hp5500 ve hp5500 ps arasındaki fark nedir bunu bilen arkadaşlar açıklıyabilirmi.

Dijital makineler - hp5500 ve hp5500 ps arasındaki fark nedir bunu bilen arkadaşlar açıklıyabilirmi. ...

hp5500 ve hp5500 ps arasındaki fark nedir bunu bilen arkadaşlar açıklıyabilirmi.
rodrull isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rodrull

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

hp5500 ve hp5500 ps arasındaki fark nedir bunu bilen arkadaşlar açıklıyabilirmi. yardımlarınızı bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 16-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hiç bir fark yok... !
Bu mesajdan alıntı yap

rodrull

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-02-2010 #3
satın alabileceğimiz yerler varmı bildiğiniz. ve ps olayı nedir...
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 16-02-2010 #4
hp satıyor... ama içmekan baskı makinesini tavsiye etmem... Piyasada şuan çok kaliteli baskı yapan dış mekan makineler var... Aradaki fark anlaşılmıyor bile... hp nin boya ve malzemeleri çok pahalı... servis ona keza... laminasyon şart...
Bu mesajdan alıntı yap

rodrull

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-02-2010 #5
kanvas kumaşa portre resim basıcam %90 hp 5500 kullanılıyor. ama ps farkı nedir fark yok demişler ama ps neden var bir farklı olmalı diye düşünüyorum? ps nedir.

birde hp 5500 uv için ne diyorsunuz arkadaşlar. bu cihaz nasıl olur sizce... kanvas kumaşa baskı basımında??? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
.
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 17-02-2010 #6
8 senedir kullanıyorum cok makina denedim renkleri hp kadar baskı yapan görmedim
hpnin kalitesine lafım yok ancak anladığım kadarıyla
canonun 12 renkli ve epsonun makinelerini görmedin galiba
Bu mesajdan alıntı yap
r3h4 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

r3h4

Webmaster / İstanbul

Alt 22-02-2010 #7
Arkadaşım ps in farkı post script olmasıdır, yani pdf vs. cıkısları alabilirsin. Renk konusunda da daha kaliteli deniyor ama pekde ahım şahım bir fark yok. Hp nin en kötü tarafı sarf malzemesinin pahalı olmasıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
metin60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metin60

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 23-02-2010 #8
Arkadaşım arkadaşlar sağolsun değişik makinaların reklamını yaparak sorduğun soruyu güzel açıklamışlar.bende kafam aldığınca sana bazı bilgiler vereyim.PS bir yazılımdır.HP bu yazılıma extra para ödeyip makinasına adapta ettirmektedir. PS nin amacı adobe yazılımlarda renkleri birebir yakalaman için oluşturulmuş bir yazılımdır. iki makina arasında gözle görülecebilecek renk farkları vardır. Avrupalı genelde bu işi profesyonelce yaptığı için mac e uyumlu yazılımlar ister ps de mace birebir uyumlu bir yazılımdır.yani kısacası yaptığın işlerin renklerini birebir tutturman için makina yazılım dilidir.Aşağıda iki makinanında değişik yazılım dilleri olduğunu göreceksin.Renk profillerinden biraz anlıyosan printer yazılım dilinden biraz anlarsın.

HP Designjet 5500 serisi: TIFF, JPEG, CALS, HP GL/2, HP RTL
HP Designjet 5500ps serisi: Adobe PDF 1.3, Adobe Postscript 3, TIFF, JPEG, CALS, HP GL/2, HP RTL
Bu mesajdan alıntı yap
halojenite isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halojenite

Grafiker / İzmir

Alt 15-03-2010 #9
bende canvasa baskı yapıyorum hp 5500 ile ps de kullansan bi fark göremiceksin çünkü medyan canvas oldugu için renk farkı yok profil ayarların la oynarsan yada rip programı yüklersen birazz ps olur
Bu mesajdan alıntı yap
34mcd34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

34mcd34

Fotoğrafçı / Sakarya

İstanbuldaki ofisimizde kullanmak üzere kiralık hp 5500 arıyoruz.

Alt 18-03-2010 #10
kadaşlar merhaba,

İstanbuldaki ofisimizde kullanmak üzere kiralık hp 5500 arıyoruz.
Sarf malzemelerini kendimiz temin edeceğizi, yada kiralayan firma ve ilgiliden .İletişim için lütfen ********* adresine mail atınız.

İyi çalışmalar,
Bahadır AKAN
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları