iki renk baskı (pantone + K)

Baskı - iki renk baskı (pantone + K) Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar, Sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum. İki renk hazırlanmış bir kitabı matbaaya göndereceğim. renklerden biri pantone diğeri siyah (K=100) buraya kadar sorun yok ancak bu iki ...

ernest17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ernest17

Grafiker / Ankara

Dosya23

Alt 22-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar,

Sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum. İki renk hazırlanmış bir kitabı matbaaya göndereceğim. renklerden biri pantone diğeri siyah (K=100) buraya kadar sorun yok ancak bu iki rengin karışımını ya da ara renklerini elde etmek istiyorum. Nasıl yapabileceği hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Not: Çalışmamda pantone yerine CMY den biri üzerinden gidince sorun yok, örneğin önceki kitaplarda magenta ve siyah ve ara formlarını kullandım. Matbaa magenta yerine özel renk girdiğinde sorun çözülüyor. Ancak Şu an kullandığım pantone rengi ile siyahın ara formlarını aynı zamanda ekranda görmek istiyorum. Mümkün müdür?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ejder'Graphıc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ejder'Graphıc

Grafiker / İstanbul

Alt 23-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dijital ortamda basılıcak olan malı hazırlayıp matbaaya verdiğinde onlar o rengi basacaktır zaten.
Bu mesajdan alıntı yap
mehmet_dogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmet_dogan

Matbaacı / Bursa

Alt 24-11-2010 #3
Fotoğrafları Photoshop üzerinden Dutone(Çift Ton) yaparsan (Pantaone+k) dizgisini indesign veya illustratorde yaparsan bir problem olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
baskı, pantone, renk