ılk kez roman kapagı yapıcam

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - ılk kez roman kapagı yapıcam Sponsorlu Bağlantılar arkadaslar ındesıgn mı yoksa baska bı programda mı dızgı yapmalıyım, hangısınde daha hızlı ve kolay olur? Ayrıca kapak tasarımı ıcın photoshop mu en ıyısı?...

alyjohn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alyjohn

Grafiker / Kırklareli

Alt 22-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar ındesıgn mı yoksa baska bı programda mı dızgı yapmalıyım, hangısınde daha hızlı ve kolay olur? Ayrıca kapak tasarımı ıcın photoshop mu en ıyısı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaslar ındesıgn mı yoksa baska bı programda mı dızgı yapmalıyım, hangısınde daha hızlı ve kolay olur? Ayrıca kapak tasarımı ıcın photoshop mu en ıyısı?
Cevabı vermişsin zaten. Indesign + Photoshop
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 22-03-2012 #3
Siz hangi programları bilip hangilerinde ne gibi işler çıkartıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
ercanerol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ercanerol

Grafiker / Balıkesir

Alt 22-03-2012 #4
dizgi:İndesign
kapak: illustrator
Bu mesajdan alıntı yap

alyjohn

Grafiker / Kırklareli

Alt 22-03-2012 #5
arkadaşlar ben pek bilmiyorum kendi çapımda öğrenip yapmaya çalışıyorum, ayrıca ilk defa indesign kullanacağım. kısa bir süre sonra ilk kez yaptığım kapağımı sizinle paylaşmak istiyorum. şu an indesign a nasıl start verip ilerleyeceğimi planlıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
roniii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

roniii

Webmaster / İstanbul

Alt 23-03-2012 #6
hangi prorami biliyorsan onunula .. Hangisine daha hakimsen onunula yapmalısın.. Esasında programda önemli deil kitap adını ve içindeki romanı anlatan bi ambians hazırladınmı yazarda editörde bunu kabul edecektir... ben cok yaptım kitapkapağı istersen yardımcı da olurum..
Bu mesajdan alıntı yap

alyjohn

Grafiker / Kırklareli

.......

Alt 24-03-2012 #7
Ronii ben yalnızca bıraz photoshop bılıyorum kurcaladıkca cabuk ogrenıyorum. Ozel olarak yaptıgım bı ıs olmadı hıc bı zaman. Romanın yazarı benım kıtap kapagını da yapıp masrafları azaltmak ıstedım. Az sayıda bastıracagım ve sattıkca ddevam edecegım tekrar tekrar cıkartmaya bı dıjıtal matbaa buldum nette gercı kımseye guvenemıyrum ama ıste cıkartmak ıstıyorum. Yardım edecegını soylemen benı cok mutlu ettı. Tabıı kı yardım ısterım.
Bu mesajdan alıntı yap

alyjohn

Grafiker / Kırklareli

Dosya16
Alt 26-03-2012 #8
Yaptığım ilk kapağı sizlerle paylaşmak istedim. Yolun çok başındayım biliyorum. Yapıcı eleştirilerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler.

Bu mesajdan alıntı yap
mckoc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mckoc

Sanat Yn. / Antalya

Alt 04-04-2012 #9
kapak çalışmalarında indesign kullanmana gerek yok. Kapağı görsellerini photoshopta hazırlaman (fotoğraf düzenleme konusunda tüm adobe programlarından daha kullanışlı) ve geri kalan kısımlarını illustratorde tamamlaman mantıklı olur.
Bu mesajdan alıntı yap