İç mekan canvas baskı hakkında bir kaç soru.

Dijital makineler - İç mekan canvas baskı hakkında bir kaç soru. ...

haryigit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

haryigit

Grafiker / İstanbul

Alt 29-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiye kadar dışarıdan çalıştığımız bir firmaya yaptırmakta olduğumuz ve aylık 150-200 m2 yi bulan canvas baskılarımızı, kendi bünyemizde bir dijital baskı makinası alarak daha ucuza maletmek istiyoruz. Dışarıya yaptırdığımız işlerin kalitelerinden yada hizmetlerinden hiçbir sıkıntımız yok. Amacımız ucuza mâl ederek rakiplerimizle rekabet edebilmek.

Dijital baskı konusunda hiçbir deneyimimiz yok. Bu konuya sıfırdan başlayacağız. Sağdan soldan ve bu forumdan araştırdığımız kadarıyla iç mekan baskıda maliyet olarak HP5500, kalite olarak da canon ipf8000s öneriliyor.
Bizim önceliğimiz kalite fakat kaliteli yapalım derken rekabetten iyice uzaklaşmak istemiyoruz.

Baskı makinesini muhasebeci ve grafikerin çalıştığı yakaşık 15-20 m2 lik bir odaya koymayı düşünüyoruz. Koku yada ses olarak bir sıkıntı verir mi? yada makine haricinde ekstra bir alana ihtiyacımız olur mu bunu da bilmiyoruz.

Hedefimiz bu makineyle ayda 1.000 m2 ye kadar baskılar alabilmek.

Makine önerisi ve karşılaşabileceğimiz sorunlar konusunda yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

CMYKDijital isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CMYKDijital

Grafiker / Ankara

Alt 30-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ses konusunda bir sıkıntı yaşamassınız. ama iç mekan makinelerde su bazlı olduğu için mecbur yüzey kaplayıcı süreceksiniz. Bu koku olayı olacaktır. Kalite derseniz canon, ucuzluk isterseniz hp.
Bu mesajdan alıntı yap
optimusPrm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optimusPrm

Baskıcı / Bursa

Alt 10-04-2012 #3
Hocam HP latex baskı makinaları fena değildir diye biliyorum. Ama maliyet açısından size pahalı gelebilir. Roland baskı makinası alırsan eco solvent olduğu için yüzey kaplama kullanmak zorunda olmazsın. Bi değerlendir derim.
Bu mesajdan alıntı yap
ssoysever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ssoysever

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-07-2012 #4
ecosolvent al bence de. arkadaşlara katılıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
ysns isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ysns(41)

Eğitimci / İstanbul

Alt 02-07-2012 #5
merhabalar...
ben yasin şentürk....
***** ********** firmasında çalışmaktayım...
epson dx5 ecolsolvent baskı makineleri satmaktayız... aynı makineleri isteğe bağlı olarak su bazlı olarakda kullanabilmekteyiz...
eğer numune canvas yollarsanız bize ne kadar başarılı sonuçları hemde boya maliyeti olarak 0.40 dolar maliyetle elde ettiğimizi gösterebiliriz...
konum olarak işyeriniz nerede bilmiyorum ama güngören mecidiyeköy avcılar civarında baskı çalışması yapabilir ve makinelerimizi kendiniz test edebilirsiniz....
saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Prohibitive isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Prohibitive

Grafiker / Sivas

Alt 05-07-2012 #6
bende canon ipf9000s var kalitenin gerçekten kralı..
Özellikle iki çeşit canvas kullanıyorum matte ve satin ikisinde de 200 dpi ile göndermeme rağmen baskıyı görmen lazım hocam.
şidddetle Canon diyorum
Bu mesajdan alıntı yap
optimusPrm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optimusPrm

Baskıcı / Bursa

Alt 13-07-2012 #7
Hocam mutoh valuejet eco solvent makinalarıda değerlendirebilirsin aslında. Hız olarakta kalite-fiyat dengesi olarak ta sizi tatmin edeceğine inanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap