İlk Çalışmam

Corel Draw - İlk Çalışmam ...

İlk Çalışmam
By_SEYF isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By_SEYF

Webmaster / Kocaeli

İlk Çalışmam

Alt 02-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese slm
bir kaç haftadır corel eğitimi gördüm, çizimler yaptım fakat
ilk %100 kendi tasarımım olan(fontlarve resimler hariç) afiş çalışmamı sizinle paylaşmak istiyorum
olumlu yada olumsuz yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

[kusura bakmayın daha önce de aynı konuyu açtım ama sanırım cmyk olarak export ettiğim için sorun oldu bu rgb ]

İlk Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ellerinize sağlık, hevesiniz bilmem kaçıncı çalışmada da devam etsin. Önce yazılar diyelim... Daha okunaklı yazı karakterleri sizi daha anlaşılır kılacaktır. Bir yazının noktalama işareti (ortadaki soru işareti) diğer bir satıra taşmamalı. Tasarımın parçası ise kendini belli eder, burada değil. "Çok mu klasik?" yanlış bir ifade olmuş... Başka bir ifade denemelisiniz. "ya da" ayrı yazılır. Burada bir büyük harf-küçük harf karmaşası yaşamışsınız. Bir çok font olması ve yazıların değişik değişik şekilllerde karşımıza çıkması da karmaşa yaratmış, çalışmanızda. Aslında biraz da görsel olarak karışık. Her yerden fotoğraf saldırısı var gibi. İlk Çalışmam Daha yalın ama daha etkili olmaya çalışırsanız, başaracaksınız.
Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-11-2008 #3
Ellerinize sağlık, hevesiniz bilmem kaçıncı çalışmada da devam etsin. Önce yazılar diyelim... Daha okunaklı yazı karakterleri sizi daha anlaşılır kılacaktır. Bir yazının noktalama işareti (ortadaki soru işareti) diğer bir satıra taşmamalı. Tasarımın parçası ise kendini belli eder, burada değil. "Çok mu klasik?" yanlış bir ifade olmuş... Başka bir ifade denemelisiniz. "ya da" ayrı yazılır. Burada bir büyük harf-küçük harf karmaşası yaşamışsınız. Bir çok font olması ve yazıların değişik değişik şekilllerde karşımıza çıkması da karmaşa yaratmış, çalışmanızda. Aslında biraz da görsel olarak karışık. Her yerden fotoğraf saldırısı var gibi. İlk Çalışmam Daha yalın ama daha etkili olmaya çalışırsanız, başaracaksınız.
efoja hanım zaten söylenmesi gerekenleri o yumuşak uslubuyla söylemiş İlk Çalışmam
Olumlu ya da olumsuz yorum demişsiniz bilmelisiniz ki gelecek her yorum (sert) bile olsa, aslında sizde bırakması gereken etki hep "olumlu" olmalıdır.Sonuçta bu ilk çalışmanız ve gerçekten yetersiz ama gerçekten bazı fedakarlıklar yaparak, araştırarak, irdeleyerek kendinizi geliştirme yoluna giderseniz en iyisini yapmış olursunuz.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
By_SEYF isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By_SEYF

Webmaster / Kocaeli

Alt 02-11-2008 #4
gerçekten teşekkürler
ewt olumlu olumsuz dedim çünkü olumsuz ları bilmezsem yaptığımın olumsuzluklarını farkedemem
şimdi tekrar denicem ve eleştirileriniz ışığında daha iyisini yapmaya çalışacağım
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 02-11-2008 #5
arkadaşların yazılarına bir eklemede bulunmak isterim. birazda tasarım dergilerine , gazetelere, büyük tirajlı dergilere falan bak. ama alıcı gözle değil, grafiker gözüyle. neyi nasıl yapmışlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 02-11-2008 #6
Genel de şöyle bi sıkıntı oluşur yeni başlayan arkadaşlarda.. Öğrendiği her efekti her özelliği kullanmak ister.. haklıda aslında sonuçta işi iş yaparken ögrenecektir.. Ama bu istek karışıklığa yol açar.. Herzaman olmasada genelde (%85) en güzel iş sade iştir bu sadeliği bozacak en fazla bir artistik yeterli olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
NiLqün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NiLqün

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 03-11-2008 #7
Arkadaşlara Katılıy0rum SeyfuLLah :]]]
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
çalışmam, İlk