'içindekiler' update

InDesign - 'içindekiler' update Sponsorlu Bağlantılar CS6 kullanıyorum. Çalışma esnasında her değişiklik yaptığımda İçindekiler tablosunun otomatik olarak güncellenmesini istiyorum. (Update Table of Contents pasif görünüyor.) Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler......

'içindekiler' update
güverhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

güverhan

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

'içindekiler' update

Alt 16-03-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

CS6 kullanıyorum. Çalışma esnasında her değişiklik yaptığımda İçindekiler tablosunun otomatik olarak güncellenmesini istiyorum. (Update Table of Contents pasif görünüyor.)
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 29-03-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İçindekiler metin alanını seçtiğiniz halde bile mi pasif görünüyor? Çünkü update için "içindekiler" listesini oluşturan elemanlardan birinin değişikliğe uğramış olması ve metin alanının seçili olması gerekir.

"Çalışma esnasında her değişiklik yaptığımda..." burda demek istediğiniz siz değişikliği yaptığınızda anlık olarak güncelleme ise indesingda böyle bir özellik yok, kendi adıma böyle bir özelliğe ihtiyaçta yok ama belki bununla ilgili bir script olabilir araştırmak gerek.
Bu mesajdan alıntı yap
J.Maharaja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

J.Maharaja

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2016 #3
İçindekiler metin alanını seçtiğiniz halde bile mi pasif görünüyor? Çünkü update için "içindekiler" listesini oluşturan elemanlardan birinin değişikliğe uğramış olması ve metin alanının seçili olması gerekir.

"Çalışma esnasında her değişiklik yaptığımda..." burda demek istediğiniz siz değişikliği yaptığınızda anlık olarak güncelleme ise indesingda böyle bir özellik yok, kendi adıma böyle bir özelliğe ihtiyaçta yok ama belki bununla ilgili bir script olabilir araştırmak gerek.
Arkadaş word'de çalışırken aynı işi InDesign'a attıda word'de düzenlediğini anında InDesign'da güncellensin mi istiyor ben mi yanlış anladım konuyu? (:
Bu mesajdan alıntı yap
güverhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

güverhan

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 13-04-2016 #4
Tecrübesizliğimden soru(nu)mu yanlış anlatmış olabilirim. İstediğim şey; çalıştığım kitaptaki 'başlıklar' arasında rahat dolaşabilmek için 'değişiklik yaptığımda anlık güncelleme'ydi. Çünkü kitaba ekleme veya çıkarma yapıldığında yer imlerinde gitmek istediğim konu başlığına tıkladığımda bir kaç sayfa ileriye veya geriye gidiyor.
Quark'ın böyle bir özelliği vardı. Acaba ındesin'da da var mı?
Bu mesajdan alıntı yap