İlk Kez El İlanı Tasarlayacağım

Temel Tasarım İlkeleri - İlk Kez El İlanı Tasarlayacağım ...

leblebi82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leblebi82

Webmaster / Sivas

Alt 03-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar arkadaşlar forumda yeniyim. Grafikte de yeniyim İlk Kez El İlanı Tasarlayacağım

İnsan kendi ortaya bir ürün çıkarınca çok mutlu oluyor. Bende birşey yapmaktan haz alıyorum. Bu nedenle grafik tasarım konusuna merak sardım.

Şimdi işimle ilgili bir A5 el ilanı tasarlamak istiyorum. Hiçbir matbaa ile görüşmedim henüz. Burdaki bazı konulara bakarak Photoshop'ta Widht 148 x Height 210 mm bir çalışma açtım ve Resolution 300 piksel Renk CMYK 16 bit
seçip çalışmaya başladım.

Aklıma takılan konu matbaada bunun aynı çıkıp çıkmayacağı. Netlik konusuında özellikle. Çünkü mesela jpeg resim de monte ediyorum içine kot resimleri.

Bununla ilgili görüşlerinizi soracaktım. Çok teşekkürler şimdiden.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

designbydou isimli Üye şimdilik offline konumundadır

designbydou

Grafiker / Tekirdağ

Alt 14-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Matbaa Gidip Sorsan onlar Sana Detaylı bılgıyı daha ıyı werırler .
Bu mesajdan alıntı yap
whitedaisy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

whitedaisy

Matbaacı / İstanbul

Alt 15-11-2008 #3
Merhaba arkadaşım,

Hazırlığınızı doğru yapmışsınız, rezulasyonun 300 piksel olması baskı için en önemlisidir.
Baskı aşamasında ise 4 renk ve 5 renk makinalarda veya getoda basılan bir görsel, renk olarak en fazla % 5 oranında farklılık gösterir. Malesef baskıda kaçınılmaz bir sondur. Bunun bir kaç sebebi vardır, ilk olarak monitörünüzün ekran kalitesi etkilidir, bu yüzden grafik alanında machintosh bilgisayarlar tercih edilir. İkinci olarak baskı makinasının kumanda kısmındaki ustanın % 1 lik dahi olsa CMYK renklerinden birini az vermesi görüntü kalitesini etkiler.

Eğer bu renk farklılığını en aza indirgemek isterseniz, ilk olarak iyi bir monitöre sahip olmalı ve baskı öncesinde çalışmanızın renkli çıktısını alıp baskıyı yapacak matbaaya verip, ellerindeki bu çıktıya en yakın tonlarda ürünü istediğinizi belirtmek olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ilani, ilk, kez, tasarlayacağım, tasarlayacagim, İlanı, İlk