İki sütunlu metin kutusundaki resmin yazıyı kaydırması

InDesign - İki sütunlu metin kutusundaki resmin yazıyı kaydırması ...

rangerofsoul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rangerofsoul

Grafiker / İstanbul

Alt 14-06-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İki sütunlu bir layout'um var. Resimlerin yazıyla birlikte hareket etmesi için metin kutusunun içine yerleştiriyorum. Ama istiyorum ki (sağdaki sütunda olduğunu varsayalım resmin) resim soldaki sütuna taşsın ve oradaki yazıyı da kaydırsın. Fakat olmuyor bir türlü.

Resmin "text wrap" özelliğini "wrap around bounding box" seçmeme rağmen hiç seçmemişim gibi davranıyor diğer sütunda.

Resme paragraf stili vererek "span column" yaptım o zaman diğer sütundaki yazı kayıyor fakat üst kenarından yazıyı kesip diğer sütundan devam ettiriyor. Yani yazı, resmin yanından akıp geçmiyor.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

justices isimli Üye şimdilik offline konumundadır

justices

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tavsiyem Windows>Text Wrap menü aracından Text wrap ı açın oradan "wrap around bounding box" seçeneğini tekrar işaretli olduğundan emin olup 1 mm itme verip deneyin daha sonra gelmesi gereken alana onu bir yazı kopyalayıp yapıştırıyormuş gibi yapıştırın metin alanına gömdüğünüzde yazıyla birlikte akacaktır. Sorun anladığım kadarıyla bu
Bu mesajdan alıntı yap