Iİndesign Link Paneli

InDesign - Iİndesign Link Paneli ...

Iİndesign Link Paneli
sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Iİndesign Link Paneli

Alt 19-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar indesign de kullanmak için bir çok resim aktardım link panelinde bazı resimlerin önünde soru işareti var bu ne anlama geliyor ve ne yapmam gerek nasıl kullanılır. Baskıda sorun olur? Yardımcı olabilecek arkadaş varmı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kırmızı soru işareti.. Bu resim kayıp anlamına geliyor
Sarı soru işareti.. Bu resim dökümana çekildikten sonra başka bir programla üzerinde değişiklik yapılmış anlamındadır.

Baskıya göndermeden önce bunlardan kurtulmak gerekir..
Link menüsünde Bu hatalı görünen resimlerin üzerine tıklayıp düzeltebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2009 #3
link panelindeki resimlerin karşılarındaki soru işareterline tıklıyorum ama çıkan pencere bana resimlerin yerini soruyor oysa ben o resimlerin olduğu dosyayı sildim.sayfaya aldığım resimleri nasıl linkini kaldırabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 19-11-2009 #4
Sildiysen yapacak bişey yok. Eğer fotolar gerekliyse kurtarma programlarıyla bir dene bence. Çünkü indesign onları bulmadan hiç birşey yaptırmaz eğer lazımsa...
Bu mesajdan alıntı yap

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2009 #5
resimleri sayfaya gömemezmiyim ben corel de resmi aldığım anda işi biter indesign neden böyle yapıyor anlamadım
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2009 #6
link panelindeki resimlerin karşılarındaki soru işareterline tıklıyorum ama çıkan pencere bana resimlerin yerini soruyor oysa ben o resimlerin olduğu dosyayı sildim.sayfaya aldığım resimleri nasıl linkini kaldırabilirim
resimleri sayfaya gömemezmiyim ben corel de resmi aldığım anda işi biter indesign neden böyle yapıyor anlamadım
Sildiysen yapacak birşey yok aynı resimleri tedarik edebilirsin.. Yada görüntü olarak resmini çekip koyabilirsin (bu şekil resmin çözünürlüğünü bozar)
Indesign bu şekilde çalışıyor.. İşin bittiğinde Package yaptığında tüm resimlerine toplu müdehale etme şansın var..
Ve resimleri link yolu ile çektiğin için dökümanın yüzlerce MB'a çıkmaz..
Bu mesajdan alıntı yap

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2009 #7
muhammet ilgin için teşekkür ederim.gazete hazırlamaya çalışıyorum.gazete için uygun pdf nasıl hazırlayabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
ErenFahri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErenFahri

Grafiker / İstanbul

Alt 20-11-2009 #8
arkadaşım indesign bir mizampaj programı corel ise bir vektörel çizim programı ikisinin kullanım mantığı farklı ilk önce bunu bilmelisin sonra indesign programına resimleri aldığında indisegin resimlerin sadece preview görüntü olarak alır ve resmin orjinalini bir klasöre koyman ve iş bitene kadar orda tutman gerekir eğer tutmazsan veya o klasörün adını bile değiştirsen indesign resimlerin yerini sorar o yüzden ilk önce yapacağın işe göre program kullanmalısın ve kullandığın programında mantığını anlamalısın.
Bu mesajdan alıntı yap