:
Sinir bozucu bir sorun Allah kolaylıklar versin...
Bu mesajdan alıntı yap

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Alt 15-06-2012 #7
:headbang:
Sinir bozucu bir sorun Allah kolaylıklar versin...
amin kardeşim hadi herşeyi geçtim bide çakallık yapmaya kalkıyor çağrı merkezindekiler yok neymiş olurmuş böyle şeyler bi kaç milim hata payı ya kardeşim sen renkler üst üste 1 milim bile oturmasa ortaya nasıl bi görüntü çıkıyo biliyomusun yok boşa sırf kendilerini aklamak için daldan dala konuyorlar kafayı yedim zaten halada çözülmedi sorun :headbang::headbang:
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 15-06-2012 #8
amin kardeşim hadi herşeyi geçtim bide çakallık yapmaya kalkıyor çağrı merkezindekiler yok neymiş olurmuş böyle şeyler bi kaç milim hata payı ya kardeşim sen renkler üst üste 1 milim bile oturmasa ortaya nasıl bi görüntü çıkıyo biliyomusun yok boşa sırf kendilerini aklamak için daldan dala konuyorlar kafayı yedim zaten halada çözülmedi sorun :headbang::headbang:
İade et abi direk hiç uğraşma o halde.
Bu mesajdan alıntı yap

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Alt 15-06-2012 #9
İade et abi direk hiç uğraşma o halde.
yetkili mercilere ilettik en sonunda iade edin gerekirse demişler bakalım halledicez bu gun yarın... ilginize tekrar tekrar teşekkür ederim Hp 5200 Laserjet Sorun !!!
Bu mesajdan alıntı yap