İş için uygun eleman mı ? elemana uygun iş ve iş ortamı mı ?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - İş için uygun eleman mı ? elemana uygun iş ve iş ortamı mı ? ...

Cevapla
İş için uygun eleman mı ? elemana uygun iş ve iş ortamı mı ?
remedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

remedya

Grafiker / Ankara

Standart

İş için uygun eleman mı ? elemana uygun iş ve iş ortamı mı ?

Alt 16-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Bir Paylaşıma var mısınız?

Reklam sektöründe faaliyet gösteren firmalar ( ajans,tabela,matbaa vb ) uygun personel bulabilmek için zaman , iş , verim kaybederler, aynı şekilde personelde iş aramak için, denenme , yanılma denen gereksiz bir sürece en değerli şeyleri olan zaman harcarlar. İş için uygun eleman mı ? elemana uygun iş ve iş ortamı mı ? çalışma şekli ,kullanılan programlar , araç ve gereçler , müşteri skalası, işyerinin tecrübesi , sizden derhal istenecek sonuç , adaptasyon süreci , kalite anlayışı , firmanın ödeme şekli, personelin genel karakteri , aranan elemandan tam olarak ne beklendiği , sosyal haklar ve benzeri konuların işlendiği, öncelikle piyasada çalışan grafikerler ve tasarımcıların üye olup çalıştıkları yeri belli başlıklar altında ifade ettiği bir web paylaşım formatına ( site demiyorum ) ihtiyaç vardır. Böylece bazı sıkıntı veren durumlar en azından meslektaşlarımız açısından açık, berrak anlaşılır hale gelecektir. yeni başlayan arkadaşlar da uzun uzun inceleyecek ve ne yapmaları gerektiğine daha kolay karar verecekler. sıkıştıkları noktalarda daha hızlı çözüm bulabilecekler.Doğrudan işin mutfak kısmında neler olup bittiğini bilecekler.O işyerinden ayrılacak meslektaşımız neden ayrıldığını ve yeni başlayacak olanlara ciddi öneri ve tavsiyeler verebilecektir. Bu bahsettiğim platform sadece grafikerlere özel olacaktır. Hakkında veri olan firmalar alfabetik isim sıralı olabilir. örneğin bir X tabela yada ajans yada matbaa bir ilanla personel arıyor. O ilanı farkeden kişi derhal bu platformda firmayı arıyor ve bir ön bilgi sahibi oluyor ve kime cv gönderdiğinin farkında oluyor. Sadece cv toplayan abuk subuk şahıslar var. O cv de pek çok kişisel veri bulunuyor. Gsm no, msn adresi veya diğer özel bilgiler. Kısaca bu sitede de farkettiğim , arkadaşların farklı şekillerde dile getirdiği ve olması gereken bu yapının oldukça gerekli olduğu düşüncesindeyim. Böylesine kapsamlı bir siteye de gerekir sanırım.

_ Neden asker ele geçireceği bölgeyi havadan keşif yapar ?
_ Neden firma , personel için ayrıntılı veriye sahip olmak istesin de , personel bu haktan mahrum kalsın ?
_ Neden her konuda imdadımıza yetişen internet , bu önemli ancak pek önemsenmeyen konuda da yanımızda olmasın ?

diğer nedenleri de ekleyebilirsiniz ve naçizane fikrime destek olarak bu oluşuma destek verebilirsiniz. Nasıl olacak o da Grafikerler.net gemisinin in kaptanlarının alanı .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Sertifikalandırdıklarımızdan mısınız, sertifikalandıramadıklarımızdan mısınız? leventelpen Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları 3 15-07-2009 09:53:48
Yorumlar mısınız ? (F&F Hotels) bLeed Serbest Çalışmalar 6 04-05-2008 13:28:15
Felaketin farkında mısınız? Operadevil69 2050 Yılında Bir Balık 64 10-02-2008 17:09:46

Kapat
Şifremi Unuttum?