İlginizi çekecegine emin olduğum bir video.

Graficafe - İlginizi çekecegine emin olduğum bir video. ...

Cevapla
İlginizi çekecegine emin olduğum bir video.
mjcptncrzy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mjcptncrzy

Grafiker / Afyonkarahisar

Standart

İlginizi çekecegine emin olduğum bir video.

Alt 19-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlginizi çekecegine emin olduğum bir video. İzledikten sonra konuşmacıların yorumlarını değerlendirebilirsiniz.

!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 19-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aslına bakarsanız röportaj kısımları hariç güzel giden bir kurgu ve çekim gerçekleştirmişler.. Fakat yıl olmuş 2012 alaylı ve okullu geyikleri halen dönüyor..

* Grafik tasarım (vikipedi) MÖ 14,000'lerde yapılmış mağara resimlerine ve İÖ 4.yy'da yazının başlamasına dayandırılabilirmiş. Bana burada 1 tane okul bir tane atölye gösterin?

* Misal, Ünlü Fransız markası Pierre Cardin'in koleksiyonlarında alaylı tasarımcı Aylin Ekiz'in imzası vardır.

* Dünyanın en iyi gökdelen ve mimari projelerinde alaylılar vardır ki bunu her mimar veya inşaat mühendisi bilir.

* Eli Acıman: Türkiye'nin ilk reklam ajansı kurucusudur.1944 yılında Eli Acıman, Vitali Hakko ve Mario Beghian ile birlikte "Faal Reklâm Acentası"nı kurar. Eli Acıman, eğitimini yarıda bırakarak İngiltere'ye gitmiş ve gazetecilik eğitimi almış 25 yaşındaki bir gençtir o zaman. Vitali Hakko ise Mahmutpaşa'da şapkacılık yaparken, Mario Beghian da Koç şirketlerinde çalışmaktadır. Ancak işler umulduğu gibi gitmeyince Hakko ve Began kısa bir süre sonra bu ortaklıktan ayrılırlar. Ayrılıktan sonra Eli Acıman, 1946 yılında Vehbi Koç ile tanışırak Koç şirketlerinin reklâm işlerini alınca geniş bir iş imkânına kavuşur. Böylece gelişmeye başlayan firma, 1957 yılında Eli Acıman, Arif Erdemir ve Nesim Matan'ın 50'şer bin lira ve eşit şartlarda ortaklığı ile şirketleşerek "Faal Ajans" adını alır....

Örnekler çoğaltılır da çoğaltılır. Sanat yapmak için illaki bir sertfikaya, bir ibareye bir ünvana gerek yoktur. Sıkıntı sadece, yeteneği olupta bunu kullanmayana, yeteneksiz olupta ünvan kazanmaya çalışan yeni nesildedir. Araştırma işimizin en büyük parçası. Sürekli kendimizi geliştirmek zorundayız. Yeni uygulamaları takip etmeli ve bir adım daha biz nasıl atabiliriz düşüncesini pekiştirmek lazım.

Bir çok grafiker diyebilir, hatta videoda izlediğimiz öğretim görevlileride bende tasarım yapıyorum diyebilir. Hayır efendim, yapmıyoruz! Farklılık getirdiğinizde, yeni bir uygulamayı siz faaliyete geçirdiğinizde, sadece program üzerinde değil, kağıt üzerine bir çentik attığınızda tasarım kısmı başlıyor. Programlar tabiki hayatımızı kolaylaştırdı. Fakat GSF'yi ''evet burada sadece sanat dallarını öğreniyorum, yeterli değil, kendimi geliştirmek için bir yerde çalışmalayım'' diye okulu bırakıp bir yerde çalışmaya başlayalı tam 16 yıl oldu. Artık safsataları, bitirme tezleri için milleti karalama çalışmalarına son versinler.

Herkes ne olduğunu biliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
pınar67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pınar67(33)

Grafiker / Zonguldak

Standart
Alt 28-07-2012 #3
paylaştığınız video için teşekkürler sayın mjcptncrzy şehir şehir ele alınması hoş olmuş aslında doğu güney batı kuzey olsun her şehirden insan var burada burası büyük bir paylaşım merkezi grafikerler.net çok şey öğretiyor paylaşılıyor sayın creedwar arkadaşımızda güzel bir örnek vermiş insan içindeki yeteneğin farkında olup onu dışarı çıkarabilmesi kadar güzel birşey yoktur programlar sadece yardımcımız tabiki iş bitiminde sokakta yürüdüğünüzde bakınırsınız ki sizin yapmış olduğunuz sanat a bakınır herkes bunun verdiği haz pahabiçilmez saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Her Yönü İlginizi Çeker ! sedat_gul Kitap kapağı, broşür, menü vb. 5 30-06-2011 11:43:19
Emin Barın Cahit GÜLDEN Hat Sanatı 12 12-09-2009 14:10:05
Arkadaşlar Bugün Corelden Gelen Mail İlginizi Çekecektir... bartinli_cakabo Corel Draw 8 20-11-2008 12:12:31
çalışmış olduğum firmamıza A4 ebatlarında yapımış olduğum bir çalışma Feride ATAMER Serbest Çalışmalar 9 15-09-2008 22:17:51
Siz Çocuk Olsanız Bu Kitap Kapakları İlginizi Çeker mi? skocan Kitap kapağı, broşür, menü vb. 26 19-02-2008 12:54:48

Kapat
Şifremi Unuttum?