Ilk deneyim

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Ilk deneyim Sponsorlu Bağlantılar İlk broşür ve kart denemelerımden.. yorumlarınız katkı saglayacak oyuzden eklemek ıstedım. umarım dogru ekledım...

Ilk deneyim
hacersahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hacersahin

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Dosya15

Ilk deneyim

Alt 04-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlk broşür ve kart denemelerımden.. yorumlarınız katkı saglayacak oyuzden eklemek ıstedım.

umarım dogru ekledım Ilk deneyim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hacersahin

Alt 04-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Renkler çok farklı çıkmış daha mat ve ara renkler aslında.. Birde benım pc de ki renklerle baskıya verdıgımız pc dekı yada film ci deki renkler tam uyusmuyor. ben fıstık yeşili veriyorum (kodlarla degıl) baskı koyu yesıl gelıyor. Bunu nasıl gıderebılırım acaba ? Ilk deneyim
sabrınız ıcın tesekkurler ..
Bu mesajdan alıntı yap
McCcDd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

McCcDd(27)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Güzel olmuş.

Alt 04-05-2012 #3
Güzel ama kullandığın ren biraz karışık göstermiş sanki. Siyahın yanına biraz daha soluk açık bir renk kullanabilirsin. Aynı rengin daha parlağı olabilir. Soldakinde bayanı en alta alıp ismi yukarı alırsan daha hoş olabilir, hem resmin alt sınırı göze batmamış olur. Ayrıca çalışmaların arkasına flu bir desen koyabilirsin, sayfayla bütünlüğünü sağlar en azından. Yani genel mana güzel bir çalışma ama neden daha iyi olmasın di mi. :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap

McCcDd(27)

CMYK Kullanın.

Alt 04-05-2012 #4
Renkler çok farklı çıkmış daha mat ve ara renkler aslında.. Birde benım pc de ki renklerle baskıya verdıgımız pc dekı yada film ci deki renkler tam uyusmuyor. ben fıstık yeşili veriyorum (kodlarla degıl) baskı koyu yesıl gelıyor. Bunu nasıl gıderebılırım acaba ? Ilk deneyim
sabrınız ıcın tesekkurler ..
Çünkü yaptığınız çalışmalar RGB renklerini kullanır, yani ışığın normal renklerini. Bu renk düzeni sanal kalan çalışmalar için iyi olur ancak baskıda ışığın rengi değil mürekkebin rengi önemli. Bu yüzden farklı sonuç alırsınız. Düzeltmek için çalışmanızın renk düzenini "Image>Mode>CMYK Colors" olarak değiştirin. Bu ayar çıkış aldığınız zaman nasıl olacağını görmenizi sağlar. Ayrıca RGB renkleri CMYK dan çok farklıdır. Bu yüzden istediğiniz her renk olmayabilir, özellikle CMYK da canlı renkler görülmez, siyah bile gri gibi oluyor. :smile:

Ilk deneyim

Umarım açıklayıcı olmuştur.
Bu mesajdan alıntı yap

hacersahin

Alt 05-05-2012 #5
Teşşekkur ederım. Dedıgın gıbı mat renkler kullandım bukadar bagırmıyo renkler Ilk deneyim ama ımage secengım aktıf degıl. zaten renk paletımde bıraz parlak renklerle dolu x3 de boyle sıkıntı yoktu x5 te oldu Ilk deneyim nasıl aktıf hale getırebılırımkı?
Bu mesajdan alıntı yap

McCcDd(27)

Alt 12-05-2012 #6
Eğer resim açık değilse aktif olmaz, veya transform modundaysanız da açılmaz. Renkler mecbur canlı olur palette, çünkü gerçekte hangi rengi kullandığınızı bilmek zorundasınız. Biraz geç oldu ama kusura bakmayın. Ilk deneyim
Bu mesajdan alıntı yap