İlk gazete çalışmam ile ilgili eleştirilerinizi bekliyorum

QuarkXPress - İlk gazete çalışmam ile ilgili eleştirilerinizi bekliyorum Sponsorlu Bağlantılar Quark ile tanışalı 1 hafta oldu arkadaşlar, kurcalaya kurcalaya öğrendiğim bu programda yaptığım ilk çalışmadır, yorumlarınızı bekliyorum......

resat76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

resat76

Hiç Biri / Elazığ

Alt 10-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Quark ile tanışalı 1 hafta oldu arkadaşlar, kurcalaya kurcalaya öğrendiğim bu programda yaptığım ilk çalışmadır, yorumlarınızı bekliyorum... İlk gazete çalışmam ile ilgili eleştirilerinizi bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 10-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resimi fazla büyütemediğim için fazla yorum yapamıyorum ama manşet haberinin başlığı olmamış çok boşluk var ve ezmissin...

zamanı biraz daha incele derim İlk gazete çalışmam ile ilgili eleştirilerinizi bekliyorum emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
ulala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulala

Grafiker / Muğla

Alt 10-03-2010 #3
'Zaman' kokan hareket bunlar... İlk gazete çalışmam ile ilgili eleştirilerinizi bekliyorum
Espiri bir tarafa, ilk çalışma dediğin bir iş için kötü denilemeyecek bir çalışma. Hatalar var tabii, Boşluk olayına bende katılıyorum insanı rahatsız ediyor. Sündürme olayına da aynen. Kesinlikle yapma, yapacaksan bile belli belirsiz yap, onun yerine ince manşete uygun karakterler kullan.
Birde spotlardaki renk o değil dimi. Yani mor bir spot atmadın dimi, o sadece jpg'e çevirirken öyle bir hal aldı dimi!!!!
birde spotlarda düz karakterler kullanmaya çalış (bu benim fikrim) arial gibi. Altına çizgi ise atma... Zaman'ı biraz daha ince (cümlesine de aynen katılıyorum)...
Bu mesajdan alıntı yap
karaböcek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karaböcek(29)

Hiç Biri / Samsun

Alt 10-03-2010 #4
valla yorumlarınız sayesinde profesyonel olarak bakmayı öğreniyorum İlk gazete çalışmam ile ilgili eleştirilerinizi bekliyorum
yorumlara bende katılıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
gra-pixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gra-pixel

Grafiker / İzmir

Alt 11-05-2010 #5
arkadaşım tamam "esin" olurda bu kadar"arak" ta olmaz ki.. üstelik "arak" kaynağın fazlasıyla gözönünde olan bir yayın...
font konusuna gelince, çeşit çeşit font kullanman kafadan ofsayt bi durum, ayrıca tırnaksız fontlar gazete için her zaman idealdir.
Bu mesajdan alıntı yap
ManOmeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ManOmeR

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 20-06-2010 #6
Arkadaşların da dediği gibi, Zaman gazetesini referans alarak yapmışsın. Güzel bir seçim olmuş ama arkadaşların da dediği gibi, boşlukları biraz abartmışsın. Keza spot yazılar da pek hoş olmamış. Ama samimiyetle söylüyorum ki ilk deneme için gerçekten iyi. Bir iletişimci olarak gazete misanpajı hususunda benden yardım alabilirsin. Her zaman yardımcı olmaya çalışırım inşallah.
Bu mesajdan alıntı yap
AcemiMizanpaj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AcemiMizanpaj

Grafiker / Çorum

Alt 08-08-2010 #7
Zaman sana baya bi yardımcı olmuş :=)
Bu mesajdan alıntı yap
silgiii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silgiii(39)

Grafiker / İzmir

Alt 08-08-2010 #8
Gazete tasarımcılığının ilk adımlarında örnek alınarak sayfa çıkarmak son derece normaldir. Önce taklit edersin, bir süre sonra kendi fikrin ve şeklin oturur. Ancak bu ilk çalışmalarda daha genel geçer çalışmaları referans alırsan (Hürriyet, Milliyet vs.) ilerleyen zamanlarda daha rahat edersin. Ve Quark programını seçtiğin için kutlarım, seni hiç yarı yolda bırakmayacak bir programdır.
Bu mesajdan alıntı yap
leyla_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leyla_

Desinatör / Kütahya

Alt 08-08-2010 #9
genel anlamda iyi görünüo.eklemek istediğim:başlıklara fon eklemeyi düşündün mü?
Bu mesajdan alıntı yap
AyhNRsL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AyhNRsL(29)

Grafiker / Çorum

Alt 14-08-2010 #10
manşet başlığı sultan çok sünmüş aşagıya dogru ıkıncı kullandıgın baslıgın oradakı resım bıraz abes durmus boşlugu kapatmaya mı calıstın yoksa süsmü bilmiyorum ama kötü duruyo bırde çok zaman gazetesi tasarımı yapmışsın bence kopya olarak alacagın cok gazete var ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları