İbrahim Maalouf

Müzik Videoları - İbrahim Maalouf Sponsorlu Bağlantılar Çaldığı ve eşlik ettiği sanatçılarla farklı bir ses farklı bir nefes "İbrahim Maalouf: Paris-Beyrut hattında altın çocuk İ. Maalouf: 'Ben bir Batı enstrümanıyla Doğu müziği çalma ayrıcalığına sahibim' ...

İbrahim Maalouf
Mukadderat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mukadderat(37)

Hiç Biri / İstanbul

İbrahim Maalouf

Alt 15-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çaldığı ve eşlik ettiği sanatçılarla farklı bir ses farklı bir nefes

"İbrahim Maalouf: Paris-Beyrut hattında altın çocuk

İ. Maalouf: 'Ben bir Batı enstrümanıyla Doğu müziği çalma ayrıcalığına sahibim' O müziğiyle medeniyetleri buluşturuyor.

Lübnanlı genç müzisyen İbrahim Maalouf, şimdiye dek Amadou & Mariam, Lhasa ve Bumcello gibi ünlü isimlere trompetiyle eşlik etti. Klasik müzik kariyerini başarıyla tamamlayan Maalouf, ilk albümündeyse Doğu ezgileriyle elektronik müziği benzersiz bir şekilde buluşturuyor. Stefan Franzen müzisyenle Marsilya'da görüştü.

İ. Maalouf: 'Ben bir Batı enstrümanıyla Doğu müziği çalma ayrıcalığına sahibim' | Klasik müzik konser kayıtlarında daha çocuk yaştaki İbrahim Maalouf, uzun kıvırcık saçlarıyla dikkati çekiyor. 27 yaşındaki müzisyen bugün kısacık saçlarıyla karşımda oturuyor. Marsilya'da düzenlenen dünya müziği fuarı Babel Med'te başarılı konser bir konser veren Maalouf enerjiden neredeyse yerinde duramıyor.

Konserde, rock müziğinin enerjisiyle soğuk elekronik müziği birleştiren düzenlemenin tam ortasında, kendine has bir gizem taşıyan trompetini ustalıkla konuşturdu.

'Babam Nassim 1960'larda, dört pistonlu, yani Avrupalı benzerinden bir tane daha fazla pistona sahip bir enstrüman geliştirmişti. Bu da, çeyrek seslerin bulunduğu Arap makamlarını çalabilmesini mümkün kılmıştı. Hayali, bu trompetin tüm Arap ülkelerinde çalınır hale gelmesiydi; ancak imalatçılara göre bu çalgının yapımı çok zahmetliydi. Bugüne dek bu tarzda sadece birkaç enstrüman imal edildi ve ben de bu geleneği sürdüren çok az müzisyenden biriyim.'

Babası genç İbrahim'i çocuk yaştan itibaren bu özel trompeti çalmaya alıştırır. Lübnan'da doğan, ama sürekli Paris ile Beyrut arasında mekik dokuyan müzisyen, genç yaşta Paris Konservatuvarı'nda klasik müzik eğitimine başlar."

Alıntıdır.

Eric Groleau, New Morning(2) - Vidéo Dailymotion
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mukadderat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mukadderat(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu mesajdan alıntı yap