ilçenin güzel kızı(ytong) yontma

Heykel - ilçenin güzel kızı(ytong) yontma Sponsorlu Bağlantılar Ytong tan fazlalılarını attım bu çıktı sadece bir rölyef olsun diye başladım .Yontu bıçağı bir çatalın parmaklarını kesip geriye doğru 75 derece kıvırarak ağzını Iskarpela olarak biledim. yonta ...

Ressam Halil ŞİKAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ressam Halil ŞİKAR

Ressam / Afyonkarahisar

Alt 13-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ytong tan fazlalılarını attım bu çıktı ilçenin güzel kızı(ytong) yontma sadece bir rölyef olsun diye başladım .Yontu bıçağı bir çatalın parmaklarını kesip geriye doğru 75 derece kıvırarak ağzını Iskarpela olarak biledim. yonta yonta rölyef olmaktan çıkmaya 3 boyutlu olmaya başladı . Kafasının arkasını öylesine bir saçla geçiştirmeye gönlüm razı olmadıbende arkasındada başka bir kompozisyon uyguladım tasarlama sadece kafamda gittikçe oluştu. arka yüzünde hamamda banyo yapan bir kadın ve bir kız çocuğu var ard alanda soyut bir takım objelerle zenginleştirildi.Halen evimin bahçesinde havuzbaşında duruyor ve çok ilgi görüyor. renklendirmede ise siyah plastik boya ile zemin doyurup üzerine sentetik vernikle toz bakır yaldızı kardım portakal büyüklüğünde bir bohça yapıp(bez içine kırpıntı sünger) bakır eskitme yaptım . çıkan desen bakır dövmeye yakın bir doku oldu.
geomaetrik ölçüsü : 20 X 25 X 50 dir

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

lafkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lafkop

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 18-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok GÜzel OlmuŞ Ellerİne SaĞlik...
Bu mesajdan alıntı yap
sheker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sheker

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2008 #3
ben böyle şeyleri çok seviyorum hocam yaa.. emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 18-03-2008 #4
Sanat nedir, sanatçı nedir ?
Bu soruları soranların bu konuyu okumasını isterim. Yapı malzemesini üst üste getirip estetikten yoksun binalar yapanlar görsün.

Başka söze hacet yok.
Bu mesajdan alıntı yap

Ressam Halil ŞİKAR

Ressam / Afyonkarahisar

Alt 19-03-2008 #5
Sevgili hakan beni onore eden cevabi yazınız için teşekkür ederim.Çok fakir,Sağır dilsiz düpedüz cahil bir yaşlı adamın sadece çakı ile yaptığı araba maketlerini görünce utanmıştım. Atelyemde 220 voltla çalışan, tablası 30 cm eninde bir planyam var.Bu adam sadece çakı ve kızgın demirle üretiyor satıyor kimseden bir şey istemiyor dilenmiyor deyip.yaptığını 1/1 yeniden yapmıştım.Elimizdeki malzeme ve müştemilatın kıymetini bilmeli ve o takımlara çok iyi bakmalıyız.Özellikle şimdiki gençler ailelerin kendilerine sağladıkları olanaklar için bir kezde olsa onlara teşekkür etmeli galiba . ilçenin güzel kızı(ytong) yontma
Bu mesajdan alıntı yap
Erdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erdem(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 19-03-2008 #6
çok başarılısınız sayın hocam gurur verici birşey bu
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 19-03-2008 #7
Sevgili hakan beni onore eden cevabi yazınız için teşekkür ederim.Çok fakir,Sağır dilsiz düpedüz cahil bir yaşlı adamın sadece çakı ile yaptığı araba maketlerini görünce utanmıştım. Atelyemde 220 voltla çalışan, tablası 30 cm eninde bir planyam var.Bu adam sadece çakı ve kızgın demirle üretiyor satıyor kimseden bir şey istemiyor dilenmiyor deyip.yaptığını 1/1 yeniden yapmıştım.Elimizdeki malzeme ve müştemilatın kıymetini bilmeli ve o takımlara çok iyi bakmalıyız.Özellikle şimdiki gençler ailelerin kendilerine sağladıkları olanaklar için bir kezde olsa onlara teşekkür etmeli galiba . ilçenin güzel kızı(ytong) yontma
İşin temeli elindekini nasıl kullanacağını bilmekte. eminim eliniz de sadece çakı olsaydı onunla yapardınız. Geri kalan estetik bilgisi zaten mevcuttur.
Bu mesajdan alıntı yap

Ressam Halil ŞİKAR

Ressam / Afyonkarahisar

Alt 19-03-2008 #8
Çok teşekkür ederim arkadaşlar .Herhalde küskünlüğümü sayenizde yenip Önlüğümü tekrar giyeceğim ilçenin güzel kızı(ytong) yontma
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-03-2008 #9
hocam emeğinize sağlık sanatın her kolu muhteşemdir; ama heykel bir başka deryadır
saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 17-05-2008 #10
havuz başında da bir fotoğrsfını koysanız.
insanın kendi eliyle yaptığını kullanmasını çok seviyorum.
herşey çok yabancılaştırıldı, bu dünyaya emanet geldik gider olduk.
avuçlarımızdaki enerjiyi sırtımıza yük olarak yüklediler.
bu nedenle ne kadar üretirsek yükümüz o kadar hafifliyor ve üretiklerimizi yaşama kattıkça, iz bırakabilirliğimizi ispat ediyoruz.
çalışmlarınıza devam etmeniz dileğiyle.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ilenin, gzel, kzytong, yontma