Html, Asp, Asp.net, Php, Kodlarını nasıl şifreleyebiliriz?

Web Tasarımı - Html, Asp, Asp.net, Php, Kodlarını nasıl şifreleyebiliriz? ...

gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 05-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Konu başlığında belirttiğim gibi Html, Asp, Asp.net, Php ile hazırlanmış kodları şifrelemek istiyorum hazırladığım yazılımı bir başkasının değiştirememesini istiyorum bu konu hakkında fikri olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını diliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

tuNc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuNc(24)

Webmaster / İzmir

Alt 06-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
http://www.sourcecop.com/download/sourcecop.exe

bu programla php dosyalarını şifreleyebilirsiniz

Programı açıp orda php yi seçin sonra C sürücünüzde bir klasör oluşturun içine config.php veya sitenizin ayar dosyasının adı neyse onu koyun sonra sourcecop programında Select Source Folder tuşuna basıp c sürücüsünde oluşturduğunuz klasörü seçin ve Encrypt tuşuna basın bukadar sonra oluşturduğunuz klasörün içindeki ayar dosyası ile birlikte scopbin klasörünü sitenizde uygun yere yükleyin bundan sonra sitenizin komple çekilsede veritabanına ulaşamazlar.

Alıntıdır.
Bu mesajdan alıntı yap

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 06-03-2010 #3
http://www.sourcecop.com/download/sourcecop.exe

bu programla php dosyalarını şifreleyebilirsiniz

Programı açıp orda php yi seçin sonra C sürücünüzde bir klasör oluşturun içine config.php veya sitenizin ayar dosyasının adı neyse onu koyun sonra sourcecop programında Select Source Folder tuşuna basıp c sürücüsünde oluşturduğunuz klasörü seçin ve Encrypt tuşuna basın bukadar sonra oluşturduğunuz klasörün içindeki ayar dosyası ile birlikte scopbin klasörünü sitenizde uygun yere yükleyin bundan sonra sitenizin komple çekilsede veritabanına ulaşamazlar.

Alıntıdır.
İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim fakat yazılım dilini şifreleyip kimsenin yazılımı hiçbirşekilde değişiklik yapmamasını istiyorum veri tabanı sorun değil mesela e-ticaret portalı hazırlayıp satmak istiyorum ama birbaşkası satın alıp bir başkasına üstünde değişiklik yapıp satmasını engellemek amaçım umarım bu konuda yardımcı olacak birileri çıkar şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
ILyciaI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ILyciaI

Webmaster / Tekirdağ

Alt 09-03-2010 #4
kısmı engellemeler yapabilirsin ama kesin %100 için bi yolu yok microsoft bile kendi programlarinin güvenliğini sağlayamıyo ..
Bu mesajdan alıntı yap

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 09-03-2010 #5
kısmı engellemeler yapabilirsin ama kesin %100 için bi yolu yok microsoft bile kendi programlarinin güvenliğini sağlayamıyo ..
Biliyorum %100 engelleme yapamıyacağımı çünkü hırsız kafasına koyduysa elbet birgün kesin çalar ama her önüne gelen değiştirip değiştirip kullanmasını engellemek amaçım html çeviriciler var nette ama o çok basit biraz daha sağlam bir uygulama arıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
atibin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atibin(46)

Webmaster / İstanbul

Alt 09-03-2010 #6
Html, Asp, Asp.net, Php...
Hakikaten tüm bu dillere hakim olup, e-ticaret portalı hazırlayıp ve bunları şifrelemek için bir yol veya program mı arıyorsunuz?
Hem de grafik ağırlıklı bir portalın yan bölümü olan web tasarım bölümünde.
Yazılımcıların ağırlıklı olduğu yabancı siteleri incelemeniz daha yararlı olabilir bu konuda Html, Asp, Asp.net, Php, Kodlarını nasıl şifreleyebiliriz?
Bol şans...
Bu mesajdan alıntı yap

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 09-03-2010 #7
Html, Asp, Asp.net, Php...
Hakikaten tüm bu dillere hakim olup, e-ticaret portalı hazırlayıp ve bunları şifrelemek için bir yol veya program mı arıyorsunuz?
Hem de grafik ağırlıklı bir portalın yan bölümü olan web tasarım bölümünde.
Yazılımcıların ağırlıklı olduğu yabancı siteleri incelemeniz daha yararlı olabilir bu konuda Html, Asp, Asp.net, Php, Kodlarını nasıl şifreleyebiliriz?
Bol şans...
Yabancı siteleri incelememde tavsiyede bulunduğunuz için teşekkür ederim yalnız yabancı sitelerde araştırıyorum zaten bu konuyu ama yabancı sitelerde ne yazıkki çok karmaşık şifreleme yöntemleri var daha basit uygulanabilir bir yöntem arıyorum güvenli ve basit desem belki beni anlarlar yardımcı olacak arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap