ID de Dosyanın şişmesi

InDesign Soru ve Sorunlarınız - ID de Dosyanın şişmesi ...

ID de Dosyanın şişmesi
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

ID de Dosyanın şişmesi

Alt 26-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ID de (cs6.0) ekteki resimdeki gibi bir cevaplama formu hazırladım. A-B-C-D-E harfleri daire içine alınarak tek bir eps dosyası olarak illustratorde hazırlanıp ID içinde tabloya place komutu ile yerleştirildi. Bu eps dosyası her soru numarasının yanına place komutu ile gerçekleştirildi... Aşağıda gördüğünüz tablodan bir A4 sayfada 6 tane var... Dolayısıyla 150 soru için 150 eps bir sayfada görünüyor...

Bu durumda dosya çok şişti 5.27 MB pdf export alınabiliriyor... (en düşük boyutta çıktı almama rağmen) Acaba boyutu düşük tutmanın ve ID dosyasının şişmesini engellemenin bir yolu var mı ?

ID de Dosyanın şişmesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 26-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
2.sorum ise,

ID de bir eps dosyası yerleştirildikten sonra crti+c ile kopyalanaıp ctrl+v ile yapıştırılında gerçekleşen işlem place komutu ile aynı işlem midir yoksa sayfaya bir resmi eps yi embed etmek midir?
Bu mesajdan alıntı yap
mubarek_oslo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mubarek_oslo

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-10-2012 #3
1.soru eps dosyasi ile calisma indesignda bunu daha basit ve hizli yapabilirsin transform ile. o zaman dosya sismes eps den dolayi sisiyor.

2. place komutuyla ayni sey.
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 27-10-2012 #4
1.soru eps dosyasi ile calisma indesignda bunu daha basit ve hizli yapabilirsin transform ile. o zaman dosya sismes eps den dolayi sisiyor.

2. place komutuyla ayni sey.
İlgilendiğiniz için teşekkürler belirttiğiniz yöntem işlemi otomatikleştirmekte fakat dosyanın şişmesine engel olmamakta

ID de Dosyanın şişmesi
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 27-10-2012 #5
Yeni bir Indesign sayfası açın. Ve daireleri Indesign'ın daire çizme aracıyla çizin.
Bu mesajdan alıntı yap

mubarek_oslo

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-10-2012 #6
komple herseyi indesignda hazirlayin table ve transform kullanarak yapmadim ama press quality kaydetsen bile 1 mb altinda cikar diye tahmin ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 27-10-2012 #7
Teşekkür ederim indesign da sadece dizgi yapılır diye uğraşmamıştım. Dedğiniz şekilde dosya boyutu 20.5 KB olarak gerçekleşti....
Halbu ki ID da bu işlem zor yine de eps lerle bir yolu olmalı diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

mubarek_oslo

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-10-2012 #8
eps dosyalari hem dosyayi sisirir hem de ciddi kasar kardes eps ile calismamalisin bu tur calismalarda.
Bu mesajdan alıntı yap