İlk afiş tasarımım

Dijital Sanat - İlk afiş tasarımım Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar; Ben grafik tasarımı 1. sınıfta okuyan bir öğrenciyim. Ders projesi olarak hoca bizim sınıftaki üç kişinin çok sıradan fotoğraflarını verdi. Bundan bir film afişi hazırlayın dedi. Photoshop'ta ...

İlk afiş tasarımım
noneimp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noneimp(29)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

İlk afiş tasarımım

Alt 08-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar;
Ben grafik tasarımı 1. sınıfta okuyan bir öğrenciyim. Ders projesi olarak hoca bizim sınıftaki üç kişinin çok sıradan fotoğraflarını verdi. Bundan bir film afişi hazırlayın dedi. Photoshop'ta çok yeniyim (5 haftadır kullanıyorum) ve böyle bir sonuç ortaya çıkardım. Aynı zamanda bu benim ilk çalışmam. Filmin adını kafamdan attım ama bir arkadaş bu isimde bir film olduğunu söyledi. Sadece tipografik olarak bakın yazılara lütfen İlk afiş tasarımım Fikirleriniz, eleştirileriniz ve yorumlarınız çok makbule geçecektir, Teşekkür ederim.

İlk afiş tasarımım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

puhuma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 08-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hangi okul?
Bu mesajdan alıntı yap

noneimp(29)

Alt 08-11-2007 #3
hangi okul?
Kadir Has Üniversitesi
Bu mesajdan alıntı yap

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 08-11-2007 #4
dream: düş
catcher: yakalamak ile ilgili bişi sanırım

1. filmin ismi ile görsel kısım arasındaki bağı invert ile sinerjik çizgilerle sağlamaya çalışmışsın ama portreler slüetlikten çıkmış hatta nerdeyse (bir-iki çizgi dışında) kaybolmuş. Gözünü kısarak baktığında daha iyi anlarsın.
2. Alttaki metin kümesini göz ile dış sınırlarından kontur yap ve tek bir kütle (olarak gör) kompozisyona göre espas zayıflığı var nerdeyse sağdan soldan dışarıya çıkıp gidecek harfler.. + ortadaki "Universal Pictures sunar ... metininin bold olmaması gerekir. Ya da içinde vurgu kelimeleri için kullanılabilir en fazla...
Herşeyden önemlisi yukarısı uygulama yönünden oldukça zayıf. Mesajı bu çizgilerle anlatmana rağmen... Hatta bence başka bir fikir ve çalışma denemesi yapman gerekir.. Teslim etmediysen 1-2 daha eskiz yapar ve paylaşırsan yardımcı olunabilir.. + ps nin imkanlarıyla kısıtlamaya gerek yok. Program göze hoş çizgi ya da geçişler çıkarabilir ama nerde, nasıl ve neye göre yani kontrollü, bilinçli kullanılmadığı zaman sonuç beklenilenden ötede çıkar...
Bu mesajdan alıntı yap

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 08-11-2007 #5
İlk afiş tasarımım

Bu örnekte tipografiden faydalanabilirsin. Hatta kayda değer film afişleri bulup iyi gözlem ve analiz senin için fayda sağlayacaktır. Hatta buna en güzel örnek Amerikada bulunan önemli tasarımcılarımızdan Emrah Yücel ile başlayabilirsin. Yukarıda ne demek istediklerimi bu şekilde bir adım atarak, daha iyi anlayacaksındır..
İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

noneimp(29)

Alt 08-11-2007 #6
Çok teşekkür ederim, en kısa zamanda söylediklerinizi göz önünde bulundurarak yeni bir çalışma yapacağım. Onu da buraya koyup tekrar yorumlarınızı bekleyeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
afi, tasarmm