İleri Reklam logo çalışması

Logo Tasarımları - İleri Reklam logo çalışması Sponsorlu Bağlantılar Aranıza yeni katıldım.. YIllardır corel kullanmama rağmen ilk defa logo ile ilgili çalışma yaptım... İyi kötü tüm yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar... Şimdiden teşekkürler....

llFrAuDell isimli Üye şimdilik offline konumundadır

llFrAuDell

Matbaacı / Adana

Alt 28-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Aranıza yeni katıldım.. YIllardır corel kullanmama rağmen ilk defa logo ile ilgili çalışma yaptım... İyi kötü tüm yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar... Şimdiden teşekkürler.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
forum kurallarını okursanız sevinirim
konu başlığınızı bu sefere mahsus düzeltiyorum
Bu mesajdan alıntı yap

llFrAuDell

Matbaacı / Adana

Alt 28-04-2009 #3
Kusura bakma... Bidaha olmaz İleri Reklam logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 28-04-2009 #4
Çok karışık. Ben bir espride göremedim logolarda. Bence daha sade düşünerek tekrar çalış.
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2009 #5
Öncelikle hoşgeldin.. Ve açılışı acımasız bir şekilde ben yapmak istedim İleri Reklam logo çalışması

1.logonun rekleri rgb de güzel gözükebilir ancak baskıda canlılığını yitiricektir.. Logonun etrafına attıgın daire kesik çizgilerle yapılmış olmasına ragmen klasikliğini yitirmemiş ve klasik gözüküyor.. Reklam yazısının altına verdiğin gölge okunabilirliği yok etmiş .. Logonun içinde kullandığın fontların hepsi farklı ve bütünlüğü yok etmişsin. Yazıların orjinal boyutlarını bozmuşsun anladıgım kadarıyla sağa dogru ve yukarı dogru convertli halini çekiştirmişsin gibi gözüküyor ve bunun mümkün oldugunca az kullanılması gerekn bir teknik olduguna inanmaktayım..İ harfi arkasına attıgın sarı renkle birlikte kaybolmuş.. İ'nin kenarındaki noktalar baskıda yok olucak derecede ufak.. Ve anlam bakımındanda bir şey ifade ediyorsa.. ifade etmek istediğin şey anlaşılmıyor.. En azından ben anlamadım..

2.logoya gelirsek.. 1 e nazaran iyi gozukuyor ancak.. kırmızı yarım dairenin içindeki şekillerin bir anlamı olmalı ve yine hiç bir şey ifade etmiyor.. Beyaz olmasından dolayı üzerindeki ileri yazısının okunurlugunu yok ediyor yine golgesi var okunurlugunu geri kazandırmak için yapılmış anlaşılan ama işe yaramamış. R harfinin rengini değiştirmendeki espriyi sormak isterim.. ve hem rengini hemde fontunu değiştirmeni gerektiricek kadar öenmli olan şey nedir R de diye sormak isterim İleri Reklam logo çalışması

3.logodaysa yine etraftaki kesik çizgilere reklam yazısının golgesine arkadaki kalp atışını andıran beyaz çizgiye ve font farklılıklarına takılmadan geçemiyorum..

Logoya şirketin adından yola çıkarak yeni bir şekil vermenizi öneririm.. İleri deyince aklınıza ne geliyor.. İleri kelimesini nasıl özetliye bilirsiniz bunu düşünün.. İleri deyince ben aklıma gelen ilk şey bir ok oluyor örneğin.. Sizin aklınıza kalp atışına benzer çizgiler mi geliyor? .. Emeğinize sağlık.. Daha çok uğraşmanız gerekiyor gibi gözüküyor.. İleri Reklam logo çalışması

İlk yorum için ağırsa affola.. Ben bu yorumu yazarken başkaları yazdıysa onu bilemicem ama .. İleri Reklam logo çalışması İlk ben başlamıştım İleri Reklam logo çalışması

4 kişi benden önce davranmış İleri Reklam logo çalışması

Ayrıca Forum başlığınızı konunuzla alakalı olarak açınız..

Örn. İleri Ajans Logo Denemesi gibi..
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2009 #6
1. logoda i'nin sarı olması zaten logo'yu bitirmiş görünürlüğü kaybetmiş logoyu logo yapan baş karakterdir olmamış
2.logoda ise ileri yazan bölümün R harfinin bu kadar çırtlak bir renkte yansıtılması hiç hoşa gidecek bir görüntüsü yok diye düşünmekteyim 2. logo genel olarak fazla dusunulmemıs üzerinde fazla durulmamıs bır calısma olarak goruyorum.
3.logoya gelınce 1. logodan bır farkı yok ufak tefek degısıklıkler harici ama ilk logoya göre daha belirgin ve sade olmuş bunu göz önünde tutabılırsın.
Emeğine Sağlık
Başarılar Diliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

llFrAuDell

Matbaacı / Adana

Alt 28-04-2009 #7
Eleştrileriniz için saolun... Daha sade ve ileri yi ön plana çıkaran şekiller kullanıyorum ama renk uyumunda sorun yaşıyorum, 2 tane daha hazırladım tamamlayınca ekliyecem onlar hakkındada yorumlar yaparsanız sevinirim..
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 28-04-2009 #8
Mümkün olduğunca efektlerden kaçmaya bak.Logolarda efekt kullanmak biraz risk taşıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

llFrAuDell

Matbaacı / Adana

Alt 28-04-2009 #9

bide bunlar hakkında yorum alabilirim... daha öncekilerde de ok kullanacaktım Dilara GENÇYILMAZ ama ekledim geri kaldırdım gözüme hiç hoş görünmedi onlarda.. yorumlar ağır olabilir ben yapıcı eleştri olarak baktığım için bi sorun olmuyo.
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2009 #10
Bunlara bakarasak 1. logo kesinlikle okunmuyor.. hem harfleri oktan olşturup hemde noktalarını harflerin içine gommus olmanız okunabilirliği iyice yok etmiş diye düşünüyorum..

2. logo 1 e nazaran daha iyi ama yine fontta sıkıntılar var çok kaba duruyor ve anlaşılan bu fontunda orjinal halini bozmuşsunuz gibi gözüküyor..

Tamam ok kullanmak mevzuyu daha anlamlı kılıyor olabilir ama şöyle düşünün bir ajans logosu yapıyorsunuz.. ajanslar şık moderndir bir yerde o yüzden logoda fontlarını bold yerine normal kullanmanızı hatta ince kaligrafik yazılarıla denemenizi öneririm.. Lucida fontu size bu konuda yardımcı olabilir sanırım..

Ve bence yapıcagınız ok esprisini seçtiğiniz bir harften çıkarak kuyrugunundan yada başlangıcından vurgulamayı deneyin yada ne bilim İ lerden bitanesinin noktasını ok gibi yapabilirsiniz mesela.. oku bu kadar göze sokmaya gerek yok sanırım..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları