Ilk Afiş Denemem. Yorumlarınız lütfen.

Afiş Tasarımı - Ilk Afiş Denemem. Yorumlarınız lütfen. ...

SoulStone isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SoulStone

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

Alt 26-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[center]Ilk Afiş Denemem. Yorumlarınız lütfen.

Merhaba Arkadaşlar kendim amatör olarak bazı çalışmalar yapıyorum ve photoshopla uğraşmayı seviyorum. ilk defa gerçek bir afiş hazırladım tabi ilk olarak grafikerler üyelerine göstermek istedim. Sizce bu ilk çalışmam nasıl olmuş yanlışlarımı ve eksiklerimi belirtirseniz çok memnun olurum. hepinize kolay gelsin iyi çalışmalar diliyorum. Olumlu yada olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.
Site yöneticilerine not: reklam olarak algılanırsa marka kısımlarını çıkarıp siteye tekrar yükleyebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 26-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öyle bir arkaplan kullanmışsın ki yazıları ve ürün görsellerini yemiş yutmuş.Daha uygun bir arkaplan kullanmalısın.Ayrıca zemine uygun yazı rengi seçiminde de problemin var.Özellikle iletişim bilgilerinin bulunduğu yazının altını renklendirmemiş olsan hiç belli olmayacak.Bu tip çalışmaları iyice incelemende fayda var.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
SoulStone isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SoulStone

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

Alt 26-12-2009 #3
Yorum için teşekkürler. Sizlerin her bir yorumu benim çok önemli. Söylediklerinizi bundan sonra daha çok dikkate alarak çalışmalarımı yapacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 27-12-2009 #4
Özellikle heryeri doldurmaya çalışmışsınız gibi bir izlenim oluştu bende. Mesela üst kısımdaki yazıyı bir baştan diğer başa kadar yazmışsınız. Neredeyse kenarlarda boşluk bile kalmamış. Bir de 1 alana bir brdava yazmışsınız. Sonra bir kutu içinde yine bedava yazmışsınız. Bedava bedava olmuş yani. İkinsinden birini silseniz daha iyi olmaz mı?
Bu mesajdan alıntı yap
kanvegul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kanvegul

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-12-2009 #5
İlk bakdığımda arka plan dikkatimi çekdi benimde ama nihat bey benden önce yazmış Ilk Afiş Denemem. Yorumlarınız lütfen.
damlaların çokluğu göz yoruyor gerçekten
Bu mesajdan alıntı yap
alisalur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alisalur(38)

Grafiker / Konya

Alt 30-01-2010 #6
Arka plan çokkkkkkkkkkkkkkkkk kötü
Bu mesajdan alıntı yap
Chr0n0-Trigger isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Chr0n0-Trigger

Öğrenci (Diğer) / Gaziantep

Alt 07-02-2010 #7
Arka plan kötü olmasına rağmen ilk afişin güzel olmuş devamını bekleriz Ilk Afiş Denemem. Yorumlarınız lütfen.
Bu mesajdan alıntı yap
hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2010 #8
1) Arka plan hakkında biraz daha sentez yap.
2) Çok fazla font kullanma
3) Adres kısmı olmamış biraz daha dikkat
Biraz daha gayret gösteririsen başaracağından eminim. Durmak yok tasarıma devam.
Yeni afişlerini merakla bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 09-02-2010 #9
arkadaşlarında dediği gibi arka plan çok kötü göz yoruyor ve objelerinin hepsi havada kalmış biraz daha dikkatli olmalısın bu konuda ilk çalışman için yinede o kadar kötü değil
ellerine emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2010 #10
şöyle bir düzeltme yapalım. arka plan kötü değil bunu daha farklı kullanarak çok kötü yorumunun gelmeyeceği bir işde sunulabilirdi. arka plan çok yoğun ve çok net. dolayısıyla sizin üzerine yerleştirdiğiniz herşeyi öldürüyor. algıyı zayıf bırakıyor. önerim, bu tarz çalışmalarda netliği düşürmeniz ya da bu fonun üzerine yazıyı koyacağınız kısımlarda yeni bir alan (daire kare dikdortgen gibi) açmanız olacaktır. bir öneri daha çalışma yaptığınızda yakından görüntüsüne aldanmayın. her zaman çok uzaktan nasıl göründüğünüde hesaba katın. emin olun ki hem çalışmalarınız hem çalışmalarınıza gelen yorumlarınız çok daha güzelleşecektir. renk ve tipografi üzerinde araştırmalar yapmalisiniz. mavi üzerine mavi yazı yapmakda yanlış. başarılar diliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları