İki renk baskı konusunda yardım istiyorum.

Baskı - İki renk baskı konusunda yardım istiyorum. Sponsorlu Bağlantılar İllustratorde dil kartları yapıyorum ve firma bana iki renk baskı yapılacak şekilde çalışmamı istedi, kırmızı ve lacivert. Bu renkleri kullanırken renk ayarlarını nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz? yani ...

gorkemce84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gorkemce84

Grafiker / Ankara

Dosya18

Alt 04-11-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İllustratorde dil kartları yapıyorum ve firma bana iki renk baskı yapılacak şekilde çalışmamı istedi, kırmızı ve lacivert. Bu renkleri kullanırken renk ayarlarını nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz? yani kırmızı için cmyk renkleri kaç olmalı, lacivert için kaç olmalı ki iki renk basılabilsin?İki renk baskı konusunda yardım istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kırmızıyı Macenta Lacevirte ise Cyan (mavi) çalışırsan baskıyı istediği renklerden basar
Bu mesajdan alıntı yap
gorkemce84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gorkemce84

Grafiker / Ankara

Alt 04-11-2014 #3
yani lacivert olmasını istediğim yazıların rengini c:100 yapmam yeterli midir?
Bu mesajdan alıntı yap
artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2014 #4
evet yeterlidir.
Bu mesajdan alıntı yap
grafok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafok

Grafiker / Muğla

Alt 05-11-2014 #5
Lacivert renk istersen C:100 M:100 yapman gerekir. mavi istersen c:100 yeterlidir.
Bu mesajdan alıntı yap
Berlaquettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Berlaquettin

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2014 #6
Selamlar

Firma sana iki renk calismani soylediyse bu pantone renk kullanacaksin anlamina gelir. Kirmizi icin Pantone 185C Lacivert icinde Pantone 2738C'yi kullanabilirsin. Ya da yine illustratorde Swatches - Open Swatch Library - Color Books - Pantone + Solid Coated seceneginden (belki baska kisa yolu vardir ama ben bilmedigim icin uzun uzun yazdim) istedigin renklerin kodunu gorebilirsin. Baskiya gonderirken isi eger PDF yapacaksan PDF export menusunde Output secenegindeki Color conversion secenegini "No conversion" yapmayi unutma.

Kolayliklar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap