İçi boş logo çizmek?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - İçi boş logo çizmek? ...

İçi boş logo çizmek?
NumberQne isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NumberQne

Webmaster / Adıyaman

İçi boş logo çizmek?

Alt 17-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar
aşağıdaki gibi bir logoyu ps de çizmemiz mümkün mü? buna ne denir bilmiyorum ama ben içiboş logo olarak adlandırdım.

arkafon beyazken beyaz çizgiler ile bu şekilde çiziyorum. lakin istediğim özel kesim gibi her arkaplanda renk değiştirmek zorunda kalmadan bu şekilde olması.

İçi boş logo çizmek?

zaman ayıran herkese teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 17-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
selam arkadaşlar
aşağıdaki gibi bir logoyu ps de çizmemiz mümkün mü? buna ne denir bilmiyorum ama ben içiboş logo olarak adlandırdım.

arkafon beyazken beyaz çizgiler ile bu şekilde çiziyorum. lakin istediğim özel kesim gibi her arkaplanda renk değiştirmek zorunda kalmadan bu şekilde olması.

İçi boş logo çizmek?

zaman ayıran herkese teşekkürler.
Önce arkaplanı çiz, daha sonra kırmızı okla gösterdiğim kutucuğu tıkla, içinden çıkaracağın şeyi çizdiğinde otomatik içinden çıkar.

İçi boş logo çizmek?

Aslına bu tür logo çizimlerinde Ai kullanmak daha rahattır, patfinder menüsü sayesinde şekilleri daha sonradan birbiri içinden çıkarmak veya birleştirmek gibi işlemler ps ye göre daha kullanışlıdır. Bende yıllarca ps kullandım ancak ai yi öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap
CMFERADOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 17-12-2012 #3
Çizimini yaptıktan sonra layer thumnail'e (Layer resmine) Cotrol'e basıp tıklat, layerı seçim haline getirecektir sonra "delete" tuşuna bas tamamdır. Eğer shape layer ya da smart object kullanıyorsan önce layer'a sağ tıklayıp "rasterize" dedikten sonra yapman gerekiyor çünkü o tür layerlar direkt olarak düzenlenmiyor/değiştirilemiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
NumberQne isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NumberQne

Webmaster / Adıyaman

Alt 17-12-2012 #4
Hocam her ikinizede çok ama çok teşekkür ederim. Anlatımınız sayesinde yapabildim.
Bu mesajdan alıntı yap