ID Datamerge ile ilgili

InDesign Soru ve Sorunlarınız - ID Datamerge ile ilgili ...

ID Datamerge ile ilgili
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

ID Datamerge ile ilgili

Alt 16-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Biliyorsunuz ki indesignda exelde oluşturduğumuz tablodaki verileri her sayfaya birer nesne gelecek şekilde otomatik yerleşmesini sağlıyoruz. Mesela kartvizit hazırlayacağız elimizde 100 kişi var bu şahıslara ait verileri her sayfaya bir veri gelecek şekilde otomatik yerleştirmesini datamerge ile indesign a yaptırabiliyoruz. Fakat benim istediğim şu ; bir sayfada birden fazla aynı tür datamerge bilgisinin girilmesini sağlamak.... Mesela Oluşturduğum bir sayfadaki 10 tane ad soyad bölümüne bunların otomatik yerleşmesini sağlamak bu şekilde her sayfada 10 kişi olacak şekilde 10 sayfa hazırlatabilir miyim indesing a böylelikle 100 kişi bir seferde yerleştirilmiş olacak....

ID Datamerge ile ilgili
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşinizi görür umarım

ID Datamerge ile ilgili
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 17-05-2012 #3
Teşekkür ederim ; Yalnız benim belirleyeceğim kutucuklara bu işlemi nasıl yaptırabilirim.... Orada ki ayarları kurcalayınca kutucukların sayısı belirlenip datamerge olayını onlara işletebiliyoruz.... Ama ben bir sayfaya hazırladığım konumları istediğim yerde olan 4 kutucuğa yaptıracağım mesela...
Bu mesajdan alıntı yap