İlk Menü Çalışmam

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - İlk Menü Çalışmam ...

İlk Menü Çalışmam
dldr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dldr

Bilg. Teknikeri / Bursa

İlk Menü Çalışmam

Alt 27-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlk Menü Çalışmam

Arkadaşlar hayatımda ilk defa photosop kullandım ve bu menüyü yapmaya başladım. Ama yoluna başında olduğum için çok eksiğim var. Bu menümün sadece bir sayfası. Eksikler konusunda yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler:smile:

Özellikle başlığın fontuyla ilgili çok yardıma ihtiyacım var İlk Menü ÇalışmamD
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dldr

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 27-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk Menü Çalışmam

Bir başka sayfamda bu
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-10-2008 #3
Öncelikle elinize sağlık. Çalışmaya gelecek olursak, görsel yerlerinde sıkıntı mevcut. Esprosso ve Cappicino fiyat listesini Nescafe fiyat listesi ile aynı izaha geitirip fincan görseli aşağı alırsanız daha bir güzel olacak sanki. Ayrıca Sıcaklar fontu da olmamış.Değişik fontlar üzerinde çalışmanızı tavsiye ederim. İlk çalışmaya göre gayet başarılı. Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 27-10-2008 #4
arkadaşım emegine saglık daha yeni kulanmaya başladım diyorsun olacak birden her şey ögrenilmiyor sabır gerektiriyor ve burdaki photoshopla yapılmış örnekleri inceleyerek ve nasıl yapıldıgını sorarak daha rahat yol kat edebilirsin.Sana tavsiyem kahve finacanı ve içeçek resimlerini keserken biraz father ver yumuşaklık ver yeni kesimlerde sert kesme resimleri sert kesersen fotograflar havada uçuyor gibi gözüküyor hoş olmuyor yani yumuşak kesersen kestiğin fotograf oturur yaptıgın çalışmaya.Ama ilk seferden gayet iyisin devamm derim moralini bozma başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-10-2008 #5
yeni öğrenmeye başlayan biri açısından bakıldığında geyet iyi çalışmalar görsel eksiklikleri var ilk gözüme çarpan o oldu grafik açısından yorumlamayacağım ama bana göre önce menünün konseptini tutturmalısın ve tek konsept üzerinden gitmelisin diye düşünürüm ben örneğin sıcak içicekler bölümünde kahve çekirdekleri kullanılabilir soğuk içicekler bölümünde tropikal meyveler kullanılabiir görsel amaçlı ayrıca benim düşüncem tek tip karakter kullanmalısın sıcaklar soğuklar için ayrı ayrı değil başarılar dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
scarlett25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

scarlett25

Grafiker / İstanbul

Alt 27-10-2008 #6
İlk çalışma için başarılı görünüyor. Bende görsel açıdan sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Resimler biraz havada kalmış birde tüm sayfalarda aynı konsept ve yazı karakterlerini kullanırsan daha hoş olucak sanırım. Sıcaklar kısmınıda biraz daha resimle desteklerseniz aralar çok boş kalmış. Kısaca üzerinde çalışmak gerekli. Ama başlangıç olarak güzel görünüyor.
Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-10-2008 #7
Öncelikle mesajınızda düzeltme/ekleme yapacağınız zaman Düzelt butonu ile değişiklikler yapabilirsiniz.
Açıkçası çalışmanızın "ilk" defa photoshop kullanan biri için (ki sanırım diğer görsel düzenleme programlarına yabancı değilsiniz ya da photoshop'ta ilk denemelerinizi çoktan çöpe attınız) bazı değişikliklerle daha olumlu sonuçlar verebilir.
Font tercihinde bulunurken Menü ile bir bütün oluşturabilecek font seçiminde bulunmalısınız.Bu "soğuklar" yazısını buzlu bir yazı gibi yazmak demek değildir.
Ayrıca "Sıcaklar" "soğuklar" diye bir tabir olmaz."Sıcak İçecekler...Soğuk İçecekler...vb" şeklinde düzeltmelisiniz.
1. çalışmanıza birkaç tane görsel eklemelisiniz ve başlık yazınızda ki font seçimini yumuşak hatlarda bir fonttan yana kullamalısınız.
2. çalışmanız biraz aceleye gelmiş gibi.Üst kısımda "soğuklar" yazısının arkasında kalın,düz,cansız bir çizgi,sayfaya da basit bir efekt verilmiş.Çalışmaya gereken zamanı ayırmakta fayda var.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Bugaloo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bugaloo

Grafiker / İzmir

Alt 28-10-2008 #8
Merhabalar.. Başlangıç için fena degil yukarıda arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar ben ise bir kaç atlanan noktayıda eklemek isterim.. Photoshopta olabildigince bu tip degredasyonları az kullanmanı tavsiye ederim yazıların dişi ve ufak puntolarda olması baskı anlamında baskı kalitesini tehliye sokar ayrıca yazıların daha okunaklı ve belirgin olması bu çalışmanın amacına daha iyi hizmet edecegini düşünüyorum.. materyallerin altına gölgelemeyide düşün derim. Ayrıca herşey photoshop degildir eger vektorel bir programla birlikte bu çalışmayı yapsaydım sanırım bundan çok daha iyisini çıkartabilirdin. Çalışmalarında başarılar diliyorum ilk olmasına ragmen grafikerim diyen bir çok insanın çalışmasından iyi.. çok daha kötüsünü gördüm.. bu da senin için hırslandırıcı bir not olsun İlk Menü Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap

dldr

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 28-10-2008 #9
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim bu siteyi dahada mükemmel hale getiriyorusunuz:smile: Eksiklerim çok biliyorum. Aslında bu resimdeki çalışmalar daha eski hali, yani daha ilerlemiş bi şekilde şu anda ,gerek resimler gerekse fontlar. Hepinize ilgilendiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim:smile:

Bu arada başlaıklara uygun önerebileceğiniz bi font varmı İlk Menü Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap

dldr

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 14-11-2008 #10
Arkadaşlar bu menünün son hali. Resimlerim eksik onları tamamlıcam.
Ama menünün Kapağı içime sinmedi onu nasıl yapmam gerekir sizce görüşlerinizi bekliyorum İlk Menü Çalışmam

İlk Menü Çalışmam
İlk Menü Çalışmam
İlk Menü Çalışmam
İlk Menü Çalışmam
İlk Menü Çalışmam
İlk Menü Çalışmam
İlk Menü Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
calismam, çalışmam, ilk, menu, menü, İlk